تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۵-۴-۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۵-۴-۹۴

خطبه اول

امام جمعه آیسک ضمن توصیه خود و همگان به رعایت تقوای الهی از ماه رمان به عنوان آغاز سال تربیتی مسلمانان یاد کرده و با ذکر روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) گفت: در ماه رمضان خداوند به به امت من پنج هدیه می دهد که به امت هیچ پیغمبری نداده است: اول اینکه خداوند متعال به آنها نظر لطف می کند و کسی که خداوند به او نظر لطف کند عذاب نمی شود، دوم اینکه این بوی بد دهان انسان روزه دار را به عنوان مشک و عنبر قبول می کند،  سوم در شب و رزو ماه رمضان ملائکه برای انسان روزه دار استغفار می کنند، چهارم خداوند امر می کند به بهشت که برای بنده من استغفار کن و خودت را برای او آماده کن و پنجم، آخرین شب ماه مبارک رمضان که می شود خداوند همه روزه داران را می بخشد.

همچنین خطیب جمعه آیسک با اشاره به اینکه خداوند برای بخشیدن بنده اش چند کار می خواهد به استناد روایتی از نبی مکرک اسلام (ص) گفت: این چند کار را باید برای بخشیده شدن انجام داد: ۱-دینش را حفظ کند۲- نفسش را کنترل کند. ۳- صله رحم انجام دهد.  ۴- همسایه ها را اذیت نکند.  ۵- حقوق مردم را رعایت کند. و ۶ –زبانش راکنترل کند.

خطبه دوم:

خطیب جمعه آیسک با اشاره به اینکه دولت مستبد آمریکا و کشورهای غربی مهم ترین چالش بیرونی انقلاب اسلامی است که تا وجود خوی استکباری در آنها تمام شدنی نیست به اهم چالش های درونی کشور پرداخت و گفت: یک سری چالشهای درونی داریم که عبارتنداز:

  • سهل انگاری در عمل و سطحی نگری، به خاطر منافع زودگذر از برنامه های بلند مدت دست می کشند.
  • طی راههای آسان اما مهلک، مثل اینکه برای تامین کالای خودمان مسیر اروپا را که راحت است انتخاب کنیم.
  • فاصله گرفتن از اصول، بعضی فکر می کنند اگر از بعضی از اصول دست بردارند مشکلات حل خواهد شد، حال آنکه تجربه عکس آن را نشان داده است.
  • تصور غلط کم تحملی مردم. در حالی که مردم مثل اول انقلاب پشت آن ایستاده اند.
  • تردید در توانایی های درونی.

در ادامه نیز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان نظام توجه به تمام موضوعات و جامع نگری در این خصوص و پرهیز از تفسیر به رای سخنان معظم له و خودداری ازتخریب گروه مذاکره کننده تاکید نمودند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*