تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۶ شهریور ماه۱۳۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۶ شهریور ماه۱۳۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۶ شهریور ماه۱۳۹۴

حجت الاسلام والمسلمین “مهدی آجری” خطیب موقت جمعه آیسک در خطبه اول پس از توصیه به رعایت تقوی الهی به تشریح صفات متقین به استناد خطبه ۱۹۳ نهج البلاغه پرداخت و تصریح کرد: متقین کسانی هستند که به سخن لغو و بیهوده گوش فرا نمی دهند وهمواره گوش خود را وقف سحنان نافع و با ارزش می کنند. وی غیبت را یکی از گناهان شایع در جامعه امروز دانست و با اشاره به روایات و آیات درباره کیفر
غیبت کنندگان افزود:غیبت مانند آتشی است که اعمال انسان را خاکسترمی کند .                                                                                            خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با تبریک هفته دولت به دولتمردان و مردم یاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر را گرامی داشت .وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیات دولت گفت:پرهیز از حاشیه سازی –حفظ شتاب علمی-مدیریت عرصه های فرهنگی بر مبنای اصول انقلاب و آرمان های امام راحل  و اقتصاد مقاومتی را از دغدغه های رهبری برشمرد.وی تصریح کرد:از ابتدای انقلاب تاکنون چیزی از دشمنی آمریکا و اسرائیل با نظام وملت ما کم نشده است.”حجت الاسلام آجری” بر مراقبت مسئولان در اظهار نظرهایشان تأکید کرد و افزود :درهر زمان ومکان باید مواضع انقلاب را مد نظر قرار دهیم.

خطیب جمعه موقت  آیسک بر حفظ یکپارچگی آحاد ملت ایران و حفظ ملی تأکید کرد واظهار داشت : امروز بحث اقتصاد اولویت اصلی کشور است و درکنار آن باید به حوزه های فرهنگی نیز توجه شده و از تولید محصولات فرهنگی ونمایشی متضاد با اصول ما جلوگیری شود.

“حجت الاسلام آجری” با اشاره به روز مبارزه با استعمار با نگاه اجمالی به روابط و خسارت های انگلیسی به کشور ما گفت:ملت ما نسبت به انگلیس بی اعتماد است و باتوجه به بازگشایی سفارت این کشور در تهران باید مراقب طرح وبرنامه های نفوذی آنان باشیم.

 

درباره‌ی adine4

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*