تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۶-۱۲-۹۵ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۶-۱۲-۹۵ آیسک
آجری

گزیده خطبه های نماز جمعه ۶-۱۲-۹۵ آیسک

امام جمعه موقت آیسک:
نشانه های افول رژیم صهیونیستی پدیدار شده است

آیسک/ حاتمی
امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول با بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص)درباره مصافحه کردن گفت :مصافحه کردن کینه و عداوت را از بین میبرد. حجت‌الاسلام”مهدی آجری” با بیان اینکه اسلام دین عاطفه و مهربانی است و مهربانی تأثیر بسزایی در سرنوشت انسانها دارد افزود: مصافحه کردن ،دست دادن ،به دیدار یکدیگر رفتن، احوالپرسی و معانقه کردن مورد تاکید اسلام بوده و عوامل افزایش عطوفت، مهربانی و محبت است. به گفته وی در حالی که دنیای امروز به سمت مرگ عاطفه ها حرکت می‌کند و تلفن های همراه و شبکه های مجازی سرگرمی اصلی خانواده‌ هاشده است. ناطق گفت: دشمن از این ابزار استفاده می کند تا در جامعه اسلامی ما به اهدافش برسد.
ناطق با استناد به روایات ائمه معصومین علیه السلام پاداش مصافحه را نگاه کردن خدا به بندگان از روی رحمت و مغفرت و ریزش گناهان دانست و تأکید کرد: نباید محبت‌ها را از یکدیگر دریغ کنیم. وی در آستانه عید نوروز،دید و بازدیدها را نمونه بارزی از محبت و دوست داشتن همنوعان بیان کرد.

خطیب موقت نماز جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه به رعایت تقوای الهی با اشاره به تصویب قانون حمایت از فلسطین در سال ۶۹ توسط مجلس شورای اسلامی، به بهانه برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین محورهای بیانات اخیر رهبری دراین کنفرانس را تشریح کردو افزود: مسئله فلسطین مهمترین و محوری ترین مسئله جهان اسلام است. وی گفت: فلسطین عامل وحدت ، اتحاد و خنثی کننده نقشه های دشمنان علیه مسلمانان است. حجت الاسلام آجری با بیان اینکه غفلت از موضوع مهم فلسطین باعث بحران جهان اسلام و سلطه بیگانگان خواهد شد افزود: برخی افراد ناآگاه شبهه چرایی کمک به فلسطین و حمایت از انتفاضه را مطرح می‌کنند و این در راستای تلاش دشمن در گرفتن محبت و دلسوزی در جامعه مسلمانان است. ناطق دستاوردهای مقاومت فلسطینی ها در برابر رژیم صهیونیستی را تشریح کرد و برلزوم اتحاد ملی بر اساس برنامه جهادی توسط فلسطین و وحدت جهان اسلام تاکید کرد. ناطق از دیگر توصیه های مقام معظم رهبری را لزوم هوشمندی مبارزان فلسطینی دانست و افزود: نشانه‌های افول رژیم صهیونیستی پدیدار شده است و انتفاضه سوم به راه خود ادامه می‌دهد تا شاهد نابودی رژیم غاصب اسرائیل باشیم .وی در پایان روز امور تربیتی را گرامیداشت ودر آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها بر حضور آحاد مردم در محافل سوگواری تاکید کرد.

در حاشیه نماز جمعه امروز شهرآیسک طوماری توسط آحاد مردم این شهر در محکومیت اظهارات نسنجیده استاندار خراسان جنوبی امضا و شعار” مسئول بی کفایت استعفا استعفا” سر داده شد.

Views – 1153

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*