تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۷-۷-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۷-۷-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۷-۷-۹۸ آیسک

امام جمعه آیسک: حاشیه سازیها، جوانان ما را از اصل عزاداری دور می کند.

آیسک/ – حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۷مهرماه ۹۶با اشاره به اینکه ماه محرم فرصت خوبی برای رسیدن به اوج تقوی است ،افزود:عزاداری محرم در طول تاریخ تداوم داشته ودر کشور ما از دوران آل بویه رسمیت یافته است ودر دوراه صفویه به اوج خود رسید .
حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک با تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: به برکت انقلاب اسلامی عزاداری های ماه محرم به اوج خود رسیده است و شاهد گسترش محبت مردم به اهل بیت علیه السلام هستیم.
وی اصل و هدف عزاداری را اتصال قلبی بین عزاداران و امام حسین ع دانست و افزود:متاسفانه برخی اوقات حواشی عزاداری های ،ما را از اصل آن باز می دارد در حالی که در عزاداری سیدالشهدا اخلاص و خالصانه بودن مراسم مهم است.به گفته وی:رسم ورسوماتی که موجب وهن و استهزای مراسم ها شودازجمله موسیقی و قمه زنی و… مردود است و در برگزاری مراسم ها اخلاص و خالصانه بودن آن مهم است.وی گفت: برخی حاشیه سازی ها مباحثی بر سر چگونه ایستادن وسینه زدن ،جوانان ما را از اصل عراداری باز می دارد.درحالی که ما باید معارف امام حسین ع را یاد بگیریم .
وی برگزاری باشکوه مراسم نمازهای جماعت در این روزها به ویژه نماز ظهر عاشورا را یادآور شد و افزود :امام حسین ع در وسط میدان جنگ، نماز را به جماعت اقامه کرد و اگر این روز ها نمازهای جماعت ما کمرنگ شود نشان دهنده ی آن است که با اصل عزاداری و هدف امام حسین فاصله گرفته ایم.
وی با تسلیت شهادت علی اکبر دو ویژگی مهم آن جوان را “حق مداری و شجاعت” بیان کرد.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به تشییع باشکوه شهید مدافع حرم محسن حججی در کشور گفت: مقام معظم رهبری با حضور در مراسم تشییع و دیدار با خانواده وی از این شهادت رمزگشایی کردند وفرمودند:که خدا شهید شما را عزیز کرده است. وی گفت :چهار خصلت” اخلاق- نیت پاک -به موقع حرکت کردن ونیاز جامعه به این نوع شهادت در این شهید سبب شد تاموج عظیمی در کشور ودربین شیعیان جهان به پا شود.
وی تصریح کرد :انقلاب ما نسخه کوچک حرکت امام حسین علیه السلام بود و برگرفته از انقلاب امام حسین علیه السلام است.
وی با تبریک روز آتشنشانی و هفته نیروی انتظامی از تلاش فعالان این عرصه تقدیر کرد.

 

Views – 1003

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*