تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۷-۱۰-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۷-۱۰-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۷-۱۰-۹۷ آیسک

امام جمعه موقت آیسک:
بصیرت اولویت اول جامعه اسلامی است.

حاتمی/امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۷ دی ماه ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی با استناد به آیات قرآن و روایاتی از نهج البلاغه گفت: مراقب بدعت ها در دین باشیم و سکوت در برابر بدعت گذاری ها مورد لعن خداوند است.
حجت الاسلام «مهدی آجری »افزود :متاسفانه برخی با ایجاد شبهه در بین نسل جوان به دنبال بدعت گذاری و تبلیغ بدعت در برابر سنت هستند که باید جلوی آنها ایستاد .
خطیب موقت جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت رحلت یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی ،درباره جایگاه علمی و خدمات این عالم ربانی در حوزه‌های علمیه و مناصب مختلف سخن گفت.
ناطق با اشاره به فرارسیدن ۹ دی سالروز خروش انقلابی ملت ایران در برابر فتنه گران گفت : دشمنان داخلی و خارجی از دهه ۷۰ به دنبال تشدید اختلافات داخلی و ایجاد انقلاب مخملی در کشور بودند که با ارتباط گیری برخی عناصر داخلی و ترغیب دشمن به حمایت برخی از جریان‌های داخل نظام وقایع سال ۸۸ رخ داد و این گونه بود که گروه‌ها و جریان‌های موثر، فتنه گران خارجی به سرکردگی استکبار جهانی و فتنه‌گران داخلی برای حفظ منافع سیاسی و حب وبغض های درونی به کف خیابان‌ها آمدند و عده ای هم تحت تاثیر فضای مشوش قرار گرفته و آشوب به راه انداختند.
وی با بیان عبرت‌های فتنه ۸۸ گفت :متزلزل بودن خواص و نخبگان در شرایط بحران _ بی بصیرتی نخبگان و حمایت ضد انقلاب از آن ها و خط دهی به آنان مهمترین عبرت این حوادث بود.
وی افزود: در کنار آن باید باور کنیم که عاشورا همچنان بهترین قدرت بسیجی گری است و همچنان عاشورا امر به معروف و نهی از منکر را فریاد میزند .
وی به نقش بی بدیل رهبری اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری جوهر و اساس نظام است که انقلاب را از گردنه های سنگین به راحتی عبور می دهند. وی با بیان اینکه امام راحل همواره تاکید داشتند« پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد »افزود:« تاخون در رگ ماست- خامنه ای رهبر ماست.« و«ای رهبر آزاده آماده ایم آماده ».
امام جمعه موقت آیسک تأکید کرد :بصیرت اولویت جامعه اسلامی است وملت ما با تجربه تاریخی خود به این نتیجه رسیده است که پیروی از اینه معصومین ع و ولایت فقیه رمز پیروزی است.

Views – 739

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*