تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۷-۱۲-۹۴ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۷-۱۲-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۷-۱۲-۹۴ آیسک

نماز جمعه ۷/۱۲/۱۳۹۴ آیسک

خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه آیسک در خطبه اول ضمن دعوت خود ودیگران به تقوای الهی و با استناد به آیه ای از قرآن که می فرماید: راه من یک راه بیش نیست راههای متفرق را نروید که ضرر خواهید کرد.وی با اشاره به  حدیثی از امیرمومنان گفت: راه چپ و راست نروید بلکه راه میانه را بروید که به  تقوا برسید. بعضی راه میانه را بد تعریف می کنند و هرکس که تمام مبانی دینی را رعایت می کند را تندرو خطاب می کنند و اگر از مبانی دینی سست شود و دست بردارد میانه رو خوانده می شود. در همه چیز باید میانه بود درمخارج زندگی نیز نه خسیس باشیم نه ولخرج. امام رضا ع فرمودند: اسراف وتنگ گرفتن را خدا دوست ندارد.افراط و تفریط در تمام رفتارها و امور زندگی نامناسب است و در دین ما تایید نمی شود.

در ادامه خطیب جمعه آیسک با ادامه بحث هفته های گذشته در خصوص عوامل کاهش فشار قبر به موارد زیر اشاره کرد: ۱-صدقه و نماز لیله الدفن که هنگام مرگ که صدقه بهتر و جلوتر است. ۲- چوب در کفن گذاشتن ، سوره ملک و زخرف خواندن در دنیا ۳-بر قبر یاسین و ملک خواندن.۴- نماز شب خواندن در دنیا ۵-محبت و مودت اهل بیت که کارآمدترین موارد است.  پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هرکس من و اهل بیتم را دوست بدارد در ۷ جا به داد او میرسم: ۱- لحظه وفات ۲- لحظه ورود به قبر.  ۳- لحظه رستاخیز  ۴- دادن نامه اعمال ۵-وقت حسابرسی  ۶- گذشتن از صراط ۷- وقت میزان و  سنجش اعمال.

خطبه دوم

خطیب جمعه آیسک در آغاز خطبه دوم ضمن دعوت خود و همگان به تقوای الهی و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در شناخت دشمنان پیامبر از جمله اشراف مکه، یهودیان و منافقین که  گروه آخر خطرناک ترین آنها هستندگفت: در حال حاضر نیز کسانی هستند که شاید ابتدا با نیت خوب اول وارد میدان شده اند ولی در ادامه با عدم مراقبت از ورودی و خروجی قلبشان و اشرافی گری گمراه شدند که بدترین دشمنان اسلامند. در حوزه مسایل سیاسی دشمنان خارجی بادرایت رهبی و حمایت مردم کاری نمی توانند پیش ببرند ولی دشمنانی که در داخل حضور دارند ابتدا نیت خیر داشته اند اما منحرف شده اند و الان مورد تشویق دشمنان قرار می گیرند که امام (ره ) در این مورد فرمودند: اگر می بینید دشمن از شما تعریف می کند بررسی کنید ببینید از چه رفتار شما دشمن خوشحال شده است.  در ادامه امام جمعه محترم با شاره به اتخاب سرنوشت ساز امروز گفت: شاید فکر کنید انتخاب شما برای ۴یا ۵ سال است اما اگر دقت کنید اثر آن تا ۴۰ سال هم هست. بر خلاف نظر دشمنان حضور امروز تاریخی خواهد شد.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*