تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۹-۹-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۹-۹-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۹-۹-۹۷ آیسک

امام جمعه آیسک:

ملت ما هرگز تسلیم گفتمان مذاکره با دشمنان نخواهد شد

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۹ آذر ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث شناخت عوامل تضعیف کننده ایمان گفت : رذیله ای که باعث می شود برای جامعه انسانی مشکلات فراوانی به وجود آید غیبت است.

حجت الاسلام و المسلمین «رادمرد »افزود: غیبت اعتماد را کم، صله رحم را ضعیف و اجتماع را به هم می ریزد و صداقت را از جامعه می گیرد.

به گفته وی غیبت آرام آرام ایمان انسان را زایل ،حسنات و عمل صالح او را تباه می‌کند .

به گفته وی از آنجا که غیبت کردن منفور ترین و مغبوض ترین عمل نزد خداوند است لذا باید ضمن مراقبت بکوشیم برای وحدت ،همدلی و اجتماع انسانی این رذیله اخلاقی را از خود، خانواده و جامعه دور کنیم.

حجت الاسلام رادمرد امام جمعه آیسک در خطبه دوم نماز جمعه این شهر پس از توصیه به رعایت تقوای الهی تأکید کرد: تقوا بهترین لباس برای انسان است و اسباب تلاش و زندگی انسان را فراهم می کند.

وی با اشاره به ۱۰ آذر سالروز شهادت آیت الله شهید سید حسن مدرس و روز مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی گفت : منتخبان مردم وکیل ملت هستند نه وکیل حزب، جناح و گروه‌ها و جریان‌های سیاسی ،لذا ما این تذکر را به آنها می‌دهیم که شما نماینده مردم هستید تا برخی نمایندگان بفهمند و درک کنند که اینها وکیل مردم هستند و اگر تا قبل از انتخابات برای رای جمع کردن حرف می‌زدند و با انتخاب شدن از این وعده ها و حرف ها فاصله گرفته اند در جریان باشند .طبق قانون وظیفه نمایندگان قانونگذاری و نظارت است لذا نباید این دو وظیفه تحت‌تاثیر جریان‌های سیاسی و حزب و گروه های سیاسی قرار گیرد، وظیفه نمایندگان کار اجرایی نیست این کار قوه دیگری است ،نمایندگان مجلس باید قانون خوب بنویسند و نظارت کنند تا امکانات قوه مجریه عادلانه و متناسب با ظرفیت های هر منطقه در کشور توزیع شود .

خطیب جمعه آیسک با اشاره به لزوم یادآوری چند باره سوگند نمایندگان به برخی از وکلای ملت گفت: حداقل انتظار ملت از نمایندگان مجلس این است که قانون خوب بنویسند و نظارت صحیح انجام دهند .

حجت‌الاسلام رادمرد افزود :در انتخاب نماینده باید نگاه و توقع خود را اصلاح کنیم و نمایندگان به وظایف خود آگاه باشند و درست انجام وظیفه کنند .

وی با اشاره به اینکه پیروزی و پیشرفت و اقتدار ثمره شیرین مقاومت است افزود: کسانی که در مجامع علمی و در سخنرانی های خود در شهرهای مختلف کشور حرف از سازش می زنند و حرف می زنند که نباید به سمت مقاومت برویم ،در دایره ارزشمند مفاهیم قرآنی قرار نگرفته اند، آنهایی که گفتمان سازش و خانه نشینی و عدم حرکت در مقابل دشمن را مطرح می‌کنند و تبلیغات چی این گفتمان شده‌اند بدانند با روحیه ایثار وصلابت بود که مقاومت مردم لبنان ازمقاومت ۳۳ روزه به ۸ روزه وبه دو روزه تبدیل شد و اسرائیل غاصب را به خاک مذلت کشاند و امروز هم ما باید تلاش کنیم تجارب موفق آمیز مقاومت را در جامعه خود گسترش داده و به جوانان و نوجوانان بیاموزیم و دانش‌آموزان را اینگونه تربیت کنیم .

به گفته وی راهبرد سازش و تسلیم بی‌ثمر، ناکارآمد، عقیم و پرهزینه است و باعث خفت و خواری می شود و ما نمی گذاریم برخلاف آرمانهای امام و رهبری و شهدا و مفاهیم ارزشمند قرآن و روایات و احادیث در جامعه ماعده ای حرف از مذاکره بزنند و هرگز تسلیم این گفتمان نخواهیم شد.

در امام جمعه آیسک در پایان باگرامیداشت یاد و خاطره اولین شهید شهر آیسک از خانواده شهید «علمدار» به خاطر برگزاری دعای کمیل و معنویت بخشیدن به فضای شهر تقدیر کرد.

وی همچنین از کانون فرهنگی جوادالائمه ع ، شورای اسلامی شهر و شهرداری آیسک در برگزاری مراسم جشن شکرگزاری برداشت محصول زعفران تشکر کرد.

Views – 216

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*