تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه۱-۳-۱۳۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه۱-۳-۱۳۹۴

نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام والمسلمین عرب برگزار شد. خطیب جمعه آیسک در خطبه اول ضمن دعوت همه مومنین به رعایت تقوای الهی در خصوص حلولو ماه مبارک شعبان توضیحاتی را بیان نموده و با دکر روایتی از امام سجاد(علیه السلام) افزود: چهار خصلت است که که در هرکس باشد ایمانش کامل و گناهانش بخشوده خواهد شد و در حالی خداوند را ملاقات می کند که خدا از او راضی باشد. ۱- عمل به امور اجتماعی بر عهده ما نسبت به مردم. ۲- راستگویی با مردم  ۳- اهل حیاء و پاکدامنی باشد. ۴- حسن خلق داشته باشد.

در ادامه خطیب جمعه آیسک با پیگیری سلسله مباحث مربوط به خانواده افزود: چه در زندگی خانوادگی و چه در زندگی اجتماعی شکارچی عیبهای خودمان باشیم. در این صورت به آرامش می رسیم.  امیرالمومنین (علیه السلام) می فرمایند:  “شناخت انسان نسبت به عیوب خود از سودمندترین شناخت هاست.” بنابراین اگر انسان عیب خویش رانشناسد جاهل است.   پکسی که به لغزش خود توجه کند، لغزش دیگران برایش کوچک می شود. اگر عیب خودمان را دیدیم به راحتی ار عیب دیگران می گدریم، اما اگر یک عادت زشت در خودمان نبینیم ، دچار خودستایی می شویم.

حاصل انکه” نسبت به عیوب خود اهل تساهل و تسامح نباشیم اما از عیوب دیگران به راحتی بگذریم.

امام جمعه آیسک در بخشی از خطبه های امروز ضمن تبیین جاهلیت مدرن و معرفی آمریکا به عنوان سردمدار این موضوع از رواج فحشا و فساد به نام حقوق بشر، حمایت از وحشی ترین انسانها به اسم مبارزه با تروریسم یاد نمود و در خصوص زیاده طلبی های آنان در مذاکرات گفت: “دانشمندان هسته ای ناموس ما هستند. همه حاضریم جان خودمان را در دفاع از ناموسمان بدهیم”

در ادامه وی از مسئولان خواست در مقابل این گونه زیاده خواهی های دشمنان صریح و قاطع و محکم بایستند و موضع بگیرند چون هرچه نرمش کنند دشمن جسورتر خواهدشد.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*