تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه۲۱خرداد ۹۵
گزیده خطبه های نماز جمعه۲۱خرداد ۹۵

گزیده خطبه های نماز جمعه۲۱خرداد ۹۵

 

امام جمعه آیسک در خطبه اول نمازجمعه این هفته ماه رمضان راماه خودسازی ورسیدن به اوج عبادت ورسیدن به تقوای الهی دانست وبا اشاره به روایات ودعاهای ماه رمضان جان کلام آنها را موید این دانست که ماه رمضان یک فرصت ویژه ومنحصر بفرد است واگر آن را قدر بدانیم از فیوضات وبرکات آن بهرمند خواهیم شد.

حجت الاسلام والمسلمین “حسین عرب “با بیان فرصت های ماه رمضان شامل “آشتی با خدا-تقویت  اراده عبادت خالص –انجام تعهدات ووعده ها- انس با قرآن – نماز اول وقت- نماز شب- حضور در جلسات معرفتی وهمدردی با محرومین “گفت:باید از این فرصت میهمانی بزرگ خداوند نهایت استفاده را کرده و از این اوقات به بهترین نحو استفاده کنیم.

ناطق با تشکر از حضور گسترده مردم شهید پرور آیسک در مراسم ویژه ۱۵ خرداد – ارتحال امام ویادواره شهدای این شهربر عمل به تعهدی که با شهدا کرده ایم تاکید کرد .وی با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) در باره نقش والای این زن مسلمان در زندگی ورسالت پیامبر اکرم (ص) سخن گفت.

خطبه دوم

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه خود ونمازگزاران به رعایت تقوای الهی به جمله ای از امام راحل در باره نگرانی از وابستگی فرهنگی اشاره کرد وافزود: آنچه پایه های نظام را خدشه دار می کندبحث فرهنگ است وبالاترین عنصری که در موجودیت جامعه دخالت دارد فرهنگ است از این رو در سالیان اخیر بیشترین دغدغه رهبری مباحث فرهنگی بوده است.

حجت الاسلام عرب  تهاجم فرهنگی – ناتوی فرهنگی – جنگ نرم ونفوذ فرهنگی را دغدغه های مهم مقام معظم رهبری برشمرد وافزود:با وجود تذکرات فراوان رهبری متاسفانه گویا برخی مسولان برای این موضوعات اهمیتی قایل نیستند درحالی که اقا در پیام خود به مجلس دههم برتلاش مجدانه برای ژرف سازی فرهنگ اسلامی تاکید کردندانتظارنداشتیم برای عضویت در کمیسیون فرهنگی مجلس که ۲۲ نفر هستند تنها ۴ نفر متقاضی باشند ولی در برخی کمیسیون هایی که نان وآب دارد تا ۵۰ نفر متقاضی باشند.

وی باابراز نگانی از برخی بی توجهی ها ئر حوزه های فرهنگی وانتشار فیلم ها وکتابهایی که مخالف مبانی اسلم ونظام می باشد گفت:مسولان دست اندر کار باید با قبول اشتباهات خود برای جبران آن ومدیریت صحیح حوزه فرهنگ وهنر جامعه تلاش کنند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبری برای انجام کار فرهنگی در قالب یک قرارگاه وپرهیز از موازی کاری توسط دستگاهها ونهادهای متولی افزود:دشمن به سرعت در حال برنامه ریزی وسنگر عوض کردن برای تغییر هویت جوانان واستحاله فرهنگی است وبا تخصیص بودجه های میلیاردی درصدد منزوی کردن آنهاست لذا باید کارهای دشمن را رصد کرده وبا تقویت بودجه فرهنگی کشور بخصوص در برنامه ششم توسعه وهزینه کرد درست آن در حوزه فرهنگی شاهد اقدام وعمل باشیم.وظیفه مسولان است که اولا برنامه درست فرهنگی داشته وثانیا در مقابل کسی که جلوی فرهنگ می ایستند بایستند.

خطیب جمعه آیسک دومین دغدغه رهبر معظم انقلاب را اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی اقتصاد کشور بیان کرد وافزود:کارهای خوبی در این حوزه توسط دولت محترم شروع شده که امیدواریم به ثمر برسد.

وی با تبریک سالروز تاسیس جهاد کشاورزی به تلاشگران عرصه تولید ودست اندرکاران جهاد کشاورزی بویژه در بخش آیسک بر برنامه ریزی ومدیریت امور کشاورزی در ۳ بخش صنعتی کردن کشاورزی – ایجاد صنایع تبدیلی وتکمیلی وایجاد ساختار توزیع وبازرگانی تولیدات این بخش تاکید کرد.به گفته وی با توجه به بحران آب واق=فت منابع زیر زمینی استفاده از روشهای نوین آبیاری از ضروریات است که باید با حمایت دولت توسعه یابد.

 

حجت الاسلام عرب با تاکید بر اهمیت ایجاد صنایع تبدیلی وتکمیلی وساخت سردخانه در منطقه گفت: خوشبختانه با طرح دولت موضوع احداث مجتمع بسته بندی محصولات کشاورزی توسط شرکت توسعه وعمران آیسک با سرمایه گزاری مردم وحمایت دولت محترم در حال انجام است وطبق گزارشی که به من رسیده توفیقات خوبی داشته اند وکار خوب پیش می رود  این مهم یکی از دغدغه های ما بود واز تلاش بخشدار محترم – شورای محترم شهر وهیات مدیره این شرکت وهمه بزرگواران دست انرکار تشکر می کنم.

ناطق در ادامه با اشاره به موفقیت های جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی اظهار داشت:امیدواریم با دعای خیر مومنین جبهه مقاومت ودوستداران انقلاب اسلامی به موفقیت های چشمگیر دست یابند وجهانی عاری از سلفی گری واستکبار داشته باشیم.

IMG_9077 IMG_9076 IMG_9073 IMG_9072 IMG_9071 IMG_9070 IMG_9069 IMG_9068 IMG_9066 IMG_9065 IMG_9064 IMG_9063 IMG_9062 IMG_9061 IMG_9060 IMG_9059 IMG_9058 IMG_9057 IMG_9056 IMG_9055 IMG_9088 IMG_9087 IMG_9086 IMG_9085 IMG_9084 IMG_9083 IMG_9082 IMG_9081 IMG_9080 IMG_9079 IMG_9078

درباره‌ی جواد حاتمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*