تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه۲۴/۲/۹۵
گزیده خطبه های نماز جمعه۲۴/۲/۹۵

گزیده خطبه های نماز جمعه۲۴/۲/۹۵

 

امام جمعه آیسک در خطبه اول در ادامه بحث هفته های گذشته پیرامون دلایل نبود آرامش در خانواده ها به نبود فرهنگ گفتگو بین زن وشوهر اشاره کرد وافزود: در خانواده باید درباره اختلافات وتلاش برای رفع آن – اشتراکات- امور روزمره زندگی – مسایل دینی واخلاقی- تربیت فرزند ومسایل علمی .سیاسی وافزایش سطح اطلاعات گفتگو شود.

حجت الاسلام والمسلمین “عرب “با بیان اینکه بهترین شنونده برای زن مرد وبرای مرد زن است تاکید کرد:زن وشوهر در لابلای این کفتگوها می توانند ارتباط های خانوادگی را مدیریت کنند.

وی در ادامه بحث عالم پس از مرگ به ارتباط اموات با عالم دنیا اشاره کرد واظهار داشت:بنا بر روایت امام صادق(ع) مومن بعد از مرگ به بستگان واقوامش سرمیزندوانچه باعث شادی او شود را می بیندوکافر هم همینطور کارهای ناپسند بستگان را می بیند وناراحت تر می شود.به گفته وی سرزدن اموات به زندگان بسته به فضایل وجایگاه آنان متفاوت بوده وروزانه تا هفته ای یک بار می باشد.

خطبه دوم

خطیب جمعه شهر آیسک در خطبه دوم با توصیه به تقوای الهی اعیاد شعبانیه خصوصا میلاد حضرت علی اکبر وروز جوان را تبریک گفت ودر ادامه افزود: در مسیر تربیتی اسلام سه ماه رجب- شعبان ورمضان از جایگاه خاصی برخوردارهستند وباید در ماه شعبان بندهای گناه را از خود باز کنیم تا بتوانیم با بندگی خودبه سمت خدا اوج بگیریم.ناطق دعاهای ماه شعبان را نقطه اوج این ماه دانست وبا اشاره به ابرازعلاقه امام راحل (ره) به قرائت دعای کمیل ومناجات شعبانیه گفت:دعا یک مکتب تربیتی است ونباید از دعاهای توصیه شده در این ماه غفلت کنیم.

حجت الاسلام عرب خطاب به جوانان با بیان روایتی از رسول اکرم(ص)گفت: قدر جوانی خود را بدانید واز جوانی خود بهره مند شویدویکی از راههای این بهره مندی ترک لذت های دنیا وگذران ایام جوانی در راه اطاعت وبندگی خدا است .

وی با تاکید بر اینکه ارتباط مدرسه – خانه ومسجد برای جوانان ونوجوانان موثراست افزود: این ارتباط اگر درست باشد می تواند جوانان ما را بیمه کند لذا آموزش وپرورش هم باید جوانان را به سمت تدین ببرد.

به گفته وی جوانان افسران جنگ نرم هستند وبراساس شاخصه هایی که رهبر معظم انقلاب ترسیم فرمودند دشمن دوست دارد جوان ما در برابر مسایل کلان کشور وجامعه چشم وگوش بسته عمل کند واو را به سمت ناامیدی سوق می دهند امید به زنئپدگی نداشته باشند و…

امام جمعه محترم آیسک در ادامه با بیان اینکه در سند بهره برداری ونمای مالی سال ۲۰۱۷ آمریکا وزارت دفاع پنتاگون یک برنامه بلند مدت ۲۵ ساله با تاکید بر نفوذ  منطقه ای بر ایران تدوین کرده ومهمترین رویکرد آنها اختلاف افکنی است افزود:آنها تلاش می کنند افرادتاثیرگذار در بین مردم ودر سطح کشور حرفهایی بزنندوجامعه را دچار تشتت کنند وگروهها ومردم ومسولان را در مقابل یکدیگر قرار دهند.

وی خطاب به چهره ها در سطح کشور – استان وشهر گفت:مراقب باشند وکاری نکنند که مردم احساس کنند تشتتی بین نیروهای دولتی واقشار جامعه وجود دارد.

ناطق به سالروز لغو قرارداد تنباکو با فتوای میرزای شیرازی اشاره کرد وگفت:استکبار از گذشته دور با چشم غارت گری به ما نگاه کرده ومی کند ونگاهشان به مناطق سرشار از نعمات فراوان است  ورژیم صهیونیستی هم تلاش دارد به منابع کشورهای خاورمیانه دست پیدا کند .وی با اشاره به یوم النکبه سالروز تشکیل رژیم غاصب اسراییل افزود:برای اینکه اوضاع جهان درست شود باید رژیم صهیونیستی از بین برود.

حجت الاسلام عرب با ارایه تحلیلی از اوضاع سوریه گفت:هدف دشمن این است که نگاهها از اسراییل برگردد واو به جنایاتش در فلسطین ادامه دهد.

امام جمعه آیسک با اشاره به فرارسیدن روز جهانی موزه وهفته میراث فرهنگی بر توجه به صنایع دستی وتوسعه کلاس های آموزشی این رشته تاکید کرد ودر راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی –اقدام وعمل آموزش افراد وایجاد کارگاه های صنایع دستی را در اشتغالزایی وایجاد درآمد برای تقویت اقتصاد خانواده ها موثردانست.

 

 

IMG_3154 (Copy) IMG_3155 (Copy) IMG_3156 (Copy) IMG_3158 (Copy) IMG_3159 (Copy) IMG_3160 (Copy) IMG_3162 (Copy) IMG_3163 (Copy) IMG_3164 (Copy) IMG_3166 (Copy) IMG_3168 (Copy) IMG_3177 (Copy)

درباره‌ی جواد حاتمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*