تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز عید سعید فطر ۱۵-۳-۹۸آیسک
گزیده خطبه های نماز عید سعید فطر ۱۵-۳-۹۸آیسک

گزیده خطبه های نماز عید سعید فطر ۱۵-۳-۹۸آیسک

jتاکید امام جمعه آیسک بر مشارکت مردم این بخش در ساخت مسکن سیل‌زدگان

حاتمی/امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز عید سعید فطر با توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: هدف اصلی بندگان طاعت الهی است وبودن با خدا از عوامل نجات بخش انسان است. حجت الاسلام والمسلمین «رادمرد» تصریح کرد: بندگی خداوندجامعه انسانی را به سمت فلاح و رستگاری حرکت میدهد‌وی با اشاره به اینکه« نماز عامل بازدارنده جامعه از فساد وفحشا است»افزود:ماه رمضان ماه تمرین ومراقبت بود و این ثمرات معنوی ورفتارها را باید در سال پیش رو ادامه دهیم.ناطق با اشاره به اینکه از برکات رمضان این بود که ، رفتارهای زیبا وارزشمندی در جامعه شکل گرفت افزود:باید مراقبت کنیم وبرای تثبیت آن در طول سال بکوشیم.
خطیب نماز عید فطر آیسک در خطبه دوم با اشاره به ماهیت معنوی عید فطر گفت: مراسم ومحافل متعددی در سطح شهر و روستا های بخش آیسک برگزار شد و مومنین بایدآن حال و هوای معنوی را حفظ کنند.به گفته وی،این مجالس رنگ و بوی الهی داشت و از برکات این ایام توجه به همسایگان،اقوام وخویشان و بود.
حجت الاسلام« رادمرد» اظهارداشت:عید فطر باز گشت به رحمت الهی است .ناطق در ادامه از مشارکت ارزشمند مردم بخش وشهر آیسک در کمک به سیل‌زدگان تشکر کرد وبا اشاره به جریان بازسازی منازل سیل زدگان وارون مشارکت مردم در این امر خواستار کمک آحاد مردم بخش آیسک به این امر خداپسندانه شد. امام جمعه آیسک تأکید کرد: این مهم نیازمند نقش آفرینی ارزشمند و زیبای شما مردم است.وی در بخش دیگر از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل ره گفت:آنچه مایه افتخار جهانی ما شد مراد وامام بود و امروز هم با رهبری امام خامنه ای این افتخار تقویت شده که حقیقتا در پرتو رهبری های داهیانه عبد صالحی از مکتب امام است.ناطق اعلام کرد: مقاومت ملت ما عزت و سربلندی کشور در سایه مقاومت وعزت اوست این صلابت خواسته از مقاومت امام وامت است ومقاومت امام نیز برگرفته از قرآن است و ما هم باید به این مقاومت ادامه دهیم. ملت مانسبت به نام وراه امام خدشه ای در مسیر وارد نمی کند و راه ویادامام را هرگز فراموش نخواهیم کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین« رادمرد» افزود:در سایه مقاومت وحضور در صحنه، پیروزی وظفر از آن ملت مسلمان ایران است.وی باتقدیر وتشکر از مردم در شهر و روستاهابخاطر برگزاری وحضور چشمگیر در محافل قرآنی ویژه حماسه روز قدس وراهپیمایی آن،گفت:زکات فطره، به صورت متحد الشکل با همکاری شورای زکات بخش جمع آوری وبین واجدان شرایط توزیع می‌شود.وی تصریح کرد پرداخت فطریه بااولویت تامین نیاز ومعیشت نیازمندان باید صورت گیرد.

Views – 444

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*