تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۱-۱۲-۹۳ و تصاویر دومین سالگرد نماز جمعه

گزیده خطبه های ۱-۱۲-۹۳ و تصاویر دومین سالگرد نماز جمعه

در دومین سالگرد برگزاری نماز جمعه در آیسک امروز خطیب محترم جمعه با اشاره به آن مطالبی را در خصوص جایگاه عظیم روز جمعه به عنوان یوم المزید که ثواب اعمال چند برابر است گفت: بهتر است انسان هر کار خیری می خواهد انجام دهد آن را روز جمعه انجام دهد. امام جمعه شهرمان همچنین افزود: سرآمد عبادات جمعه، نماز جمعه است. وی همچنین به استناد روایات متعدد اهمیت نماز جمعه را بیان داشته و با ذکر روایتی از امام محمد باقر (ع) گفت: روز جمعه که فرا می رسد ملائک مقرب الهی به زمین می آیند با آنها دفترهایی از نقره و قلمهایی از طلاست پس می نشینند بر در مسجد بر صندلی هایی از نور پس به ترتیب می نویسند اولین، دومین و … تا زمانی که امام جمعه می استد قلمها و دفترها جمع می شود. فرشتگان بعد از اینکه اسامی نمازگزاران روز جمع را یادداشت کردند شروع به قدم زدن بین صفوف نماز جمعه می کنند و از افرادی که نیستند می پرسند اگر گفتند به دلیل بیماری شرکت نکرده اند، دعا میکنند حالش خوب شود. اگر گفتند مسافر است برای سلامتی وی دعا می کنند و اگر کسی فوت کرده باشد برایش طلب مغفرت می کنند.

خطیب جمعه آیسک در ادامه با ذکر آداب نماز جمعه و تاکید بر غسل جمعه توسط نمازگراران به مواردی از برکات نماز جمعه به ترتیب زیر اشاره نمود:

۱- باعث تقویت تقوا می شود. ۲- سبب وحدت و یکپارچگی می شود.   ۳- آگاهی از اخبار جهان و موضوعات اعتقادی، اقتصادی، سیاسی و حکومتی

خطبه دوم:

حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه آیسک ضمن اشاره به بیانات مهم وراهبردی مقام معظم رهبری در شرایط حساس کشور و جهان با تبیین شرایط کشور و تحریم گفتند: راه مبارزه با تحریم امتیاز دادن نیست تازه امتیاز گرفتن است. آنها در آینده نزدیک به گاز ایران نیاز پیدا خواهند کرد، کار ماهم جواب تحریم با تحریم است. باید مجلس و دولت در آینده قانونی را وضع کنند که ما در آینده گاز را به اروپا صادر نخواهیم کرد، ما تحریم می کنیم شط لغو آن هم لغو کلیه تحریمهاست.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*