تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۱۰-۵-۹۳

گزیده خطبه های ۱۰-۵-۹۳

امروز دهم مرداد ماه نود وسه مومنین عزیز نماز جمعه را به امامت حجت الاسلام والمسلمین عرب اقامه کردند. خطیب محترم جمعه در خطبه اول ضمن دعوت عموم مردم به تقوا، آن را ضمانت رزق و روزی دانسته و به حق نیکوکار از رساله حقوق امام سجاد (ع) اشاراتی داشتند. ایشان افزودند: در مقابل احسان و نیکوکاری وظایفی داریم و در مقابل نیکوکاران که از محبوبهای خداوند هستند اقداماتی را باید انجام داد. رسول گرامی اسلام (ص) فرمدند: آیا می خواهید شما را خبردار کنم از بهترین افراد دنیا و آخرت. کسانی که وقتی از ناحیه کسی به آنها ظلمی رسید آنها می بخشند و اگر کسی قطع رابطه کرد آنها رابطه برقرار می کنند. (تلافی نکنند). در مقابل نیکوکار اولا باید تشکر کنیم، ثانیا احسان او رایاد کنیم نه فقط در ذهن بلکه منتشر کنیم.  ثالثا برای او دعا کنیم و رابعا به طور عملی تلافی کنیم (شکر عملی) .

بخش عمده خطبه دوم امام جمعه محترم به موضوع اصلی  جهان اسلام یعنی غزه اختصاص داشت. ایشان حمله صهیونیستها به غزه را ناشی از اشتباه محاسباتی آنها در برآورد توان نظامی حماس دانسته و افزودند: صهیونیستها سه اصل را مهم می دانند، اقتصاد ، مهاجرت و امنیت که در جنگ اخیر در  هر سه حوزه دچار تزلزل شده اند. در صنعت توریسم روزانه ۳۵ میلیون دلار ضرر دارند، سربازان برای فرار از جنگ خودزنی  می کنند و مهاجرت به اسرائیل هم معکوس شده است.

در جنگ نیز سه اصل سرعت ، کوتاهی زمان و کم هزینه بودن برای آنها اهمیت دارد که در هر سه عرصه دارای  مشکل شده اند. توانمندیهای حماس شامل هلی برن چتربازان آنها و برگشتن به سلامت، شکار تانکها و هلی کوپتر و اف ۱۶ و آمار تلفات انسانی منتشر نشده صهیونیستها نشان از توان بالای حماس در مقابل صهیونیستها دارد. در عرصه دیپلماسی نیز ضرر کردند. فکر کردند در سکوت خبری رسانه های غربی به نتیجه میرسند اما روز قدس و حمایت مردم در کشورهای مختلف نتیجه را عکس کرد.

خطیب محترم  جمعه آیسک ضمن اشاره به نامه سردار سلیمانی به مقاومت اسلامی آن را انقلابی در رسانه ها علیه صهیونیستها توصیف نموده و اشاره داشتند: بر این اساس مساله خلع سلاح حماس نیز توهمی بیش نیست که تعبیر نمی شود. در ادامه ایشان با اشاره به سالگرد شهادت شیخ فضل اله نوری و انقلاب مشروطه ، استفاده از روحانیت ساده لوح و تبعیت عوام را عامل شهادت وی دانسته و فقدان بصیرت را زمینه ساز آن دانستند. البته افزودند مردم بصیر ایران اسلامی هوشیاری و هوشمندی خود را در فتنه ها نشان داده و در صورت تکرار این وقایع جان نثار رهبری عزیزشان خواهند بود.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*