تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۱۴-۹-۹۳

گزیده خطبه های ۱۴-۹-۹۳

در نماز جمعه امروز حجت ا لاسلام والمسلمبن عرب در ادامه مباحث مربوط به عوامل ایجاد برکت در زندگی به سلام کردن و اداب آن ، سحرخیزی و آثار آن، زیارت حضرت اباعبداله الحسین علیه السلام و فوایدو نتایج شگفت آن به عنوان شاخص هایی برای افزایش برکت  در زندگی اشاره و با استناد به روایات متعدد آن را تبیین نمودند. ایشان آداب سلام نمودن را در شش مورد به این شرح برشمردند: سلام کوچکتر به بزرگتر -سلام  یک نفر بر دونفر- سلام جمع کمتر بر جمع بیشتر- سلا م سواره بر پیاده- سلام عابر بر ایستاده  و سلام ایستاده بر نشسته.

در خطبه دوم با اشاره به دیدار افراد نیروی دریایی با رهبر معظم انقلاب و تدابیر ارزشمند و هوشمندانه معظم له در اتخاذ سیاستهای راهبردی برای دفاع از کشور به وحشت غربیها و آمریکا از فراگیرشدن حضور نیروی دریاییدر آبهای دنیا اشاره نموده و افزودند: نیروهای مسلح باید بدون در نظر گرفتن محاسبات سیاسی آمادگی خودشان را حفظ کنند.

در ادامه وی با اشاره به تشکیل جلسه امریکا و ۶۰ کشور دیگر برای مبارزه با داعش و بی نتیجه ماندن آن اظهار داشت: آمریکا چه ابرقدرتی است که برای مبارزه با داعش ۶۰ کشور را جمع می کند. آن وقت یک نفر سردار رشید مثل سردار سلیمانی کمر داعش را شکسته است. آمریکا اگر راست می گوید مشکلات خودش را حل کند. در حالیکه پلیس آمریکا با تبعیض نژادی آدم می کشد مسئولان این حکومت مدام در امورداخلی ایران دخالت می کنند و ما را به عدم رعایت حقوق بشر متهم می کنند، اما شعار حقوق بشر برای پایمال کردن حق مردم است.

خطیب جمعه آیسک همچنین با اشاره به اینکه می گویند ایران همه جا حضور دارد گفتند: در حالی که ایران حضور رسمی در هیچ کشوری ندارد ولی هر جا لازم باشد فرمامدهان ایرانی از کسی اجازه نخواهند گرفت و وارد خواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با اشاره به اینکه بعضی گفته اند ، امنیت نظام بواسطه یکسال مذاکره است گفتند: اشتباه می کنند، امنیت ما بواسطه خون  شهدا، جانبازان، جهادجهادگران، پشتیبانی مردم، رهبری داهیانه حضرت آقاست، اینجور فکر نکنند. اقشار مختلف از جمله دانشجویان برای این مملکت خون داده اند.

نامبرده در ادامه رزو دانشجو را با سخنانی گرامی داشت و نماز گزاران را به مبارزه با استکبار جهانی فراخواند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*