تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۱۵ اسفند ۹۳

گزیده خطبه های ۱۵ اسفند ۹۳

خطبه های نماز جمعه آیسک ۱۵-۱۱-۹۳

خطبه اول:

امام جمعه محترم ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) به تبیین ابعاد وجودی آن حضرت پرداخت و در خصوص انس آن حضرت با قرآن گفت: کسی که با قرآن مانوس باشد در الفاظش زیاد استفاده می کند، حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه به بیش  از ۱۰۰ آیه قرآن استناد می کنند.

در ادامه با اشاره به بعد ساده زیستی آن حضرت به نقل از سلمان گفت: لباسی که حضرت زهرا(س) روی لباسها پوشیده بودند ۱۲ جا وصله داشت. خطیب جمعه همچنین به مهمترین بعد وجودی آن حضرت که بعد سیاسی است اشاره نموده و افزود: وقوع فتنه را پس از وفات پیامبر اکرم (ص) دو عامل می دانند، اول پیروی از هوای نفس و سپس بدعت گذاری در دین.  در فتنه پس از پیامبر(ص) حضرت زهرا(س) بلند شدند و رسوا کردند فتنه گران را با رفتن به در خانه انصار و مهاجرین همراه امیرمومنان(ع) ، ایراد خطبه فدکیه ، گریه سیاسی و بیان فضایل امیرالمومنین(ع).

خطبه دوم

حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه آیسک ضمن اشاره به پیچیدگی های خاص و منحصر به فرد جهان امروز و ضمن تقاضا از همگان برای شناخت دقیق مسایل گوناگون با همگرایی همه جانبه و تبعیت عملی از فرامین رهبری مواردی را برشمردند که توجه به آن لازم است:

  • بعضی نادانسته بر نزدیک شدن به توافق هسته ای تاکید می کنند که نباید در این مورد اغراق نمود که با وجود مشکلات موجود ایجاد انتظار بیجا در مردم شود.
  • مراقب بازی جدید آمریکا و اسراییل باشیم که بعضی در داخل نیز منتقدان داخلی را در کنار نتانیاهو قرار میدهند و این ناحقی است وآمریکا و اسرایی بدانند ملت بزرگ ما فریب جنگ زرگری آنها را نخواهد خورد.
  • در خصوص سخنان بی اساس نتانیاهو در کنگره آمریکا نیز خطیب جمعه آیسک گفت: نتانیاهو می گوید ایران باید تهدید به اسراییل را متوقف کند ما می گوییم نه تنها تهدید را متوقف نمی کنیم بلکه تا نابودی کاملشان پیش خواهیم رفت.
  • ضمنا در این مراسم رزمندگان گردان الی بیت المقدس پس از انجام رزمایش در مرکز شهرستان به صورت منسجم شرکت داشتند.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*