تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۲۲ خردادماه ۱۳۹۴

گزیده خطبه های ۲۲ خردادماه ۱۳۹۴

حجت الاسلام و المسلمین عرب خطیب جمعه آیسک با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفتند: این ماه ، ماه حرکت بیشتر در مسیر خداوند و توسعه تقوی است.

ایشان در قسمتی از سخنان خود به شیوه های درست انتقاد کردن پرداختند. خطیب جمعه آیسک زمان و مکان مناسب انتقاد کردن، زبان مناسب و پرهیز از سرزنش کردن و زخم زبان زدن، انتقاد غیر مستقیم، رعایت اعتدال در انتقاد کردن، قالب مناسب انتقاد کردن و داشتن نیت اصلاح در انتقاد را از شیوه های مناسب انتقاد کردن برشمردند.

امام جمعه آیسک با اشاره به اینکه یکی از راهبردهای ملت و نظام ایران اسلامی دفاع از مظلوم و مبارزه با ظلم است گفتند: این راهبرد برگرفته از کلام وحی و سیره امام حسین(ع) است؛ همان کسی که در برابر ظلم سکوت نکرد و زندگی با ظالمان را عار می دانست.

حجت الاسلام و المسلمین «عرب» به تمام جنایت ها و ظلمی که در جهان امروز و به ویژه جهان اسلام اتفاق می افتد اشاره کردند و افزودند : در این جنایات علاوه بر مباشران و عاملان ظلم مثل رژیم صهیونیستی و آل سعود تمام کشورهایی که به آن ها کمک می کنند و یا با سکوت خود بر اعمال آنان مهر تایید می زنند شریک هستند.

ایشان با اشاره به اینکه اعتماد به بیگانگان یک خطاست گفتند: برای حل مشکلات کشور لازم است به توانمندی های درونی و ظرفیت های داخلی کشور مان توجه کنیم.

درحاشیه این مراسم از برگزیدگان مسابقات استانی قرائت ، حفظ و مفاهیم قرآنی در بخش دانش آموزی و برگزیدگان مسابقات قرآنی در حوزه آموزش و پرورش در بخش آزاد برگزیدگان مسابقات قرآنی توسط موسسه قرآنی بیت الرقیه (س) تقدیر  و تشکر شد.

درباره‌ی adine8

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*