تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۲۸-۱-۹۴

گزیده خطبه های ۲۸-۱-۹۴

آیسک ۲۸-۱-۹۴

خطیب جمعه آیسک حجت الاسلام والمسلمین عرب با دعوت همگان به رعایت تقوا به فرارسیدن ماه هفتم قمری ماه رجب اشاره نموده و  درخواست کرد زمانهایی برای سرعت بخشیدن به سلوک و حرکت به سمت خدا قرار داده شده که ماه رجب از آن جمله است. بر اساس روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) رجب ماه بزرگ خداست، شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است…. وی با شاره به مناسبتهای مختلف این ماه عزیز از نمازگزاران خواست از برکات آن استفاده نموده و خود را برای ماه رمضان آماده کنند.

در ادامه خطیب جمعه آیسک با اشاره به آغاز بحث خانواده به موضوع مهم فراموش نکردن هدف زندگی اشاره نموده و افزود: در تمام اوقات اگر مسیر، بندگی خدا باشد ارزشمند است و گرنه تمام این اتفاقات خلاف مسیر خدا خواهد بود. انسان برای عبادت خلق شده است پس چه خوب است که نماز، روزه، گریه، خنده، و … همه برای خاطر او باشد. در این شرایط خدا ما را دوست خواهد داشت.

وی با استناد به آیه ۲۰ سوره حدید تاکید نمود زندگی بدون بندگی لهو است. بدانید زندگی دنیا بازی ، سرگرمی ، فخر فروشی و افزون طلبی در مال و اولاد است.. اگر بندگی خدا را ترک کنید.

امام جمعه آیسک در خصوص وضع فاجعه بار مردم مسلمان یمن ضمن اشاره به تصویب طرح شورای همکاری خلیج فارس در شورای امنیت و تحریم تسلیحاتی یمن دلیل اصلی آن را بهره مندی کشورهای عضو شورای امنیت و سود فراوان آنها از خرید تسلیحاتشان توسط عربستان عنوان نموده و افزود: هر وقت آمریکا دچار تورم شده و دلار ارزان می شودبیشترین کمک را عربستان به او انجام می دهد و این حتی کشورهایی مثل روسیه را هم به طمع می اندازد. از طرفی خود عربستان نیز به دنبال یک شکاف بزرگ بین شیعه و سنی و عرب و عجم است و دائمکا از ایران نام می برد تا اذهان مردم از  گروههای تکفیری دور شود و متوجه یمن باشد.

در بحث تعرض به دو نوجوان ایرانی نیز به نظر می رسد یک حرکت برنامه ریزی شده از سوی مفتی های عربستان باشد تا بیشتر بین مسلمانان و شیعه و سنی اختلاف بیندازند.

در خصوصو ورود بانوان به ورزشگاهها نیز خطیب جمعه آیسک ضمن گلایه از مسوولین امر افزود: ما کشوری اسلامی هستیم، یک نفر نظر مراجع را دراین موضوع نپرسید در حالیکه به لحاظ شرعی این موضوع (حضور بانوان در ورزشگاهها ) اشکال دارد و نگاه کردن زن به بدن برهنه مرد حرام است.افزون بر این اختلاط زن و مرد مشکلاتی را پیش می آورد و قبح گناه نیز شکسته می شود.

درباره‌ی admin

۲ نظر

  1. سلام مطلب خوبی بود

  2. سلام واقعاعالی بودمن هرروزبه سایت ادینه ایسک سرمیزنم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*