تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۵-۱۰-۱۳۹۳

گزیده خطبه های ۵-۱۰-۱۳۹۳

در خطبه اول امام جمعه محترم به ادامه بحث عوامل برکت آفرین در زندگی اشاره نموده و از نماز به ویژه نماز شب، ادای امانت، استغفار و پرداخت زکات  به عنوان آخرین موراد یاد کرده و با تبیین آنها بر اساس روایات معصومین علیهم السلام از مردم خواستند لیست تمام عوامل ذکر شده طی هفته های گذشته را نصب العین قرار داده و با تمرین یکایک آنها برکت را به زندگی ها داخل سازند. همچنین از برکات ویژه  نماز شب به رضایت پروردگار، دوستس فرشتگان، نور معرفت ، آسایش بدن، رزق فراوان، ناراحتی شیطان، برکت در رزق ، سیمای خوش، ادای قرض و زایل شدن غم و اندوه اشاره نمودند.

در آغاز خطبه دوم امام جمعه محترم از مردم برای استقبال مناسب از رییس جمهور محترم در سفر به استان تشکر نموده و ضمن بیان گزارشی از حضوروزیر محترم اطلاعات به عنوان نماینده محترم دولت از انعکاس مشکلات بخش و آرزوی رفع آنها سخن گفت.

در خطبه دوم بحث مهم خطیب جمعه آیسک در آستانه فرارسیدن حرکت مردمی ۹ دیماه به تبیین این حماسه بزرگ اختصاص داشت. خطیب جمعه محترم این حرکت را نمود تقوا و بصیرت مردم ایران دانسته و به تعابیر مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره نمودند. از جمله اینکه رهبری معظم فرمودند:  در حرکت نهم دیماه دست قدرت خداوند متعال، روح حسین بن علی ع پشت سر این مردم بود.  یا اینکه فرمودند: مطمئن باشید روز نهم دیماه در تاریخ ماند، این … تجلی قدرت خدا بود، .. نصرت الهی شامل مردم ایران شد.

وی ضمن بیان اینکه فتنه ۸۸ یک اقدام برنامه ریزی شده برای براندازی نظام جمهوری اسلامی در خارج بود به گول خوردن بعضی در این موضوع نیز اشاره نموده و هدف فتنه گران خارجی را ؛ بی اعتماد کردن مردم به نظام عنوان نمودند . در ادامه به نقش فتنه گران خارجی اشاره نموده و ، امیدوار نمودن دشمنان برای براندازی ، آمیختن حق و باطل و سرگردانی مردم، قانون شکنی ، اتهام تقلب در نظام و کشته شدن تعدادی از مردم و هدر رفتن بیت المال و … زیر سوال بردن ارزشهای عاشورا و حماسه امام حسین ع را از اهداف آنان قلمداد نمودند.

در ادامه خطیب محترم جمعه  خواص جامعه را به ۵ گروه تقسیم نمودند:

اول کسانی که اهل بصیرت بوده و در خط ولایت ماندند.

دوم کسانی که تندروی کردند و جلوتر از ولایت رفتند اهل بصیرت بودند اما صبور نبودند.

سوم عقب مانده ها و متاخرین که ضعف بصیرت داشتند.کسانی که سه یا چهار هفته بعد  و بعضی پس از نهم دیماه برگشتند و در مقابل فتنه موضع گرفتند.

چهارم  ساکتین فتنه که هنوز نیز در این بحث موضع نگرفتند.

پنجم سران فتنه و بازی خورده ها.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با  اشاره به وضعیت کنونی برخی از افراد با تقسیم آنان به چند گروه توضیح را تکمیل نمودند:

کسانی اعتقاد دارند فتنه سال ۸۸ برنامه دشمن بود، بعضی گفتند همش کار خارجی ها بود، بعضی گفتند داخلی ها حضور داشتند اما تقصیری نداشتند، بعضی هم می گویند: اینها نقاط تاریکی در اسلام است نباید به آن کار داشه باشیم کم کم از بین می رود، مگر می توانیم در عاشورا  نقش یزید را نادیده بگیریم.

ایشان تاکید کردند: مردم خواستار مجازات فتنه گران هستند، هر چه نظام تصمیم بگیرد چه محاکمه و چه حصر. افزون بر این فتنه و حماسه پس از آن برای نظام برکاتی هم داشته است.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*