تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های۱۹-۲-۹۳

گزیده خطبه های۱۹-۲-۹۳

نماز جمعه امروز به امامت حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه موقت برگزار شد. در خطبه اول ایشان با دعوت از همه برای رعایت تقوا و اشاره به اینکه از نظر امام المتقین علی علیه السلام تقوا آرمان هر جوینده است افزودند: شعار جاودانه حضرت علی علیه السلام بحث تقواست.

خطیب جمعه موقت افزودند: اگر ایمان به معنای واقعی در دل مومن باشد تک تک اعضا و جوارح ما الهی می شود و آن وقت خداوند به حرف زدن ما هم نظر می کند. در خطبه متقین امیر بیان حضرت علی علیه السلام سه شاخص برای ایمان واقعی عنوان فرموده اند. منطق راست ودرست ؛ لباس پوشیدن اقتصادی و راه رفتن با تواضع.

امام جمعه موقت شهرمان در خطبه دوم با اشاره به مناسبتهای پیش رو  و گرامیداشت آنها ولادت با سعادت حضرت امام جواد علیه السلام، ولادت سراسر اسعاد حضرت امیرامومنین علی علیه السلام ، لغو کاپیتولاسیون و حکم تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی  و روز جهانی خانواده و وفات حضرت زینب سلام الله علیها  را به صورت اخص مورد تاکید قرار دادند.

خطیب محترم همچنین در خصوص پایگاه مردمی مرجعیت شیعه در ماجرای تحریم تنباکو به درایت و هوشمندی مراجع علی الخصوص مقام معظم رهبری اشاره و تاکید نمودند: متاسفانه بعضی اوقات دشمن اعتمادش به فرمایشات معظم له از خودی ها بیشتر است که باید نسخه های شفابخش ایشان با اعتماد و اعتقاد و ایمان عملی شود.

همچنین افزودند: اصلی ترین رکن جامعه اسلامی خانواده است که متاسفانه برنامه ریزیهای دیرین دشمن در مورد اضمحلال آن با سیاست کاهش جمعیت تا حدودی محقق شده است. چون بعضی اوقات خدا را فراموش کرده ایم و غفلت کرده ایم  نتوانسته ایم خواسته های اسلام در این خصوص را برآورده سازیم که باید جمعیت و اقتدار و عزت خود را با مدیریت صحیح حفظ کنیم/.

IMG_0499 IMG_0505 IMG_0504 IMG_0503 IMG_0502 IMG_0501 IMG_0506

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*