تازه ها
خانه / اخبار / گزیده ی خطبه های نمازجمعه ۱۶ بهمن ۹۴ آیسک
گزیده ی خطبه های نمازجمعه ۱۶ بهمن ۹۴ آیسک

گزیده ی خطبه های نمازجمعه ۱۶ بهمن ۹۴ آیسک

امام جمعه ی آیسک با بیان روایتی از نبی مکرم(ص)گفت: اگر بتوانیم عصاره تقوی را بیان کنیم در خواهیم یافت که خداوند همه ما را به عدالت و نیکوکاری امر فرموده است لذا باید عدالت را در تمام شئون زندگی حتی در گفتار، رفتار و سیاست رعایت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین عرب با تکیه بر رعایت عدالت در اداره امور خانواده و زندگی خانوادگی افزود: برخی بی مهری ها

به دلیل آن است که درک دوستی… از طرف مقابل و شریک زندگی خود نداریم.

وی سپاسگزاری را یکی از رفتار های ضروری در خانواده دانست و تاکید کرد: تشکر از مرد از زن و زن از شوهرش باید عادت روزانه شود و ابراز محبت یکی از شیوه های سپاسگذاری است.

خطیب جمعه ی آیسک در ادامه بحث هفته های گذشته پیرامون سوال قبر نیز گفت: فشار قبر ناشی از تعلقات دنیوی است و آلودگی ها و رذایل اخلاقی باعث افزایش فشار قبر می شود به گفته ی وی بنا به گفته ی پیامبر مکرم اسلام(ص) بخشی از فشار قبر انسان ها به خاطر تضییع نعمت های خداوند و اسراف است که متاسفانه در جامعه ی اسلامی ما نیز اسراف کاری و مصرف گرایی زیاد شده است. امام جمعه ی آیسک در خطبه ی دوم پس از توصیه ی خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، ایام الله دهه ی فجر را تبریک گفت و با استناد به فرمایشات معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی(ره)انقلاب را تداوم راه غدیر و طرح یک خط روشن برای بشریت بر شمرد. وی افزود انقلاب اسلامی ما یک هدیه ی الهی بود وامروز به واسطه ی عقیدتی بودن آن نظام سلطه به مقابله با ما برخواسته ولی مرگ تدریجی اش رقم خورده است. حجت الاسلام عرب، تشریح اهداف غرب به ویژه آمریکا در لباس کدخدای جهان که به دنبال پایان دادن به بهران ها مدیریت حوادث جهان به نفع خود و مهار کردن رقیب خود است اظحار کرد به رغم تلاش استکبار برای اجماع جهانی به نفع خود در موضوع سوریه به هیچ هدفی نرسید.وی با اشاره به تلاش دشمن برای مهار نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: به رغم تلاش هایی طی چهار دهه در قالب جنگ تحمیلی ، کودتا، ترور و تحریم، امروز بدون حضور ایران معادلات منطقه ای حل شدنی نیست.

خطیب جمعه ی آیسک گفت:امروز دشمن با شیوه ی متفاوت در قالب نفوذ در کسانی که درجبهه ی انقلاب اسلامی هستند وارد عمل شده و اگر بصیرت و آگاهی و دید نافذ نباشد ممکن است گرفتار شویم لذا باید تابلو هارا بشناسیم نه شناسنامه ها جبهه ی متدینین باید تفاوت تابلو و شناسنامه را بدانند.

به گفته ی  وی اصول و خطوط انقلاب اسلامی که امام راحل(ره) آن را تبیین کرده اند روشن و مشخص است و کسانی که بعضا شناسنامه انقلابی دارند ولی زیر تابلو دشمن حرف می زنند آب به آسیاب دشمن می ریزند.  حجت الاسلام والمسلمین عرب افزود: تضعیف شورای نگهبان در شرایطی انجام می شود که دشمنان برای انتخابات آینده برنامه ریزی کرده و به دنبال دوگانگی و ایجاد تفرقه در ملت هستند لذا مسئولان هم باید بهوش باشند و در اظهرات و سخنان خود دقت کنند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم به پیروزی های اخیر در سوریه اشاره کرد وافزود: دوام انقلاب اسلامی و پیشرفت آن وابسته به حور مردم در صحنه اتکال به خدا و ساده زیستی مسئولان است و اگر خواهان امنیت هستیم باید حضور فعال و پرشوری در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات هفتم اسفند داشته باشیم. و مشت محکمی به دهان استکبار بزنیم .

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*