تازه ها
خانه / اخبار / گلایه امام جمعه بخش آیسک از عدم پذیرش دانشجو در دانشکده کشاورزی شهرستان سرایان
گلایه امام جمعه بخش آیسک از عدم پذیرش دانشجو در دانشکده کشاورزی شهرستان سرایان

گلایه امام جمعه بخش آیسک از عدم پذیرش دانشجو در دانشکده کشاورزی شهرستان سرایان

گلایه امام جمعه بخش آیسک از عدم پذیرش دانشجو در دانشکده کشاورزی شهرستان سرایان

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۱تیرماه ۱۴۰۰ پس از سفارش به رعایت تقوا، در ادامه بحث هفته های گذشته وتشریح دعای ۲۵ صحیفه سجادیه که می فرماید؛ خدایا فرزندانم را از نیکوکاران با تقوا و صاحبان بصیرت و شنوای حق و نسبت به اولیائت عاشق و خیرخواه و به تمام دشمنانت ، دشمن و غضبناک قرار بده، چهارمین ویژگی بسیار مهم و ضروری یک فرزند صالح در مکتب امام سجاد ع را «سامعین» (شنوای حق)بیان کرد. حجت الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود: از مهمترین خصوصیات فرد فهمیده و متفکر همین نکته است که اولا شنونده باشد ثانیا شنونده حق باشد.
وی به استناد آیه ۱۸ سوره زمر ورایتی از حضرت علی ع گفت: استفاده از عقل و خرد و تجربه برای انتخاب قول و سخن احسن ضروری است ، مطمئنا کسیکه اینگونه در زندگی حرکت کند ، هدایت الهی شامل حال او می شود و حتی در همان انتخاب هم خدا کمک او می کند واینها صاحبان” هدایت الهى” هستند.
به گفته وی در حوزه تربیت فرزند اولا خودمان اهل شنیدن باشیم در منزل و یا در هر جایی مشغول فعالیت و کار هستیم حسن استماع ، خوب شنیدن را در خودمان ایجاد کنیم ، تا فرزند ما به شکل واقعی ببیند و یاد بگیرد.
وی بر لزوم مشورت با فرزندان تاکید کرد واظهارداشت:پیرامون برخی مسائل زندگی با آنها مشورت کنید، مشورت خواهی را علنی کنید ، بنشینید مسائل و دغدغه ها را بشنوید و بعد تصمیم بگیرید ،فرزندانتان را به گونه ای تربیت کنید که شنونده خوبی باشد.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با آشا ه به فرارسیدن ۱۳ تیر ماه مصادف با ۲۳ ذی القعده روز زیارتی امام رضا ع درباره اهمیت زیارت مطالبی بیان کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد با بیان اینکه، انسان مومن و متقی، خدا را بزرگ می شمارد افزود: تقرب به درگاه خداوند جل جلاله در گرو ذلت نفس است.
به گفته وی، همین انسان خاشع، متواضع و شکننده در مقابل خدای متعال در برابر دشمن خدا سر را بلند می گیرد و محکم و مقاوم و استوار حرکت می کنند و لحظه ای در مقابل دشمن خدا از خودش ضعف نشان نمی دهد و برای تقویت و قدرت خود از تمام ظرفیت ها و امکانات بهره می گیرد.
نماینده ولی فقیه در بخش آیسک با بیان اینکه برخی افراد چون کارشان پیش نمی رودبرای توجیه عدم توانایی خود نه تنها برنمی گردد بلکه دیگران را متهم می کند و رجز خوانی های علیه نیروهای داخلی می کند. وی با بیان اینکه دشمن دشمن است گفت: دشمن را باور کنیم، آنان را دشمن بدانیم ، سیاست او تغییر نمی کند ، نوع اقدام متفاوت می شود و راهبرد آمریکا از «فشار حداکثرى» به «مهار حداکثرى» تغییر پیدا می کند. در راهبرد فشار حداکثرى، ترامپ دریک تقسیم کار پنهانى، بدون توجه به رفقاى اروپایى خود و بى‌اعتنا به سازمان‌ها و مجامع بین‌المللى، وارد رویارویى مستقیم و تشدید جنگ ترکیبى شد لذا، شخصا وارد عمل شده و از برجام خارج گردید و کار را بدانجا رسانید که رسما ترور بزدلانه سردار مقاومت را برعهده گرفت.
وی افزود: در این‌راهبرد، ترامپ و آمریکا، پلیس بد بودند و اروپا و آژانس پلیس خوب! حالا اما با همان تقسیم کار وضعیت ظاهرا تغییر کرده است. اکنون این آمریکا و بایدن هستند که پلیس خوب هستند و مى‌خواهند به برجام برگردند اما اروپا و آژانس کاسه داغتر از آش شده‌اند و پلیس بد! در نشست وین و مذاکرات پیاپى آن که اکنون به عدد ۷ رسیده است. نشان داد آمریکا درصدد یارگیرى براى اجماع‌سازى علیه ایران است. اکنون برخى شواهد نشان از آن دارد که آمریکا و تروئیکاى اروپایى و لابى صهیونیزم درصددند؛
اولا- با تحریک آژانس هسته‌اى و نمایش‌هاى پیدا و پنهان مدیر کل آژانس ، به بهانه بازتفسیر برخى مواد و تبصره‌هاى برجام و اساسنامه آژانس، راه را براى امکان دسترسى بیشتر به اماکن مختلف کشورمان باز کنند.
ثانیا- برخى محدودیت‌هایى که به ۴سال دیگر (سال ۲۰۲۵ میلادی ) یعنى، سقف زمانى تعیین‌شده در برجام تبدیل به زمان نامحدود شده و ایران را همچنان معطل نگاه دارند.
ثالثا-در قالب یک بند الحاقى یا توافق موازى ؛ برجام هسته‌اى را به برجام‌هاى موشکى و منطقه‌اى پیوند بزنند و احیاى برجام را گروگان این بندالحاقى بگیرند. رابعا- به هر نحو ممکن ارتباط ایران با هم‌پیمانان منطقه‌اى مانند حزب الله و حماس و جهاد و انصارالله و حشدالشعبى را محدود و منقطع سازند.
امام جمعه آیسک تصریح کرد :اخیرا جوبایدن رییس جمهور ۸۰ساله آمریکا ، در دیدار با رئیس رژیم صهیونیستى، دو موضع مهم را گفت: اول این‌که؛ «در دوران ریاست جمهورى او ایران اجازه دستیابى به سلاح هسته‌اى را پیدا نخواهد کرد» و دوم این‌که؛ «من دستور حملات هوایى شب گذشته براى هدف قرار دادن پایگاه‌هاى مورد استفاده شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران که مسؤول حملات اخیر به پرسنل آمریکایى در عراق بودند را صادر کردم.»

درباره موضع اول او مبنى بر جلوگیرى از دستیابى ایران به سلاح هسته‌اى باید خندید! زیرا ایران اساسا در پى سلاح هسته‌اى نیست. این را رسما اعلام کرده و فتوای مقام معظم رهبری هم نسبت به حرمت آن اعلام شده‌است. اما این مطلب را می خواهند به جامعه بین الملل به قبولانند.
ناطق افزود:پیرامون موضع دوم هم باید گفت احتمالا ایشان هنوز طعم ضرب شست‌هاى جبهه مقاومت را نچشیده، آنچه در این میان مهم است این است که آمریکا، آمریکا است کما این‌که گرگ، گرگ است. ترامپ و بایدن ندارد. هم ترامپ درصدد جلوگیرى از ایران هسته‌اى بود و هم بایدن با طرح شعارهاى مضحک در همان مسیر حرکت مى‌کند، و مانند ترامپ دستور حمله به مواضع حشدالشعبى پس از رژه‌ى افتخارآمیزش مى‌دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمردگفت :این همان آمریکایی است که در ۱۲ تیر سال ۶۷ هواپیمای مسافربری ایران را سرنگون کرد ، همان آمریکایی است که با پشتیبانی از گروهک های منافقین در سال ۶۰ حادثه های تلخی را رقم زد از جمله حادثه سوء قصد به رهبر معظم انقلاب در ۶ تیر اما خدا این نعمت را برای ما نگه داشت و ۷ تیر شهادت آیت الله بهشتی عنصر موثر در انقلاب و تدوین قانون اساسی و قوه قضائیه و شورای انقلاب و ۷۲ یارش و حمایت از صدام حسین در بمباران شیمیایی شهر سردشت در ۷ تیر ۶۶ و برخی جنایت دیگر در این ایام که به هفته حقوق بشر آمریکایی هم نام گذاری شده است ، این حقیقت آمریکاست و این تغییر روش آمریکا برخی را نباید دچار خطای محاسباتی کند و به اشتباه بیاندازد.
وی در ادامه گفت : گویا هیأت تطبیق مرکب از دولت و مجلس براى جمع‌بندى نهایى نشست وین در حال فعالیتند. از سخنان روز دوشنبه دکتر قالیباف مبنى بر این‌که ایران پس از موعد اعلام شده، فیلم‌هاى سه ماه گذشته از مراکز هسته‌اى را تحویل نخواهد داد؛ پیداست که ایران همچنان بر مواضع قبلى خود پابرجاست. رییس جمهور منتخب و دولت آینده باید با اقتدار و قاطعیت انقلابى پاسخ گستاخى‌هاى آمریکا را باهوشمندى بدهند.
وی تاکید کرد: هم‌پیمانان منطقه‌اى ما نیز به‌زودى رییس جمهور پیر و تازه به دوران رسیده‌ى آمریکا را ادب خواهند کرد.
امام جمعه بخش آیسک در ادامه خطبه دوم گفت: در شهرستان سرایان در سال های گذشته دانشکده کشاورزی راه اندازی شده است ، اصل احداث آن بسیار خوب است و توجیه هم داشته ، اگر رسالتش تقویت حوزه کشاورزی منطقه بوده و پژوهش ها و تحقیقات حول این محور ها بوده لکن الان خبر از عدم پذیرش دانشجو را برخی مسئولان مرتبط اعلام کردند ، اگر تاسیس این دانشکده توجیه داشته و مبتنی بر یک آینده نگری بوده دیگر این تصمیمات جایگاهی ندارد و اگر هم نداشته باز هم باید پاسخگو باشید.
وی افزود: متاسفانه یکی از مشکلات اصلی ما در استان پاسخگو نبودن برخی مسئولین در قبال تصمیات شان است یکی مدیر می شود و تصمیماتی می گیرد و می رود و دیگر می آید وقتی به او مراجعه می شود ، می گوید در مدیریت قبلی بوده و هیچ.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد گفت :با توجه به ایجاد رویکرد جدید قوه قضائیه در حوزه ترک فعل ها و تصمیمات مخرب، این مباحث را ما از دستگاه قضائی استان مطالبه می کنیم که رسیدگی جدی کنند.
وی برای ریاست جدید قوه هم آرزوی توفیق کرد و اظهارامیدواری کرد که همان رویه محکم مبارزه با فساد ادامه داشته باشد و راهبرد های تعیین شده از طرف مقام معظم رهبری ادامه پیدا کند. خطیب نماز جمعه آیسک در پایان فرارسبدن۱۴ تیر ماه روز شهرداری ها و دهیاری ها را به همه شهرداران و دهیاران سطح شهرستان خاصتا شهردار و کارکنان محترم شهرداری آیسک و دهیاران گرامی روستاهای بخش آیسک تبریک گفت.

پایگاه خبری آیسک

Views – 210

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*