تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۲-۶-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۲-۶-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۲-۶-۹۶ آیسک

حرکت بر اساس اصول انقلاب

به گزارش حاتمی مسوول روابط عمومی ستادنماز جمعه،  امام جمعه آیسک در خطبه ی اول نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با توصیه به تقوی گفت: تقوی ملکه ی نفسانی است که به راحتی و تنها با یک تشنگی و گرسنگی کشیدن بدست نمی آید و اگر می خواهیم با روزه داری به تقوی برسیم باید خیلی از شرایط آن را رعایت کنیم .
حجت الاسلام و المسلمین عرب افزود: در روزه داری نباید فقط به ظاهر نگاه کرد بلکه باید عمق و فلسفه ی روزه را دید.
وی با دعوت به تفکر به مرگ و قیامت در ماه رمضان افزود: با یاد مرگ و زندگی اخروی انسان دیگر دلبسته ی این دنیا نمی شود چرا که می داند دنیا جای ماندن نیست، برای سفر خود توشه ای مناسب بر می گزیند و رنج ها و سختی ها را دنبال می کند چرا که می داند دنیا با تمام سختی هایش می گذرد.
وی از مومنین خواست از فرصت ماه مبارک رمضان بیشترین استفاده را ببرند.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم نیز با اشاره به فرارسیدن سالروز رحلت معمار کبیر انقلاب گفت: ۲۸ سال از رفتن مردی می گذرد که تشکیل نظام اسلامی که آرزو و خواسته ی انبیا و اولیا و بزرگان دین بوده است؛ توسط وی آن هم در زمانی که کسی امیدی نداشت، محقق شد.
وی تاکید کرد: باید واقعیات زندگی امام (ره) و تاریخ زندگی ایشان برای جوانان بازگو شود تا دلگرم شوند چرا که روزی که هیچکس باور نمی کرد بتوان با دستان خالی به این چنین هدف بزرگ یعنی تحقق نظام اسلامی رسید امام (ره) برای انجام تکلیف الهی و با امید به نصرت الهی مبارزه کرد و انقلاب را به سر انجام رساند و ما هم اگر خواسته باشیم راه امام را ادامه دهیم باید بر اساس تکلیف عمل کرده و امید به آینده داشته باشیم و بر اصول انقلاب ایستادگی کنیم.
وی اصول انقلاب را همان هایی دانست که در وصیت نامه، سخنان و سیره عملی امام خمینی(ره) آمده است.
او اولین اصل را التزام به اسلام ناب محمدی و گفت: این اصل از اصول خدشه ناپذیر امام و رهبری بود و در اجرای احکام اسلامی دقیق بودند.
حجت الاسلام و المسلمین عرب ایستادگی در برابر قدرت های بزرگ از جمله آمریکا را یکی دیگر از اصول انقلاب اسلامی برشمرد که سیره ی عملی امام (ره) نیز در سراسر زندگی ایشان نشان می دهد که رهبر کبیر انقلاب هیچگاه در برابر آمریکا کوتاه نیامد. امام (ره) در اوج قدرت آمریکا گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و اکنون رهبری هم این را می گویند.
امام جمعه آیسک ایمان عمیق به قدرت مردم و تکیه بر ملت و پرهیز از اختلاف را از جمله اصول دیگر نظام اسلامی دانست که معمار کبیر انقلاب همواره بر آن تاکید داشت. وی تصریح کرد: دشمن تمام تلاش خود را می کند تا وحدت را از بین ببرد پس باید مراقب باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین “عرب” با اشاره به اینکه رابطه ی سالم توام با احترام متقابل و حفظ عزت با تمام دنیا به جز آمریکا و رژیم صهونیستی از جمله مبانی و اصول انقلاب است افزود: امام فرمودند آمریکا تا دست از خوی استکباری خود برندارد و آدم نشود ما با او ارتباط برقرار نخواهیم کرد.
وی تلاش برای نجات مستضعفان و ضعفا، پرهیز از روحیه اشرافی گری و ساده زیستی ، دفاع از استقلال، عزت و آزادی میهن اسلامی را از جمله دیگر اصول نظام اسلامی برشمرد که ما همواره آن را درسیره ی عملی امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب می بینیم.
وی در ادامه تصریح کرد: امام خمینی (ره) با سکولاریسم در همه عرصه مبارزه می کردند افزود: به میزانی که در اقتصاد، سیاست، فرهنگ و … از دین فاصله گرفته ایم ضربه خورده ایم.
او با اشاره به اینکه مساله فلسطین و قدس نیز از اصول انقلاب اسلامی می باشد تاکید کرد: حوادثی که امروز در منطقه شاهد آن هستیم بدلیل آن است که استکبار می خواهد ذهن مسلمین از مساله فلسطین منحرف شود.
حجت الاسلام و المسلمین عرب استفاده از سرمایه عظیم جوانان را نیز از اصول انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: نمونه بازر این اعتماد به جوانان در دفاع مقدس بود.
وی با تاکید بر اصل امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد: ما انقلاب کردیم تا بر اساس همین اصول حرکت کنیم و در این راستا ثابت قدم خواهیم بود.
وی در بحث تنش روابط قطر و عربستان هم گفت: رسانه های خبری قطر خبر از توطئه ای بزرگ بر علیه این کشوردادند و آن هم اینکه آمریکا می خواهد انگ تروریست پروری را از عربستان بزداید و افکار عمومی را به سمت قطر و ترکیه به عنوان کشوری که ترویست پرور هست ببرد و همین باعث تنش میان این دو کشور شده است. امام جمعه آیسک تاکید کرد: آمریکا با ایران هراسی در منطقه به دنبال منافع خود و کسب سود بیشتر از برخی حکام ساده لوح منطقه است همانطور که ترامپ نیز در مواضع انتخاباتیش می گفت.
وی تصریح کرد: زمانی هم که ببیند این ها سودی برای آمریکا ندارند آن ها را مثل صدام، قذافی و … بدور خواهند انداخت.

حجت الاسلام و المسلمین “عرب” با اشاره به مسایل یمن و سختی هایی که مردم مظلوم این کشور در ماه بارک رمضان متحمل می شوند بر کمک مومنین به این مردم مسلمان تاکید کرد.
خطیب با اشاره به مسائلی که این روزها درخصوص رفتن به حج در فضای مجازی در جریان است گفت: مساله حج از واجبات دینی ماست و نباید آن را با مسایل سیاسی قاطی کرد. وی تصریح کرد: ما با آل سعود خائن مشکل داریم ولی این دلیل نمی شود که مساله واجب حج را که مراجع تقلید ما نیز بر آن تاکید کرده اند را به فراموشی سپاریم.
وی افزود: این که می گویند: این پول اسلحه می شود و بر سر مردم بی دفاع یمن ریخته می شود خلاف است چرا که این پول هزینه ی مخارج سفر می شود .
حجت الاسلام عرب در ادامه به تعدادی از شبهات مطرح شده در این خصوص نیز پاسخ داد و برحضور با شکوه در مراسم رحلت امام خمینی (ره) و یادواره شهدا تاکید کرد.

 

Views – 1236

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*