تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲-۴-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲-۴-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲-۴-۹۶ آیسک

امام جمعه آیسک:تضعیف نیروهای مسلح و سپاه پاسداران خیانت است

آیسک/حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه دوم تیرماه ۹۶ به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و با استناد به دعای ۴۵ صحیفه سجادیه ،اهمیت ماه رمضان را که ماه اسلام و درک معارف الهی و ولایی است تشریح کرد.
حجت الاسلام والمسلمین عرب افزود: ماه رمضان ماه خالص شدن است و مقدمه ساز برای قیام همه جانبه در راه خدا و برای خداست.
به گفته وی فلسفه بزرگ بودن شب قدر به خاطر در دست در دست ولایت دادن وهمراه با ولایت بودن است .وی با اشاره به دعای امام سجاد ع وداع با ماه رمضان را جانسوز توصیف کرد وجبران نقایص رادر وداع با رمضان ضروری دانست.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس
از توصیه به رعایت تقوای الهی، بیت المقدس را قبله اول مسلمانان و موطن میلیون‌ها انسان آزاده دانست که اکنون با برنامه‌ریزی استکبار آواره شده اند. وی با تقدیر ازابتکار معمار بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی ره در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس گفت: در این روز مسلمانان جهان اسلام در دست هم می‌دهند تا با وحدت و یکپارچگی جلوی غده سرطانی اسرائیل بایستند و برای محو این رژیم غاصب همصدا شده و تلاش کنند.
حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک در ادامه با تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: مسئله قدس ،مسئله اول جهان اسلام است و در اولویت اول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.
وی افزود: روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است و از آنجا که اسرائیل نماد استکبار و ظلم است باید برای نابودی این غده سرطانی دست به دست هم دهیم. به گفته به روز قدس نشان دهنده انسجام ، وحدت و اتحاد ملل مسلمان است.
امام جمعه آیسک با اعلام اینکه حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریست های داعش در دیرالزور سوریه موجب شادی ملت ایران و احساس غرور ایرانیان در جهان شد گفت: از تلاش نیروهای حافظ امنیت خصوصا سپاه پاسداران و سپاه قدس سپاسگزاریم وا ذعان داریم اگر سپاه نبود کشور هم نبود.
به گفته وی جمهوری اسلامی ایران در این عملیات موشکی علاوه بر نمایش توان موشکی خود، اقتدار اطلاعاتی خود را نیز به رخ جهانیان کشید.
وی در ادامه بر هوشیاری مردم در قبال ترفندهای دشمن و بزرگنمایی مسائل کوچک برای به هم ریختن کشور و ایجاد آشوب تاکید کرد و افزود: کنسرت، ورود بانوان به ورزشگاه ها ،رفع حصرو شایعه ورشکستگی بانکها ترفندهای دشمنان برای غافل کردن مردم از مسائل اساسی است لذا باید مراقب باشیم.
وی در ادامه گسترش تحریم های کشورمان از جانب آمریکا را نمونه بارز نقض برجام دانست و تاکید کرد: آمریکا در راه تضعیف سپاه و ملت ایران هیچ غلطی نخواهد کرد. به گفته وی کشور ما جوانان متعهدی دارد و قدرت ما به جوانان،نیروی ایمانی و حضور گسترده مردم در مراسم های دینی و مذهبی است واین تفکر انقلابی و صلابت ماست که روی موشک می نویسیم “اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود”،این پشتوانه تفکر انقلابی ماست.
وی درپایان هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت آیت ا…دکتر بهشتی و۷۲ یار وی در فاجعه هفت تیر را گرامیداشت.

 

 

Views – 678

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*