تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۶-۵-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۶-۵-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۶-۵-۹۶ آیسک

امام جمعه آیسک: همه جناح‌های سیاسی و گروه‌ها در برابر دشمن مشترک دست به دست هم دهند تا تحریم‌ها بی‌اثر شود

آیسک- حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۶ مرداد ۹۶ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی و تبریک دهه کرامت،به اهمیت دعوت به تقوی اشاره کرد و با گرامیداشت ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور گفت: جمعه و آیین عبادی و سیاسی آن تجمعی برای تقویت معنویت و شنیدن توصیه ها و تذکرات است که شیطان را از انسان دور می کند.
حجت الاسلام و المسلمین “حسین عرب” با بیان آیات سوره جمعه و روایتی از پیامبر اکرم ص و امام صادق علیه السلام در اهمیت نماز جمعه گفت :نهاد امامت جمعه نزدیک ترین نهاد به نهاد رهبری است و نماز جمعه نهاد توجیه مردم برای استقامت و پیشبرد اهداف انقلاب است. وی با تقدیر از حضور آحاد مردم به ویژه جوانان در نماز جمعه این شهر، از تلاش‌اعضای ستاد نماز جمعه شهر آیسک در برنامه ریزی و پیشبرد امور تقدیر کرد. و ی در ادامه مردم و مسئولان را به زمینه‌سازی برای حضور آحاد مردم به ویژه جوانان در نماز عبادی سیاسی جمعه فراخواند.
وی با تبریک روز دختر ،والدین را به توجه بیش از پیش به دختران دعوت کرد و با توجه به احساسات این قشر بر بهبود روابط انسانی و توجه به نیازهای حساس و محبت ورزی به دختران تاکید کرد.
خطیب جمعه آیسک درخطبه دوم با اشاره به آیات قرآن به عبرت گرفتن اهل بصیرت و صاحبان خرد از اتفاقات روزگار تاکید کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شیخ فضل الله نوری به تشریح جریان مشروطیت و علل شکست آن بعد از حدود ۱۴ سال پرداخت وگفت: برای آنکه ما در حرکت انقلاب اسلامی دچار آنچه بر سر مشروطه درآمد نشویم بایداز تاریخ درس بگیریم.
حجت‌الاسلام عرب گفت :یکی از مهمترین علل انحراف در مشروطه این بود که نخبگان به وظیفه خود عمل نکردند و امر مهم وحدت را فراموش کردند. وی یکی دیگر ازعوامل انحراف مشروطه را از بین بردن حساسیت ها در بین مردم و مسئولان دانست و افزود: انقلابی بودن یعنی حساس بودن و دغدغه داشتن و باید مراقب بود که بی احساس شدن مردم یکی از شیوه های دشمن برای انزوای انقلاب است.
وی سند برجام را نمونه روشن و تجربه ای برای نسل امروز و فردا دانست و تاکید کرد: به خاطر یک اعتماد بی جا صنعت هسته ای را ۲۰ سال به عقب بردیم و هر روز شاهد افزایش تحریم‌ها و بدعهدی های آمریکا و نقض برجام هستیم ولی عده ای هنوز هم منفعلانه عمل می‌کنند.
وی گفت: اکنون آمریکا دریافته است که باید فشارها را بر ایران بیشتر کند و گزینه تحریم را راهبردی ترین گزینه علیه ایران می‌داند چرا که بیشترین اثرات را داشته و ایران را فاقد توانمندی برای پاسخگویی به گزینه تحریم شناخته است ولی اشتباه می‌کنند ،نیروهای خودی نظام ، مسئولان و گروه‌های سیاسی باید با وحدت و با تکیه بر توان داخلی با الگو قرار دادن اقتصاد مقاومتی کشور را به پیش ببرند تا آمریکایی ها ناامید شوند.
ناطق تصریح کرد :همه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی باید در برابر دشمن مشترک دست به دست هم دهند تا تحریم‌ها بی‌اثر شود .به گفته وی هم اکنون ضرورت کشور حفظ وحدت و در کنار هم بودن همه آحاد مردم و مسئولان است.حجت الاسلام عرب گفت: یکی از خوبی‌های مذاکرات هسته این بود که مردم و مسئولان بدعهدی و خیانت آمریکا را تجربه کردند و برای ما ثابت شده که آنها در عمل از نقض عهد هیچ ابایی ندارند و لذا کسانی که دنبال مذاکره هستند سخت در اشتباه هستند.وی نتیجه مذاکرات عالمانه در کنار استقامت در سوریه ،عراق، فلسطین را عامل پیروزی نیروهای حزب الله و انقلابی دانست و اظهارامیدواری کرد نا بودی اسرائیل ،آمریکا و ایادی آنها را شاهد باشیم.

Views – 1071

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*