تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۵-۸-۹۶ آیسک
خطبه های نماز جمعه ۵-۸-۹۶ آیسک

خطبه های نماز جمعه ۵-۸-۹۶ آیسک

قدرت دفاعی ایران قابل مذاکره نیست

جواد حاتمی – حجت الاسلام و المسلمین عرب امام جمعه آیسک در جمع نماز گزاران این شهر با بیان اینکه یکی از ویژگی های اصحاب و یاران امام حسین (ع) تولی و تبری بود گفت: آن ها امام را خوب شناختند و به او عشق ورزیدند و یزید و عبیدالله و عمر سعد و پیوستگان آن‌ها را نیز شناختند و نفرت و بغض خویش را نسبت به راه و تفکر و باورهای آنان ابراز داشتند. خاستگاه محبت و خشم آن‌ها نیز معرفت آن ها بود. وی افزود: ولایـت و بـرائت یعنی با دوستان خدا دوستی کردن و با دشمنان خدا دشمنی کردن و از آنان برائت و بیزاری جستن.
وی در ادامه با بیان اینکه یکی از پیام های سیاسی کربلا تولی و تبری بود افزود: شیعه ی واقعی امروز در برابر آن چه در جهان اتفاق می افتد بی تفاوت نیست و در برابر ظالمان عالم سکوت نمی کند.
خطیب جمعه آیسک در ادامه به دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: دلیل اصل این دشمنی این است که انقلاب اسلامی دست آمریکا را از منافع کشور و منطقه قطع کرد و امروز نفوذ معنوی جمهوری اسلامی باعث شده است تا تمام نقشه های آمریکا در منطقه نقش بر آب شود و شاهد این هستیم که آمریکا در افغانستان، یمن، سوریه و اخیرا در عراق تیرش به سنگ خورده است. وی تصریح کرد: این یک واقعیت است که طراحی ایالات‌ متحده برای منطقه‌ی غرب آسیا، با شکست مواجه شده است و دلیل آن هم به‌وضوح مشخص است: جمهوری اسلامی، به‌عنوان جبهه‌ی مقابل نظم آمریکایی، در برابر رسیدن آمریکا و غرب به اهداف خود در منطقه، سد مستحکمی ایجاد کرده است.
وی افزود: امریکا با برجام سعی در مقابله و نفوذ جمهوری اسلامی ایران داشت و چون به نتیجه ای نرسیده است باز مذاکره موشکی را مطرح می کند چرا که می خواهند جلو قدرت روزافزون جمهوری اسلامی ایران را بگیرند.
وی تصریح کرد: آن ها به خوبی می دانند که در مقابل ایران نمی توانند خطایی کنند چرا که هرجا کوچکترین خدشه به امنیت کشورمان وارد کنند پاسخی دندان شکن خواهند یافت.
وی ادامه داد: آن ها قدرت عملی جمهوری اسلامی ایران را در موشک باران داعشی ها در دیرالزور دید ه اند و می فهمند ما با کسی شوخی نداریم
حجت الاسلام عرب با اشاره به مطرح کردن بحث مذاکرات هسته ای گفت: رهبری با قاطعیت جواب این گزافه گویی ها را داده اند.
وی تاکید کرد: واضح است که نه‌تنها ایران، بلکه هیچ کشوری، “امنیت و اقتدار” خود را دستخوش “مذاکره”، آن‌هم با “دشمن” قرار نمی‌دهد، چه آنکه تجربه‌ی کشورهایی چون عراق و لیبی، به‌خوبی مؤید آن است که عاقبت مذاکره بر سر امنیت کشور، چگونه می‌تواند جان و مال و ناموس ملت را به مخاطره بیاندازد.
امام جمعه آیسک دلیل سفر تیلرسون به منطقه را تفرقه‏افکنى و مقابله با ایران‏ برشمرد و افزود: نزدیک کردن مواضع بغداد و ریاض براى مقابله با افزایش نفوذ ایران در منطقه و تلاش براى آشتى میان عربستان و قطر و پایان دادن به انزواى قطر از مهم‏ترین اهداف سفر وزیر امور خارجه آمریکا به عربستان است. وی ادامه داد: امروز آمریکا سعی دارد عربستان و عراق را بهم نزدیک کند تا بار دیگر توطئه های خود را عملی کند اما رهبری در دیدار با نخست وزیر عراق در باره ی مکر آمریکایی ها هشدارهای لازم را داده اند و مسئولان عراقی هم به به یاد دارند زمانی که داعش تا نزدیکی های بغداد آمده بود کسی جز ایران به داد آن ها نرسید.
حجت الاسلام و المسلمین عرب گفت: آمریکا از عربستان سعودى خواسته است که در جهت بازسازى شهرهاى تخریب‏شده عراق، مانند موصل که تحت کنترل داعش بوده‏اند، به عراق کمک مالى کند چراکه این کشور مى‏تواند نفوذ سیاسى خود را هم از این‏ راه در مناطق سنىی نشین عراق افزایش دهد و در مقابل ایران، قلمرو نفوذى در عراق براى خود دست و پا کند. عربستان سعودى که خواستار محدود کردن نفوذ ایران به‏عنوان دشمن و رقیب منطقه‏اى خود است، از چندى پیش رویکرد نزدیک شدن به عراق را دنبال مى‏کند.
وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها خودشان داعش را بوجود آوردند اما اکنون که تروریست‌ها از دولت و مردم عراق شکست خورده‌اند، خود را با این تحول مهم، همراه و هم‌جهت نشان می‌دهند البته بدون تردید هر وقت فرصت بیابند، دوباره به عراق ضربه خواهند زد.
امام جمعه آیسک در ادامه پیاده روی اربعین را یک فرصت بی نظیر برشمرد که موجب نزدیکى قلوب و یکى از مهم‌ترین عوامل تحقق وحدت مسلمانان جهان است. این حماسه بزرگ و تکرار آن در هر سال باعث امیدوارى دوستان و حیرت و ناامیدى دشمنان اهلبیت علیهم السلام گردیده است و همه‏ ى آن‏هایى که مسائل جهان اسلام را رصد می کنند به‏ خوبى واقف هستند که این حرکت مى‏تواند سرآغاز قیام عمومى براى پایان دادن به ظلم و جور یزیدیان زمان باشد. اربعین خواب صهیونیست ها و استکبار جهانی را آشفته کرده است.

وی با اشاره به اینکه از مسئولین انتظار می رود با تسهیل شرایط زمینه مناسبی را برای زائرین اربعین فراهم آورند از افزایش برخی هزینه ها مانند افزایش نرخ کرایه ها در مسیر های اربعین انتقاد کرد
وی در ادامه از کمک های چشمگیر مردم خیر و موقعیت شناس آیسک به موکب های اربعین و همچنین مردم میانمار تشکر و قدردانی کرد.
خطیب جمعه آیسک در پایان با اشاره به هشتم آبان ماه سالروز شهادت شهید فهمیده که به نام روز نوجوان و بسیج دانش آموزی نام گذاری شده است افزود: شاکله وجودى انسان در دوران نوجوانى شکل مى‏یابد.
دشمن نیز این مسأله را فهمیده است. ازاین‏رو، بیشترین تلاش و سرمایه گذارى خویش را براى به انحراف کشاندن این قشر حساس به کار بسته و با هزینه کردن میلیاردها دلار به زعم خویش مى خواهد یوغ اسارت نفس را بر گردن آنان نهد.
وی تصریح کرد: یکى از بزرگترین اهداف دشمن، جدا کردن نوجوانان و جوانان از فرهنگ ایثار و شهادت است. ازاین‏ رو، بسیج را هدف قرار داده است؛ زیرا بسیج پایگاه آمادگى براى شهادت و پاره کردن زنجیر اسارت نفس است.

Views – 809

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*