تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه آیسک : جبهه امروز ما مقابله با جریان های فکری غربگرا وشیفتگان تمدن رو به زوال غرب است.
امام جمعه آیسک : جبهه امروز ما مقابله با جریان های فکری غربگرا وشیفتگان تمدن رو به زوال غرب است.

امام جمعه آیسک : جبهه امروز ما مقابله با جریان های فکری غربگرا وشیفتگان تمدن رو به زوال غرب است.

امام جمعه آیسک :
جبهه امروز ما مقابله با جریان های فکری غربگرا وشیفتگان تمدن رو به زوال غرب است.

حاتمی/ امام جمعه آیسک درخطبه اول نماز جمعه ۱۰ بهمن ۹۹پس ازسفارش به رعایت تقوای الهی،درادامه مباحث هفته‌های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه گفت:رفتار والدین روی باورهای فرزندان تاثیر مستقیم دارد. حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد»، آگاهی والدین راموجب تضمین سلامت جسم و جان و روح وروان فرزندان دانست و با استناد به آیات ۱۶۸ و ۱۶۹ سوره بقره گفت: آگاهی نسبت به حلال و حرام و تعصب داشتن در این مسائل مانع حرکت انسان در مسیر شیطان می‌شود. خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از سفارش نمازگزاران به رعایت تقوا گفت :کسی که مراقبت درتقواندارد لذت انس با خدا وزندگی را درک نمی‌کند و برای آنکه لذت انس با خدا را با جان و قلب درک واحساس کنیم بهترین راه توجه به تقوا و مواظبت در رعایت احکام الهی در زندگی است.
ناطق با تبریک فرارسیدن ۲۰ جمادی الثانی سالروز ولادت حضرت زهرا س و روز بزرگداشت مقام مادر، به نقش حضرت فاطمه زهرا س در دفاع از ولایت و حمایت ازدین خدا اشاره کردو افزود: از جمله زنان موفق اسلام«ام البنین» مادر حضرت ابوالفضل ع است که زنان جامعه ما با درس گرفتن از آن بانو، مادران شهدا شدند و در مسیر صبر، استقامت، صلابت و شکوه را دنبال کرده و فرزندانشان را برای دفاع از دین خدا تربیت کرده و راهی میدان دفاع کردند.
حجت‌الاسلام «رادمرد» تاسی بانوان جامعه ما به حضرت زهراو حضرت ام البنین را همچنان تداوم دار بیان کرد وافزود: هنوز هم شهید سلیمانی ها در دامن این مادران پرورش یافته و مدافع اسلام و شیعه می شوند.
امام جمعه بخش آیسک با گرامیداشت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ملت ما تاریخ‌ساز شده است و در آستانه حلول چهل و سومین سالگرد پیروزی این انقلاب همه باید میدان‌ها و جبهه‌های پیش‌روی نظام و انقلاب را شناخته و با بصیرت عمل کنیم.
وی اولین جبهه و میدان را میدان جهاد ملت بزرگ ما در مسیر تشکیل تمدن اسلامی و تحقق اسلام ناب محمدی بیان کرد و افزود: این جبهه مقابله با جریان‌های فکری غرب‌گرا و شیفتگان تمدن رو به زوال غرب است، عده‌ای برای اداره جامعه ناگزیر به روی آوردن به غرب و فرآورده های فکری و علمی آنها هستند.
وی افزود :جبهه سوم مبارزه با کسانی است که یا به علت ضعف بنیه فکری ، معررفتی یاگرفتار شدن در دنیا و مادیات دست از آرمان‌های انقلاب کشیده و خسته شده اند، به اعتقاد وی اولین و مهمترین اقدام جبهه انقلاب و دلسوزان مسیر امام و شهدا اقدام در مسیر تبیین و روشنگری است و درمقابل جنگ ادراکی دشمن باید با تبیین و روشنگری، شفاف‌سازی و تحلیل صحیح مسائل ذهن و دل افراد را به سمت اهداف انقلاب اسلامی بکشانند.وی در بخش دیگری از خطبه دوم به خواب های برخی کوته فکران بعد از روی کار آمدن «جو‌بایدن» در آمریکا اشاره کرد وگفت: مقاله نویسی هایی در خصوص مواجهه باجو بایدن در ایران می‌شود و برخی برای همکاری در آینده با دولت وی قلمفرسایی می‌کنند، آنها مگر فراموش کرده‌اند که همین آقا به عنوان معاون اول اوباما در آمریکا داعش را حمایت کرد؟ او کسی است که اسلام و شیعه را متعصب و وحشی معرفی کرد، فکر، راه و مسیر او همان روحیه داعشی است، آقایان پنبه ها را از گوش‌ها خارج کنند و حقایق را بشنوند، چشم‌ها را باز کنند و دست از قلمفرسایی بردارند.
وی خطاب به مردم گفت: مراقب باشیم افراد نفوذ پیدا نکنند، مسئولان نظارتی دقت کنند که خستگان راه، برگشتی ها و مخالفان انقلاب و معاندان راه امام و شهدا و سیره رهبری هرگز نباید در سیاست ها تاثیرگذار باشند.
وی در ادامه با گلایه از مسئولان و تصمیم‌گیران حوزه‌ ورزش شهرستان سرایان و استان خراسان جنوبی گفت: در شهرستان سرایان نگاه به بخش و شهرآیسک نگاه فنی و تخصصی نیست و متأسفانه مسئولان آن طور که باید در مسائل ورود پیدا نمی کنند و توجه ندارند.
وی با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی ورزشکاران فعال و علاقه‌مند در این حوزه تاکید کرد :به لحاظ امکانات و نوع برنامه‌ریزی مامتاسفانه مشکل داریم و در حمایت های مادی و معنوی از جامعه ورزش دچار ضعف هستیم.
وی از ربط دادن همه کم کاری ها و مشکلات به نبود بودجه گلایه کرد و افزود: همه این مشکلات به بودجه برنمی‌گردد، سالن ورزشی بانوان آیسک سالهاست که ناتمام رها شده وهر بار وعده افتتاح آن را به سال بعد تمدید می کنند، این مشکل به مدیریت برگرددچه در حوزه استان و چه در حوزه شهرستان، متأسفانه مشکلات ورزشی شهر آیسک و روستاها و طرحهای ناتمام بسیار است و متاسفانه علت مشکلات هم نبوده تدبیر است،وی خطاب به مسئولان گفت:جایگاه ها ومدیریت ها برای چه تعریف شده است،چرا کسی پیگیری نمی کند؟ متاسفانه درحمایت ازتمام رشته‌های ورزشی در این بخش عزم واراده‌ای جدی نمی بینیم.

Views – 655

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*