تازه ها
خانه / اخبار / برگزاری جشن عبادت و بندگی در عید سعید فطر(خطبه های نماز عید فطرآیسک)

برگزاری جشن عبادت و بندگی در عید سعید فطر(خطبه های نماز عید فطرآیسک)

جشن سی روز اطاعت، بندگی و عبادت مومنین مشتاق امروز با برپایی نماز شکوهمند عید در حسینیه شهدای آیسک به زیبایی برگزار گردید. در این مراسم ابتدا به شکرانه این توفیقات نماز عید سعید فطر به امامت حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه محترم شهرمان برگزار شد و در ادامه خطیب جمعه خطبه ها را ایراد نمود.

در خطبه اول ضمن سفارش خود و حاضران به تقوای الهی امام جمعه محترم نگهدای ذخیره عظیمی که در ماه رمضان با عبادت ، شب زنده داری، نماز و روزه بدست آمده است را از جمیع مومنین خواستار شد. همچنین در نماز از خداوند می خواهیم همه آنچه را به همه بندگان خوبش عنایت می کند به ما بدهد. ماه رمضان ماه تمرین کردن ارتباط با خداست حتی در خواب. در ادامه خطیب جمعه آیسک با استناد به روایتی از امیر مومنان(ع) گفت: این دنیا محل آماده شدن است، محل تمرین است، انسان در فضایی که در طول عمرش به دست آورده است باید خود را برای روز حسابرسی آماده کند.

در خطبه دوم امام جمعه با اشاره به دستور قرانی رفع استضعاف و تمجید کسانی که در مقابل استکبار قیام کرده اند؛ آمریکا و رژیم صهیونیستی را از مصادیق واقعی استکبار نام برده و از مساله یمن به عنوان یکی از مهمترین مسائل جهان اسلام یاد کرد. وی با توجه به نفوذ و توسعه قدرت ایران در منطقه و با توجه به بیان مقام معظم رهبری گفت: اینا از نفوذ ایران نگرانند و عصباین و از شدت این عصبانیت مردم را می کشند. وی از مردم برای برپایی جلسات قرآنی در سطح شهر و کمکهای ارزشمند به خیرات تشکر نمود. ضمنا در پایان سخنرانی امام جمعه محترم از حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جماعت سابق آیسک و امام جمعه موقت نیز توسط امام جمعه محترم و حوزه بسیج سیدالشهدای آیسک تشکر و قدردانی گردید.

.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*