تازه ها
خانه / اخبار / تقدیر امام جمعه بخش آیسک از مشارکت جهادی کامیون داران منطقه در تعریض جاده آیسک به سه قلعه
تقدیر امام جمعه بخش آیسک از مشارکت جهادی کامیون داران منطقه در تعریض جاده آیسک به سه قلعه

تقدیر امام جمعه بخش آیسک از مشارکت جهادی کامیون داران منطقه در تعریض جاده آیسک به سه قلعه

تقدیر امام جمعه بخش آیسک از مشارکت جهادی کامیون داران منطقه در تعریض جاده آیسک به سه قلعه

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۲شهریور ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث خطبه های گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه به ویژگی ششم فرزند صالح وراههای ایجاد محبت اشاره کرد واستفاده از علاقه به محبوب را اولین راه برشمرد که علاقه مندی به اهل بیت علیهم السلام نشانه نیازمندی انسان به این محبت و بهره مندی از آن است.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» با بیان دلایل و علت نیاز ما به اهل بیت عل و محبت به این خاندان معظم افزود: ما محبت به اهل بیت علیهم السلام راباید به عنوان یک ارزش تلقی کنیم و این در خانواده و جامعه نهادینه شود.
به گفته وی، وقتی کاری مورد تقدیر و تشویق قرار می گیرد و به عنوان «الگو» مطرح می شود، در دیگران هم جذبه و کشش ایجاد می کندلذا ارزش گذاران جامعه، مسؤولان فرهنگی هنری، برگزارکنندگان مسابقات و جایزه دهندگان، همه نقش دارند تا با افزایش محبت ائمه دانش آموزان را تشویق کنند.
وی تاکید کرد :باید شرایطی پیش آورد که اگر کسی در باره اهل بیت، شعر گفت، شعر حفظ کرد، حدیث حفظ کرد، کتاب خواند، قصه نوشت، فیلم ساخت، تابلوی هنری کشید، یا حتی نام ائمه (ع) را داشت یا نام اهل بیت را روی فرزند خود گذاشت، احساس افتخار و سربلندی کند و این را ارزش احساس کند و ارزش تلقی کند.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت ۲۵ محرم سالروز شهادت امام سجاد ع با بیان روایتی از آن حضرت گفت :کارى که با تقوا همراه باشد اندک نیست،آنچه مقبول خـدا قرار گرفته، انـدک محسـوب نمی شـود.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد با اشاره به ۱۷شهریور ماه مصادف با اول ماه صفر المظفر سالروز ورود کاروان اسارت آل الله به شام بلا درباره روزهای سخت و جانسوز خاندان اهل بیت ع سخن گفت. وی در ادامه اظهار داشت :منطق قرآنی و فلسفه‌ی وجودی انقلاب و جمهوری اسلامی ایران، چیزی نیست جز «أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَاجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ» (نحل: ۳۶)؛ «لِیقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ» (حدید: ۲۵). وتحقق این فلسفه متعالی منوط است به دو رکن اساسی که دو نیاز مُبرم امروز نظام جمهوری اسلامی یعنی «استقرار کارگزاران و مدیران انقلابی» در رأس مدیریت‌های کشور برای برقراری قسط و عدل و خدمت‌رسانی به‌مردم، به‌ویژه مستضعفین و پابرهنگان و «تحقق دولت اسلامی» است لذا نظام کارگزاران متعهد و متخصصی می‌خواهد که ذیل مدیریت و رهبری الهی ولی فقیه، با کار و تلاش مضاعف و جهادی برای محرومیت‌زدایی، کشور را در مسیر پیشرفت همه‌جانبه قرار دهند و در سایه‌ی نظام اسلامی، مردم و مستضعفین دیگر شاهدبی‌عدالتی، ستم، فساد، ویژه‌خواری و تبعیض نباشند.
ناطق افزود: نظام مقدس -که از منظر امام خمینی(ره)، حفظ آن اوجب واجبات است پایدار نخواهد ماند مگر با حفظ اعتماد مردم که صاحبان اصلی این انقلاب هستند و اعتماد مردم نیز تنها از طریق تحقق عینی و عملی آرمان‌های انقلاب اسلامی جلب خواهد شد.به گفته وی تحقق آرمان‌های انقلاب و جلب رضایت‌مندی و حفظ اعتماد مردم نیز بدون‌شک نیازمند مدیر انقلابی و باورمند به‌این آرمان‌هاست؛ مدیری که گفتار و وعده‌هایش با کار و تلاش انقلابی توأم باشد و در راستای فقرزدایی و خدمت به‌محرومین (که از مهم‌ترین آرمان‌های انقلاب است)، از هیچ کوششی دریغ نورزد.
امام جمعه بخش آیسک خاطر نشان کرد :جمهوری اسلامی، این روزها بیش‌ازپیش به‌مدیری کارآمد، انقلابی و مؤمن و حزب‌اللهی نیاز دارد؛ مدیری در تراز انقلاب اسلامی که دستورکار خود را خدمت‌رسانی، محرومیت‌زدایی، بهبود اقتصاد و مبارزه با فساد بداند و در این‌راه گام‌های عملی و مُخلصانه بردارد. مدیری متدین و حزب‌اللهی که با صداقت محض سخن بگوید و عمل کند و به‌وعده‌هایش به‌مردم وفا کند.
وی در ادامه گفت : واقعا جای تقدیر و تشکر دارد در همین اولین روزهای دولت، رئیس جمهور دو سفر به استان های محروم و رنج کشیده به طور سرزده داشتند و مسائل را از نزدیک ملاحظه کردند و درد و رنج مردم این دو خطه ی قهرمان را دیدند که مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب هم قرار گرفتند ،
وی افزود: حق و انصاف هم همین است و انتظارهم همین است. البته که کار جدیدی نیست لکن چون نشده و کشور را در این مشکلات اخیر ویدئو کنفرانسی اداره کردند برای همه جدید تلقی می شود لکن وظیفه ی اولیه هر مسئولی است. امیدواریم که ان شاءالله این روحیه تا پایان دولت ادامه داشته باشد و مردم عزیز ایران اسلامی بتوانند از این تلاش ها بهره مند شوند و نه تنها مشکلات مرتفع شود که گام در مسیر پیشرفت و عدالت به گونه ای که دیگر عدالت و تحقق آن در کشور ما مسئله و دغدغه نباشد

امام جمعه آیسک گفت :این مسیری است که همه باید کمک کنند، هم مردم و هم مسئولین در هر سه قوه باید شبانه روزی تلاش کنند که جبران گذشته ها شود. وی با اشاره به اینکه، رهبر انقلاب اسلامی در نخستین دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت سیزدهم، مسأله‌ی احیای اعتماد و امید مردم به‌دولت را بسیار مهم خواندند اظهار داشت :این یک هشدار جدی و مهم است و به‌جرات می‌توان گفت: بازسازی اعتماد عمومی مهم‌ترین رسالت و ماموریت دولت سیزدهم است و راز اهمیت این بازسازی به‌خاطر این است که نظام اسلامی براساس کلان ایده‌ی «مردم‌سالاری دینی» بنیان‌گذاری شده است. هر زمان که این ساختار آسیب ببیند ولو آن آسیب کم باشد باید آن‌را جدی گرفت و برایش تدبیر کرد این موضوع، یک امر حیاتی برای تداوم نظام اسلامی است.
وی تاکید کرد :در حقیقت بقای واقعی نظام مبتنی بر رضایت مردم و اعتماد آنان است و بدون آن حتی اگر صورت نظام باقی بماند از سیرت حقیقی آن تهی خواهد بود. به‌همین جهت است که امام خامنه‌ای، از امید و اعتماد عمومی به‌عنوان‌ «بزرگترین سرمایه» یاد می‌کنند و دولت را به‌تقویت آن توصیه می‌کنند. به گفته وی شرایط خاص سیاسی و اجتماعی کنونی جامعه اهمیت و ضرورت آن‌را دو چندان می‌کند. از این‌ روی بازسازی اعتماد عمومی را می‌توان مهم‌ترین وظیفه دولت سیزدهم دانست و تمام برنامه‌ها و فعالیت‌های کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت دولت جدید باید مصروف تحقق این توصیه راهبردی رهبر انقلاب گردد.
امام جمعه بخش آیسک با اشاره به اینکه مردم همیشه پای کار هستند ، هر چند ضربه هایی خورده باشند یا بر اثر دشمنی دشمنان و منافقین و خائنین یا بر اثر ندانم کاری و کم کاری و ترک فعل های مسئولین اما زمانیکه فراخوان بشوند برای حل مشکل فداکارانه پیش می آیند مثالش همین ذجاده آیسک به بغداده و حجت آباد» که حدود ۵۰۰۰ سرویس خاکریزی و انتقال مصالح نیاز دارد ، از مردم تقاضا شد آمدند پای کار. این رفتار مردم را چگونه باید تحلیل کرد و چه اثراتی باید مترتب بر این اقدام مردم بشود ؟ واقعا مسئولین باید خجلت زده باشند ، وظیفه مسئولین را چند برابر می کند در خدمت رسانی و تواضع مقابل این مردم ، درست که برای راحتی و استفاده خود مردم است لکن وظیفه ی اولیه مسئولین است که دارند انجام می دهند. از این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم که با پیگیری مسئولین و توجه ویژه نماینده محترم بلافاصه مسئله قیر و آسفالت این محور هم حل شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد با شکر ویژه از نماینده محترم (حجت‌الاسلام نصیرایی) بابت حضور در منطقه و پیگیری مسئله صدور قبض های حق آبه ای که باعث نگرانی مردم شده رود که با پیگیری ایشان فعلا ملغی شد لکن ما نمیگوئیم مدیریت نشود مسئله بحران آب ولی این مدیریت ها غیر منصفانه ترین مدیریت است که در حوزه آب شکل گرفته ، از دولت و مجلس می خواهیم یک طرح جامع و کامل مختص این منطقه و دشت های بحرانی این مناطق آماده کند و پشتیبانی کند تا ان شاء الله مسئله اساسی حل شود.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 354

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*