تازه ها
خانه / اخبار / جلسه شورای اسلامی شهر آیسک با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان و امام جمعه بخش آیسک

جلسه شورای اسلامی شهر آیسک با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان و امام جمعه بخش آیسک

جلسه شورای اسلامی شهر آیسک با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان و امام جمعه بخش آیسک ۳۰-۰۳-۱۴۰۱

در جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر آیسک، موضوع تامین زمین مسکن جوانان ودغدغه های مستاجران موقوفات بررسی شد. در این جلسه که،
حجت الاسلام «بخشی پور» مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی، حجت الاسلام «رادمرد» امام جمعه بخش آیسک، «وکیل زاده» رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سرایان، مهندس «مصطفی غلامی» شهردار آیسک واعضای شورای اسلامی این شهر حضور داشتند، تسریع در اخذ سند زمین های مشخص شده، توسط اوقاف برای واگذاری به متقاضیان مورد تاکید قرار گرفت.
در این جلسه، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی از موافقت کارگروه عالی سازمان اوقاف کشور با تغییر کاربری و واگذاری زمین مورد نیاز در شهر آیسک خبرداد ومسئول اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سرایان را مامور پیگیری اخذ سند وانجام مراحل اداری آن کرد.
حجت‌الاسلام «بخشی پور» تبیین موضوع وقف را در شرایط کنونی مورد تاکید قرار داد وتصریح کرد:امر مقدس وقف، صدقه جاریه ای است که باید قداست آن برای مردم تبیین و زمینه بهره‌مندی مردم از نتایج ومزایای آن فراهم شود، موقافات نباید سد راه توسعه وپیشرفت یک شهر باشد.
وی با تشکر از اهتمام امام جمعه وشورای اسلامی شهر آیسک در موضوع وقف، بر بررسی حقوقی و ورود جدی این اداره برای احیای موقوفات میاه ومزرعه آیسک واحقاق حق مستاجران در شهر آیسک تاکید کرد.
امام جمعه بخش آیسک نیز بر جدیت موجر (اداره اوقاف و امور خیریه) به عنوان مسئول وحافظ موقوفات برای مدیریت آب، احیای موقوفه ومباحث اجرایی آن تاکید کرد.
«روحی» رئیس شورای اسلامی شهر آیسک نیز باتاکیذ بر ورود اداره اوقاف در بحث لوله گذاری واحیای قنوات و حقابه های خود در سطح بخش آیسک افزود: متاسفانه شاهد فرصت سوزی هایی در زمینه واگذاری زمین به طرح ملی جهش تولید مسکن در شهر آیسک هستیم که باید اداره اوقاف با سرعت بیشتری این موضوع مهم را تعیین تکلیف کند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*