تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۰۳-۰۴-۱۴۰۱ آیسک
خطبه های نماز جمعه ۰۳-۰۴-۱۴۰۱ آیسک

خطبه های نماز جمعه ۰۳-۰۴-۱۴۰۱ آیسک

امام جمعه موقت آیسک :
قوه قضائیه تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله دارد

حاتمی / امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه سوم تیرماه ۱۴۰۱ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در آستانه سالروز شهادت جوادالائمه علیه السلام با استناد به حدیثی از آن حضرت به بیان عوامل سعادت دنیا و آخرت انسان پرداخت و از «صبر و استقامت در زندگی، ناتدس بودن با فقر، مخالفت با هوای نفس، رها کردن شهوات، خود را در محضر خدا دانستن» برشمرد.
حجت‌الاسلام «مهدی آجری» افزود : اگر انسان بتواند این دستورالعمل‌ها را در زندگی خود پیاده کند، با آرامش خاطر زندگی می‌کند و آینده نیز در اختیار او بوده، عاقبتش نیز حتماً ختم به خیر خواهد شد.
ناطق در خطبه دوم در آستانه روز «دحو الارض» بر توجه مؤمنان به اعمال عبادی این روز مهم تاکید کرد.
وی گفت :روز «دحوالارض» یکی از پربرکت‌ترین روزهای سال می‌داند، چرا که طبق برخی روایات زمین کعبه و حرم خدا، در این روز ظاهر گشته و گسترش یافت.
وی با اشاره به موسم حج؛ بعنوان بزرگترین همایش جهان اسلام گفت: حج ابراهیمی فرصتی برای افشای جنایت‌های رژیم صهیونیستی است و نقش بسیار مهم و مؤثری در طول تاریخ، در بیداری مسلمانان داشته ودارد؛ به‌گونه‌ای‌که متفکران اسلامی، همواره در صدد بهره‌گیری از این ظرفیت برای احیای ملت‌های مسلمان و تقابل با جبهه ظلم و کفر بوده‌اند. به گفته وی،حج مهم‌ترین و بزرگ‌ترین اجتماع انسانی است ودر این گردهمایی بزرگ دینی، مردم از کشورها و فرقه‌های مختلف اسلامی در کنار هم به انجام مراسم مذهبی می‌پردازند.وی تصریح کرد :مسلمانان در مراسم حج، بهترین فرصت را دارند تا علاوه بر انجام شعایر اسلامی، از مشکلات کشورهای اسلامی آگاهی یابند و با دیگر مسلمانان تبادل فکر و اندیشه کنند.
امام جمعه موقت آیسک تاکید کرد :مراسم برائت از مشرکین از فرصت‌های ویژه پیش روی جمهوری اسلامی ایران برای برجسته کردن، افشا و اعلام جنایات صهیونیست‌هاست. حجت‌الاسلام «آجری» با گرامیداشت یاد وخاطره آیت الله شهید دکتر بهشتی ویا آن شهیدش که در حادثه تروریستی هفتم تیرماه به شهادت رسیدند، هفته قوه قضائیه را به دست اندرکار آن این مجموعه تبریک گفت و تاکید کرد :قوه قضائیه باید ملجأ و پناه برای همه مظلومان باشد.
وی با تقدیر از تحولات اساسی دستگاه قضایی در سال های اخیر تصریح کرد :با این حال، فاصله رسیدن به قوه قضاییه مطلوب زیاد است. طی این مرحله نیاز به حرکت جهادی و خستگی‌ناپذیر، اصلاحات درونی و بهبود و تعالی سازمانی در قوه قضاییه، توانمندسازی قضات، ورود نیروهای فاضل و جوان و انقلابی، قاطعیت در برخورد با متخلفان در درون دستگاه قضایی دارد.
وی به مناسبت ششم تیر سالروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری گفت :این روز یادآور وجود نعمت بابرکت شخصیتی الهی است که نه‌تنها رهبر رسمی جمهوری اسلامی و رهبر عاطفی جهان اسلام و محبوب‌القلوب و فرمانده راهبُردی جبهه مستضعفین در برابر مستکبرین عالم است. امام جمعه موقت آیسک در ادامه با اشاره به ۵ تیر روز جهانی مبارزه با موادمخدرافزود: بدون تردید مصرف بی‌رویه و روزافزون مواد مخدر، به‌عنوان یکی از بزرگترین مشکلات قرن حاضر تلقی می‌گردد و زیان‌‌های ناشی از آن در زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی بسیار سنگین است.
@akhbarayask

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*