تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۱۰-۰۴-۱۴۰۱ آیسک
خطبه های نماز جمعه ۱۰-۰۴-۱۴۰۱ آیسک

خطبه های نماز جمعه ۱۰-۰۴-۱۴۰۱ آیسک

امام جمعه موقت آیسک :
آمریکا سردمدار نقض حقوق بشر در سراسر جهان است

حاتمی / امام جمعه موقت بخش آیسک درخطبه اول نماز جمعه ۱۰ تیرماه ۱۴۰۱،با تبریک حلول ماه ذی الحجه وسالروز ازدواج حضرت علی ع و حضرت زهرا س گفت : در فرهنگ اسلامی ، خانواده نخستین کانونی است که شخصیت افراد در آن شکل میگیرد. حجت الاسلام «مهدی آجری» افزود :خانواده شکل کوچکی از اجتماع و جامعه است، در واقع خانواده کشور کوچکی است که مدیریت و اداره آن خیلی مهم است.
وی با تشریح ابعاد برنامه دشمن برای سست کردن بنیاد خانواده، گفت : وظایف ما برای تحکیم بنیان خانواده «ابراز محبت، معاشرت نیکو،همکاری متقابل وصبر بر ناملایمات» است.
امام جمعه موقت آیسک در خطبه دوم پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام محمد باقر ع گفت :یکی از مهمترین دغدغه های جامعه دینی، استقرار سبک زندگی متناسب با آموزه های دین است, سبکی که سعادت دنیوی و اخروی فرد و جامعه را تضمین نماید.
حجت‌الاسلام آجری درحوزه سبک زندگی به روایت مشهور امام باقر ع «اَلْکَمَالُ کُلُّ اَلْکَمَالِ اَلتَّفَقُّهُ فِی اَلدِّینِ وَ اَلصَّبْرُ عَلَى اَلنَّائِبَهِ وَ تَقْدِیرُ اَلْمَعِیشَهِ» اشاره کرد و گفت : بالندگی کامل و کمال جامع و حقیقی در سه محور: فهم صحیح و عمیق از دین؛ پایداری و استقامت در سختیها و مشکلات وبرنامه ریزی در امر معیشت و اقتصاد است وبه نظر میرسد در این سه مورد، محور اصلی و پایه های، همان محور نخست است.
وی در ادامه با اشاره به نامگذاری ۱۲تیر ماه به نام روز افشای حقوق بشر آمریکایی گفت :رژیم آمریکا به استناد هزاران جنایت تروریستی در سراسر جهان بزرگترین ناقض حقوق بشر است وبا این حال همواره از دفاع از حقوق بشر دم می‌زند.
وی افزود :علاوه بر انجام ۶۲کودتا در کشورهای مختلف توسط دولت آمر یکا، حمایت از تروریسم، ظهور داعش، و… تحریم های ظالمانه بویژه در حوزه معیشت و دارو های مورد نیاز بیماران نمونه های دیگری از نقض حقوق بشر است.وی به شاخصه مهم «آزادی حمل سلاح و نقض حق حیات شهروندان،
نژادپرستی، خشونت قضائی، نقض حقوق مسلمانان، نقض حقوق زنان و…» توسط ایالت متحده آمریکا اشاره کرد وگفت :نقض حقوق بشر توسط آمریکا محدود به قلمرو داخلی این کشور نبوده، بلکه اقدامات فرامرزی آن نیز در بسیاری از موارد ناقض حقوق انسانها بوده است.
وی «مداخله در امور داخلی کشورها» را
یک سیاست مستمر و دیرین آمریکا دانست وافزود:این سیاست در مورد کشورهای مستقل مقاوم در برابر آمریکا عمدتاً در چارچوب راهبرد «تغییر رژیم» دنبال میشودو در بسیاری موارد سیاست مداخله در امور داخلی یک کشوربه طورمستقیم با اقدامات ضد حقوق بشری همراه، بوده است.
ناطق خاطر نشان کرد :حمایت از تروریسم و گروههای تروریستی که در خدمت منافع آمریکا بوده اند سیاست دیرین دولت این کشوربه ویژه در منطقه غرب آسیا بوده است.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*