تازه ها
خانه / اخبار / خطبه های نماز جمعه ۱۷-۱۱-۹۳

خطبه های نماز جمعه ۱۷-۱۱-۹۳

امام جمعه محترم موقت آیسک در خطبه های اول با توصیه خود و همه مومنین به رعایت تقوای الهی به شاخصهای دوستان الهی اشاره کرده و گفت: دوست الهی چهار شاخصه دارد: ۱- بهترین انسان کسی است که با کسی رفاقت کند که آن اسنان بر بزرگواری او بیفزاید.  ۲-کسی که انسان را به طریق الهی رهنمون گردد. ۳- کسی که حق گرا  و حق گو باشد. ۴- مایه زینت و آبروی تو باشد. خطیب جمعه موقت آیسک با استناد به احادیث و روایات متعدد از ائمه معصومین شاخصهای دوستی و عدم دوستی با افراد را ذکذ نموده و افزودند با انسان خودبین، نادان، قطع کننده رحم و فاسق و فاجر نباید دوست شویم.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه موقت آیسک با اشاره به اینکه با وقوع انقلاب اسلامی ایران حرکت نوینی آغاز شد و در سرتاسر جهان شور و هیجان به پا کرد. وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: این انقلاب  برای رسیدن به آرمان های نهایی خود چند مرحله پیش روی خود دارد اولین گام خود انقلاب اسلامی و سرنگونی حکومت ظلم بود که به برکت خون شهدا اتفاق افتاد .مرحله دوم تشکیل نظام اسلامی بود که باز هم با پایداری و استقامت ملت و رهمنود های امام راحل شکل گرفت و هدفش این بود تا قوانین اسلامی مبنا و محور کارش باشد. خطیب جمعه آیسک مرحله سوم برای رسیدن به آرمان اصلی انقلاب را ایجاد دولت اسلامی دانست دولتی که سازوکار اجرایی،تقنینی و قضایی اش بر این است که اسلام را در جامعه پیاده کند. مرحله بعد ایجاد و تشکیل جامعه اسلامی است تا سبک زندگی مردم هم اسلامی شود. و مرحله نهایی هم تشکیل و ایجاد تمدن اسلامی در سرتاسر جهان است .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی  ولایت پذیری،عدالت خواهی ، مبازره با ظلم و فساد و تهاجم فرهنگی را از جمله شاخص های دولت اسلامی برشمرد.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*