تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های اولین نماز جمعه سال ۹۴

گزیده خطبه های اولین نماز جمعه سال ۹۴

امروز اولین نماز جمعه سال ۹۴ با حضور مردم عزیز و مومن شهرمان  در مصلای نماز جمعه برگزار شد. امام جمعه محترم حجت الاسلام والمسلمین عرب در آغاز ضمن دعوت همگان به تقوا برای سال ۹۴ که با فاطمیه شروع و با فاطمیه پایان می پذیرد برای آحاد مردم در پناه انوار فاطمی سالی سرشار از توفیق و پیشرفت را آرزو نمود.

در ادامه ضمن توجه مردم به کارهای سال گذشته و ضرورت جبران برخی از کاستیها و یا توقف بعضی معاصی به زیانکاری بعضی انسانها اشاره نموده و افزودند: بالاترین سرمایه انسان عمر ماست که قادر به ذخیره آن نیستیم. در قرآن برای سانی که سرمایه عمر را از دست می دهند خسران مبین آورده است. قرآن یک عده ای را زیانکارترین افراد می نامد، افرادی که عمل زشتی را انجام می دهند و خودشان فکر می کنند کار خوبی انجام می دهند.

همچنین خطیب محترم ادامه داد: قرآن می فرماید: همه انسانها در زیان هستند. والعصر ان الانسان لفی خسر- به استثناء جهار صفت است که در زیان نیستند، الا الذین آمنوا وعملوالصالحات و تواصو بالحق و تواصو بالصبر.  ایمان، انجام عمل صالح، شناخت حق و بر حق بودن و دعوت به حق و دعوت به صبر در تمام امور.

اگر همگان به این چهار مورد عمل کنند جامعه ایماتنی خواهد شد.

خطبه دوم

امام جمعه محترم آیسک حجت الاسلام والمسلمین عرب در اولین جمعه سال ۹۴ ضمن توجه به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب به آرزوهای معظم له برای سال پیش رو از جمله پیشرفت اقتصادی، اقتدار منطقه ای، جهش علمی و فناوری و ارتقای ایمان معنویت آحاد مردم اشاره نموده و مهمترین شرط تحقق این آرزوها را همکاری میان دولت و ملت برشمرد.

خطیب جمعه آیسک ضمن تبیین شعار سال به استناد فرمایشات حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) گفت: دولت کارگزار ملت و ملت کارفرمای دولت است و هرچه همدلی بیشتر باشد امور بهتر پیش خواهد رفت، موضوع در عمل است با شعار به نتیجه نمی رسیم، طرفین باید به یکدیگر اعتماد کنند.

وی در ادامه به اموری که نباید درراستای شعار سال انجام گیرد به این شرح اشاره نمود:

تکثیر پوسترها و نصب بنر از شعار سال هیچ ارزشی ندارد و اگر از بیت المال باشد مشکل  شرعی نیز خواهد داشت. عمل به این شعار مهم است که با این کار میسر نمی شود.

برگزاری همایشهای بی حاصل با موضوع شعار سال هیچ ثمری ندارد فقط هزینه بدنبال دارد.

بعضی اوقات کار به جایی می رسد که شعار سال به رقابت های سیاسی نیز وارد می شود و به شعار هم با نگاه سیاسی برخورد می شود.  کسی جرات ندارد حرف بزند که میگویند خلاف شعار سال است.، همزبانی نیست.

در پایان خطیب جمعه آیسک با توجه دادن مردم به دشمنی مستمر آمریکا با نظام و احتیاج آنها به مذاکره با استناد به روایتی از حضرت امیرالمومنین(ع) مراقب همواره در برخورد با دشمنان حتی در مذاکره را یادآور شد و گفت: انسان باید نسبت به دشمنش سوء ظن داشته باشد چون دشمن میخواهد ما نباشیم .

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*