تازه ها
خانه / صوت / صوت خطبه های ۸-۱-۹۳

صوت خطبه های ۸-۱-۹۳

۱۳۹۳-۱-۸

حجت الاسلام و المسلمین عرب خطیب جمعه آیسک با اشاره به اینکه دین یک مجموعه بهم پیوسته است گفتند:یکی از ثمرات دین داری تقوی است.ایشان گفتند:انسان با تقوی مجموعه ی دین را هماهنگ پیش می برد و همه دستورات دین را یکسان میبیند.

ایشان در بخشی از سخنانشان با اشاره به شهادت طلبه ناهی منکر ,شهید خلیلی,گفتند متاسفانه امروز امر به معروف و نهی از منکر از واجبات فراموش شده ی جامعه ی ماست.خطیب جمعه آیسک با اشاره به حدیث نبوی در مورد این واجب دینی گفتند:تا زمانی که امربه معروف و نهی منکر در جامعه باشد و مردم این واجب را انجام دهد در خیر و سعادت خواهند بود و زمانی که ایم مهم فراموکش شود برکت از جامعه خواهد رفت .

ایشان افزودند:امر به معروف و نهی از منکر یک واجب تصادفی نیست که گاهی پیش بیاید و گاهی نه بلکه یک یک واجب مستمر است مثل بقیه واجبات.

امام جمعه آیسک افزودند:این واجب مقدمات و شرایطی دارد که لازم است آن را یاد بگیریم و مد نظر قرار دهیم.

ایشان افزودند:یکی از بالاترین منکرات را کسانی انجام می دهند که در مقابل نظام اسلامی ایستاده اند ,مردم را بدبین و ناامید می کنند و پایه های دینی جوانان را مورد هدف و تعرض قرار می دهند.

حجت الاسلام و المسلمین عرب با تاکید بر امر مهم ازدواج گفتند:خانواده ها باید این امر را جدی بگیرند.

ایشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع کاروانیان راهیان نور گفتند:لازم است فرهنگ دفاع مقدس در همه جامعه فراگیر شود.

ایشان با اشاره به شهادت  مرزبان ایرانی گفتند:سرنخ گروه  تروریستی جیش العدل  و اقدامات تروریستی آنها به آمریکا و غرب بر می گردد.خطیب جمعه آیسک با اشاره به پیام نوروزی رییس جمهور آمریکا به ملت ایران گفتند:از یک طرف دم از احترام می زنند و از طرفی میخواهند ایران را از روی زمین حذف کنند.از یک طرف آرزوی بهترین ها را میکند و از طرفی در پیامش تهدید میکند, اوباما باید بداند که فصل جدید تاریخ ایران در ۲۲بهمن ۵۷شکل گرفته است.

نماز جمعه ۸-۱-۹۳

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*