تازه ها
خانه / اخبار / متن خطبه های نماز جمعه ۰۶-۱۲-۱۴۰۰ آیسک
متن خطبه های نماز جمعه ۰۶-۱۲-۱۴۰۰ آیسک

متن خطبه های نماز جمعه ۰۶-۱۲-۱۴۰۰ آیسک

درخواست امام جمعه موقت آیسک از دولت برای کنترل بازار در آستانه عید نوروز

حاتمی _ امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۶ اسفند ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، با استناد به سختی از رسول اکرم ص که فرموذند «ماه رجب، ماه استغفار است» اظهار داشت : در ماه رجب روح وجسم انسان آمادگی پذیرش معنوی بیشتری دارد لذا برای «خود انسانی» باید در این ماه وقت بگذاریم.
حجت‌الاسلام شیخ «مهدی آجری» با بیان اینکه در ماه رجب رحمت الهی شامل حال بندگان خاص می شود افزود: رجبیون همانا بندگان مخلص خدا، توبه کنندگان وعابدان هستند که خدا در ماه رجب همنشین آنها شده است.
به گفته وی تلاش انسان باید حرکت به سمت منبع اصلی آرامش، شادی و اعتبار باشد.
خطیب موقت نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره سفر اخیر رئیس جمهور به کشور قطر، این سفر را بعد از دوازده سال دارای ثمرات کوتاه مدت وبلند مدتی دانست که مهار محور عربستان _امارات در رقابت منطقه ای،که تهدیدی جدی برای کشورهای محور مقاومت بود، یکی از این ثمرات است.
حجت الاسلام آجری افزود:با توجه با تاکید مقام معظم رهبری، درسیاست خارجی نگاه به شرق با اولویت همسایگان است و در این راستا سفر ریاست محترم جمهوری به قطر انجام شد که دستاوردهای خوبی هم به دنبال داشت.
وی در ادامه با آشاره به اینکه متاسفانه تنها ۴۰%دولت الکترونیک در کشور محقق شده است بر تحقق کامل آن که رضایت مندی مردم وفساد زدایی را به دنبال دارد تاکید کرد.
امام جمعه موقت آیسک با تشکر از اقدام دولت سیزدهم در آزادسازی سواحل واجرای یکی از بندهای برنامه توسعه چهارم بعد از ۱۲سال گفت:این اقدام در سه سطح درون دولتی، میان قوه ای وفرا قوه ای نشان داد که با قاطعیت وعزم قوای سه گانه می توان بدون بهانه هایی چون تحریم وکرونا و…. مشکلات ومصوبات برزمین مانده را اجرایی کرد.
حجت الاسلام «آجری» امام جمعه موقت آیسک با اشاره به اینکه در آستانه سال نو هستیم، انتظار این است که با مدیریت هماهنگ واتقلابی قوای سه‌گانه در کنترل بازار، قیمت ها کنترل و عامه مردم در نظر گرفته شوند. وی کنترل بازار و ثبات قیمت ها را اقدام اعتماد زا وامید آفرین دولت دانست.
وی با تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه السلام، فرارسیدن بعثت نبی مکرم اسلام ص را به عموم نمازگزاران تبریک گفت.

Views – 183

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*