تازه ها
خانه / اخبار / تاکید امام جمعه آیسک بر تلاش همگانی برای خنثی سازی تحریم‌ها
تاکید امام جمعه آیسک بر تلاش همگانی برای خنثی سازی تحریم‌ها

تاکید امام جمعه آیسک بر تلاش همگانی برای خنثی سازی تحریم‌ها

تاکید امام جمعه آیسک بر تلاش همگانی برای خنثی سازی تحریم‌ها

حاتمی /امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۷ بهمن ۹۹ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث هفته‌های گذشته در تشریح دعای ۲۵ صحیفه سجادیه درباره گامهای شیطان در تمام مراحل زندگی و برنامه‌ریزی برای انحراف در سلامت روح و جسم انسان‌ها سخن گفت.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» ایجاد شبهه در واقعیات، رواج غیبت، وادار کردن انسان به تاخیر انداختن کار خیر، وعده و وعید، ایجاد آرزو و وسوسه را از مراحل هفتگانه شیطان برای به انحراف کشیدن انسان ها برشمرد.
خطیب نمازجمعه آیسک در خطبه دوم با استناد به آیه ۱۱۸ سوره آل عمران، به تلاش دشمنان جامعه اسلامی برای از بین بردن مسلمانان اشاره کرد و افزود: اگر انسان ها اهل صبر و تقوا باشند مکر و نقشه های دشمن هیچ ضرری به آنها نمی رساند.
وی افزود :پیام حقیقی اسلام و قرآن این است که انسان ها از خود در مقابل انحرافات مراقبت کنند.
حجت‌الاسلام «رادمرد» یک معنای تقوا را رعایت تدبیر و پرهیز از کارهای خلاف عقلانیت و سهل انگاری در برنامه‌ریزی‌ها دانست.
وی با گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام مادر و ایام الله دهه مبارک فجر، در پاسخ به این سوال که «آیا اندیشه دولت جوان حزب‌اللهی یک اندیشه جدید و باور جدید است؟» اظهار کرد: این موضوع یک باور جدید نیست، مقام معظم رهبری همواره نسبت به موضوع حضور جوانان با درایت درمناصب و جایگاه‌های مختلف مدیریتی تاکید داشتند لذا با افزایش عمر انقلاب و تراکم تجربه ها و حضور انبوه افراد مجرب و کارآزموده درعرصه، به واسطه این فراوانی عده ای عرصه را برای جوانان محدود می‌کنند، با توجه به تاکید رهبری درباره حضور جوانان در مدیریت کشور در ادامه مسیر انقلاب اسلامی باید چرخه از انحصار نسل اول و دوم انقلاب خارج شود.
وی تاکید کرد:هویت انقلاب اسلامی ما به حضور جوانان گره خورده است، در این فصل از حرکت ودر گام دوم انقلاب باید عرصه را برای جوانان در همه حوزه‌های مدیریتی باز کرد تا با نیروی و تازه‌نفس گام دوم انقلاب را بپیماییم. ناطق با بیان اینکه دولت جوان حزب‌اللهی به معنی پیر زدایی و میانسال زدایی نیست گفت :غفلت مسئولان و مدیران نسبت به جوانان و کنار زدن آنها در عرصه های مدیریتی و لزوم موازنه منطقی و عقلانی در عرصه مدیریت کشور تحقق دولت جوان حزب اللهی را می طلبد.
امام جمعه بخش آیسک با بیان اینکه متاسفانه برخی جریان های سیاسی این مسئله را جهت دار کرده و تلاش دارند با اقدامات سیاسی خود این تدبیر را به حاشیه ببرند و اصل و جریان هدفمند رهبری را از حیض انتفاع خارج کنند.
وی اعلام حمایت همافران جوان نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ۵۷ و حضور جوانان در هشت سال دفاع مقدس خصوصاً عملیات پیروزمندانه والفجر ۸ را نمونه ای از حضور جوانان در دفاع از ولایت دانست.
امام جمعه آیسک در ادامه خطبه دوم به موضوعات بین الملل پرداخت و تحریم‌ها را سیاست قطعی و همیشگی آمریکا دانست وخطاب به کسانی که به روی کار آمدن «بایدن» دل خوش کرده‌اند گفت: چون هزینه تشدید تحریم‌ها را ترامپ پرداخت کرده است اکنون بایدن نمی‌تواند تحریم جدیدی وضع کند لذا می خواهد با موضع‌گیری و سکوت خود در این موضوع سیاست های خود را به تاخیر بیاندازد و ایران را در حالت انتظار قرار دارد، اگرچه ممکن است با منت چند تحریم کم اثر را وضع کند و به سمت برجام ۲ و ۳ برود. به گفته وی آمریکا تلاش دارد اجماع سازی در شورای امنیت و آژانس بین‌المللی و کشورهای اروپایی ایجاد کند که ایران را در خطای محاسباتی قرار دهد.
به گفته وی از تمام مسئولان ارشد وحتی در حوزه های میانی و پایینی کشور باید یک صدا شنیده شود و در موضوع های مهم کشور هیچ کس حق ندارد علامت و نشانه ای از ضعف و وادادگی در سیاست و رفتارش بروز دهد. طبق گفته رهبری برجام هیچ خاصیتی ندارد.
وی طرح موضوع و ترویج «عجله داشتن ایران برای مذاکره با آمریکا» در شبکه‌های ماهواره‌ای و فضاهای مجازی را که توسط برخی القا می‌شود را خیانت دانست ودرادامه تصریح کرد: تمرکز ما باید روی راهبرد خنثی سازی تحریم‌ها باشد. وی در پایان از اقدامات ارزنده موسسه خیریه آبشار عاطفه ها و مرکز نیکوکاری کریم اهل بیت آیسک برای امداد محرومان و توزیع ۲۵ سری کمک جهیزیه بین نیازمندان تشکر و بر کمک مردم به امور خیر تاکید کرد.

پایگاه خبری آیسک

Views – 641

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*