تازه ها
خانه / مراکز فرهنگی / مرکز سیدالشهداء / وصایای شهدای آیسک / وصیت نامه شهید گرانقدر علی انصاری

وصیت نامه شهید گرانقدر علی انصاری

وصیت نامه شهید گرانقدر علی انصاری

معلم شهید علی انصاری

بسم الله الرحمن الرحیم

«و لا تحسبن الذین قتلو‌‌‌‌‌‌ا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون»

گمان مبرید آنهایی که در راه خدا کشته می‌شوند مرده‌اند بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند

بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام بر یگانه منجی عالم بشریّت حضرت بقیه الله اعظم (عج). و با سلام و درود بر خون پاک سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع).

و با توکّل به خدای قادر متعال هم‌اکنون که آماده‌ی نبرد علیه دشمنان اسلام و قرآن شده‌ام بر آن شده‌ام که وصیّت‌‌نامه‌ام را بنویسم.

و چه خوب است که حزب ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لله بدانند که  هم‌اکنون که مهیّای نبرد علیه دشمنان اسلام شده‌ام فقط به خاطر رضای خدای یکتاست و هدفی جزء آن ندارم و نیز گواهی می‌دهم که رهبری خمینی، روح الله است.

و امید آن دارم که اگر جسم من در دنیا نتوانست خدمتی برای اسلام و مسلمین، و نیز قدمی را برای رضای خدا بر دارد شاید خونم بتواند تأثیری در جامعه‌ی اسلامی داشته باشد و با نثار جان خودم بتوانم دَین خود را به اسلام ادا کنم.

و ای کاش صدها جان می‌داشتم و صدها بار تکه‌تکه می‌شدم تا دشمنان اسلام بدانند که از کشته شدن در راه حق هراسی ندارم و امیدوارم که مورد لطف خداوند قرار گیرم. 

و امّا پدر و مادر مهربانم قبل از هر چیز از زحمات بی شائبه‌ی شما که از بدو تولّد برایم کشیده‌اید و به امیدی مرا بزرگ کرده‌اید صمیمانه تشکّر و قدردانی می‌کنم و از اینکه در زندگی‌ام باعث ناراحتی شما شده‌ام و نتوانستم وظیفه‌ی فرزند نسبت به والدین را ادا نمایم معذرت می‌خواهم و امیدوارم که مرا ببخشید.

البته مادرم من هرگز نخواهم توانست جبران زحمات بی‌دریغ شما را ادا بکنم، زیرا مقام شما آن قدر والاست که خداوند بهشت را زیر پای مادران قرار داده است.

پدر و مادر محترم از اینکه شهید شدم ناراحت نباشید زیرا من امانتی بودم در دست شما و شما آن را به صاحب اصلی آن، خدا تحویل دادید و افتخار بکنید که جوان شما در راه خدا شهید شده است و انسان هر کجا که باشد مرگ به سراغش می‌آید پس چه بهتر است که انسان در حال ستیز با دشمنان اسلام بمیرد

و رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: دنیا زندان مؤمن، و بهشت کافر است و مرگ پلی است برای مؤمنان به سوی بهشت، و پلی برای گناه‌کاران و کافران به سوی جهنّم. و ما برای آخرت آفریده شده‌ایم  نه برای دنیا، برای نیستی نه برای هستی، و برای مردم نه برای زندگانی. و ناچار مرگ انسان را در می‌یابد پس بترسیم از اینکه مرگ ما در حالی باشد که گناه‌کار باشیم.

ansare9

پدر ومادرم نمی‌گوییم که گریه نکنید، چطور گریه نکنید مادری که جوانش را با خون دل و به امیدی بزرگ کرده است، و اگر می‌خواهید گریه بکنید به مظلومیّت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام) گریه کنید، و گریه بکنید که خداوند شهید شما را قبول کند و شهید شما را با شهدای کربلا محشور کند.

این مصیبت‌ها و سختی‌ها زود‌‌گذر و تمام‌شدنی است و به پاداش این جان‌فشانی‌ها و فداکاری‌ها به نعمت‌های ابدی و  بی‌پایان خداوندی خواهید رسید و بر مسیر کرامت تکیه خواهید زد. اگر می‌خواهید در مقام و عظمت شما خللی وارد نشود، هیچ‌گاه زبان به شکایت نگشایید و آنچه را که از منزلت الهی شما می‌کاهد بر زبان نیاورید .

از برادرانم محمّد، مهدی، حسن، حسین و عبّاس می‌خواهم که اگر نتوانستم حقّ برادری را ادا کنم لیکن حقیر را خواهند بخشید و امیدوارم که فردای قیامت در پیشگاه خداوند رو‌سفید باشم.

امّا سخنی کوتاه با امّت شریف و حزب الله ای ؛جوانان نکند در رختخواب ذلّت بمیرید که حسین (علیه السلام) در میدان نبرد شهید شد، مبادا در غفلت بمیرید که علی (علیه السلام) در مهراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی‌تفاوتی بمیرید، که فردا در محضر خداوند نمی‌توانید جواب زینبی را که تحمل ۷۲ شهید را نمود بدهید.

و از خواهران دینی می‌خواهم که با حفظ حجاب خودشان که کوبنده‌تر و مؤثر‌تر از خون شهیدان است دَین خودشان را به اسلام و به قهرمان زنان تاریخ، حضرت فاطمه ‌(سلام الله علیها) ادا نمایند.

ansare8

امّت شریف استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین  درمان‌ها برای تسکین درد ماست. و در راه خدا قدم بردارید و هرگز دشمنان بین شما تفرقه نیندازند و شما را از روحانیّت اصیل و متعهّد جدا نکنند، که اگر اینچنین بکنند روز بدبختی مسلمانان و روز جشن ابر قدرت‌ها و کافرین است. حضورتان را در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل ثابت نگه‌ دارید.

و اگر فیض شهادت نصیبم گشت آنان که پیرو خطّ سرخ امام نیستند و به ولایت او اعتقاد ندارند بر من نگریند و بر جنازه‌ی من حاظر نشوند امّا باشد که دماء شهداء آنان را متحوّل سازد و به رحمت الهی نزدیکشان کند.

از همکاران خودم می‌خواهم امانتی را که جامعه در اختیار آنها قرار می‌دهد به خوبی نگهداری و پرورش دهند وآنها را در جهت فراگیری علوم اسلامی هدایت و راهنمایی کنند .

خدایا، معبودا اگر چه قلبم آماج رگبار دشمن شده، و دست‌ها و پاها و سینه و سرم را از من گرفته‌اند امّا یک چیز را نتوانسته‌اند بگیرند و آن ایمان و هدف، که عشق به الله و معشوقم و عشق به شهادت و عشق به اسلام و امام است .

خدایا جند الله را که با سوگند به ثار الله در لشکر روح الله برای شکست عدو الله و استقرار حزب الله زمینه ساز حکومت جهانی بقیه الله است حمایت کن.

                      خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتّی کنار مهدی خمینی را نگه دار.

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی انصاری به تاریخ ۱۳۶۴/۱/۱۱

درباره‌ی admin

۳ نظر

  1. اجرتان با حضرت زهرا(س)
    بسیار عالی
    التماس دعا

  2. سلام لطفا بیوگرافی شهید را هم منتشر کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*