تازه ها
خانه / مراکز فرهنگی / مرکز سیدالشهداء / وصایای شهدای آیسک / وصیت نامه شهید گرانقدرعلی اکبر اسماعیلی(معلم)
وصیت نامه شهید گرانقدرعلی اکبر اسماعیلی(معلم)

وصیت نامه شهید گرانقدرعلی اکبر اسماعیلی(معلم)

وصیت نامه شهید گرانقدر علی اکبر اسماعیلی(معلم)

 

معلم شهید علی اکبر اسماعیلی

بسم رب الشهداء والصدیقین

 

و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون و لنبلونکم بشیئ من الخوف و الجوع و نقص من الاموال و الأنفس و الثمرات و بشر الصابرین

و به آنهایی که در راه خدا کشته شدند مرده مگویید، بلکه آنان زنده هستند و لکن همه‌ی شما این حقیقت را نخواهید یافت و البته شما را سختی‌ها چون ترسی و گرسنگی و نقصان اموال و نفوس و آفات زراعت بیازماییم و بشارت و مژده ازآن صابران است.

 

اکنون که قرار است درخت تنومند اسلام آبیاری شود و رشد کند پس ای گلوله‌ها و خمپاره‌ها مرا دریابید تا اینکه یک قطره‌ی خون در بدنم باقی نماند و آنچنان بدنم را پاره پاره کنید که دیگر مجال جمع کردن برای آن باقی نماند.

و فقط الله به نام خدایی که به انسان آموخت و به انسان بصیرت، عقل، هوش و توانایی بخشید تا در راه شناخت خود او تفکّر و اندیشه نماید و او را به تمام معنا بشناسد. و وقتی او را شناخت و عاشق او شد، خداوند هم عاشق او می‌شود چنان که در حدیث قدسی می‌فرماید «هر کس مرا طلب کرد، مرا می‌شناسد و هر کس مرا شناخت، مرا دوست می‌دارد و هر کس مرا دوست داشت، عاشقم می‌شود و هر کس عاشقم شد، عاشقش می‌شوم و هر کس عاشقش شدم، او را شهید می‌کنم و هر کس را شهید کردم، در آخرت دیده‌ی او می‌شوم».

6

اکنون که آخرین لحظات عمرم را می‌گذرانم بر این شدم که چند کلمه‌ای را به عنوان وصیّت بنویسم.

 

در ابتدا پیامی داشتم برای اهل خانواده‌ام: پدر و مادر عزیزم سلام، سلام بر شما که ابراهیم‌گونه فرزندتان را به قربانگاه فرستادید و توانستید در راه اسلام، محبوب‌ترین چیزتان را بدهید. پدر و مادرم اگر چه در زندگی نتوانستم حقّ فرزندی نسبت به شما را ادا کنم ولی امیدوارم، اکنون که قرار است که در راه اسلام کشته شوم مرا ببخشید و نمی‌دانم چگونه و با چه زبانی از زحمت‌هایی که برایم کشیده‌اید عذرخواهی کنم.

مادر می‌دانم خیلی زیاد برایم رنج کشیده‌اید و اکنون می‌خواستید ثمره‌ی زحمت‌هایتان را بر گیرید، ولی اکنون قرآن ندا می‌دهد، که ای کسانی که ایمان آورده‌اید اکنون که اسلام به شما احتیاج دارد به یاری اسلام بشتابید و بُکشید و کشته شوید تا اسلام سربلند بماند. و بنابراین از شما می‌خواهم که از شهادتم ناراحت نشوید و بلند گریه نکنید که دشمن اسلام خوشحال می‌شود و با شنیدن خبر شهادتم حنا ببندید و شیرینی شهادتم را پخش کنید، امیدوارم انشاءالله در یوم‌القیامه ثمره‌ی زحمت‌هایتان را برگیرید. و همچنین از شما می‌خواهم برایم سوق نگیرید.

 

و امّا ای برادرانم از شما   می‌خواهم که تا آنجایی که می‌توانید و توانایی دارید، برای برپایی اسلام مجاهده کنید و نگذارید که اسلام بی‌یاور بماند و خون شهیدان پایمال شود، امیدوارم که از ادامه‌‌دهندگان راهم باشید و نگذارید که اسلحه‌ام بر زمین بیفتد.

و شما ای خواهرانم از سنگر خودتان حفاظت کنید و نگذارید که به اسلام لطمه‌ای وارد شود و حجاب و عفت اسلامی را کاملاً رعایت کنید و بعد از شهادتم زینب‌وار عمل کنید و پیام شهیدان را به دیگران برسانید.

3

و تمام امّت اسلامی ایران اکنون در صحنه‌ی آزمایشات الهی قرار گرفته‌اند، مواظب باشید که همچون ابوذرها از صحنه‌ی آزمایشات الهی بیرون آیید. خیلی خیلی به این دنیای بی‌ارزش دل نبندید و از کشته شدن در راه خدا نهراسید، چون برای هر انسانی یک بار مرگ هست پس چه بهتر است که این مردن کشته شدن در راه خدا باشد. و این انقلاب و جنگ یک موهبت الهی بود که خداوند به ملّت ایران ارزانی داشت، آگاه و بیدار باشید تا حدّ اکثر استفاده را از این موقعیّت بکنید، چون اینچنین موقعیّت‌هایی کم‌به‌کم به دست می‌آید، که کشته شدن شهید محسوب شود. در جهاد کردن در راه خدا بر یکدیگر پیشی بگیرید چون جهاد وصیله‌ای برای آشکار گشتن و نمایان شدن راههای هدایت است و خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: آن کسانیکه در راه خدا جهاد می‌کنند زنده باشد که هدایتشان کنیم به راهمان.

 

همچنین از شما امّت اسلامی می‌خواهم که امام و یاران با وفایش را تنها نگذارید و به خوبی به رهنمود‌های این امام عزیز گوش فرا دهید که سود خواهید برد. مواظب افراد مغرض باشید و نگذارید که افراد حزب اللهی را از صحنه بیرون کنند و با دسیسه بازیهایشان این افراد دلسوز به اسلام را به خون بکشند و قدر افراد دلسوز به اسلام را بدانید و نگذارید افراد مغرض در نهاد‌های انقلابی رسوخ کنند که اینها آبروی اسلام را می‌برند. من با این صورت شکایتی از صدّامیان پیش خداوند نخواهم برد، چون که وضع اینها برای همه معلوم است، بلکه از کسانی شکایت خواهم کرد که آگاهانه و مغرضانه بر ضدّ اسلام و افراد حزب اللهی تلاش   می‌کنند.

و از جمله مسائلی که امروزه در جامعه‌ی ما مطرح است مسئله‌ی انجمن حجّتیه و محتکران می‌باشد و به این افراد باید بگوییم که، بدانید و آگاه باشید که آنهایی که از ۵۰ سال پیش ریشه داشتند نتوانستند هیچ‌کاری بکنند شما که حالتان مشخّص است و جمهوری اسلامی ایران این قدرت را دارد که هر لحظه که بخواهد به حساب شما رسیدگی کند ولی این فرستی است که به شما داده شده و هنوز که دیر نشده به دامن اسلام بر گردید و دست از این کارهایتان بردارید چون شما با این کارهایتان اهداف کفّار را بر‌آورده می‌سازید هر چند که هیچ‌کاری نمی‌توانید بکنید.

و یکی از مسائل دیگر، مسئله‌ی کمک کردن ابر قدرت‌های شرق و غرب به صدّام کافر است و به خیال خامشان می‌خواهند در دل امّت حزب‌الله وحشت ایجاد کنند و از آنجایی که دست خداوند بالای سر امّت اسلامی است از این تهدید نمی‌هراسند و کشته شدن در راه خدا را سعادت می‌دانند، بنابراین برای همیشه پیروزند.

2

و از جوانان عزیز ایرانی بخصوص از رفقای خودم می‌خواهم آنهایی که از اوّل انقلاب در خطّ امام و حزب الله بوده‌اند به همان راهشان ادامه دهند و آنهایی هم که تاکنون موفّق نشده‌اند خودشان را با امام و حزب الله و اسلام ساز دهند هر چه زود‌تر به خودسازی خودشان بپردازند و خودشان را برای مقابله با کفّار آماده کنند و گرنه شیطان بر آنها مسلّط خواهد شد و در ناآگاهی و غفلت خواهند ماند. همین شهیدان بزرگوار اسلام را سرمشق خود قرار دهید، توجّه کنید و دریابید که شهید بهشتی چگونه زندگی‌اش را گذراند و چه خطّی را انتخاب کرد.

 

ای امّت حزب‌الله تا آنجایی که می‌توانید دعا بخوانید. و شما مادران از رفتن بچّه‌هایتان به جبهه جلوگیری نکنید که اگر جلوگیری کردید در برابر اسلا م مسئول هستید و جواب شهیدان را نخواهید توانست بدهید. برای پیروزی اسلام دعا کنید، و خودتان را آماده کنید برای ظهور مهدی موعود (عج) تا بتوانید از یاران با وفای ایشان باشید.

 

از مردم روستای آیسک می‌خواهم که اگر کسی از من ناراحت است مرا ببخشد. و آنهایی هم که در رابطه با انقلاب از من ناراحت بوده‌اند بروند و فکر کنند و دریابند که چه کسی بر حق بوده است و اگر کسی از من طلبی داشته است به خانواده‌ام رجوع کند.

همچنین از خانواده‌ام می‌خواهم که از سپاه به خاطر من هیچ‌گونه وجهی دریافت ندارند.

 

پروردگارا هر چند که لیاقت پیوستن به لقاء تو را ندارم ولی می‌دانم لطف عظیم تو مرا ناامید نمی‌کند، پروردگارا شهادت در راهت را به ما عطا فرما، ملّت مسلمان ما را از شر شیطان‌های درونی و بیرونی محفوظ بدار، امام امّت ما را تا انقلاب مهدی حتّی کنار مهدی حفظ بفرما، افراد ضدّ انقلاب را از صحنه‌ی روزگار بر انداز، به افراد گمراه آگاهی و بصیرت عطا فرما .

«اللّهم انّی اسئلک به حق محمّد و آل محمّد علیک صل علی محمّد و آل محمّد و اجعل النور فی بصری و البصیرت فی دینی و الیقین فی قلبی و الأخلاص فی عملی و السّلامه فی نفسی و السّعت فی رزقی و الشکر لک ابداً ما ابقیتنی»

                                                                                                                      علی‌اکبر اسماعیلی

۱۳۶۲/۷/۱۷

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*