تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه نماز جمعه آیسک ۲۴ مهرماه ۹۴

گزیده خطبه نماز جمعه آیسک ۲۴ مهرماه ۹۴

امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به نامه معروف حضرت علی علیه السلام به فرزندشان امام حسن مجتبی علیه السلام درباره ذکر و یاد خدا گفت: مهمترین عامل برای رسیدن به تقوای الهی، یاد خدا است.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با تشریح خطبه امام حسین علیه السلام در روز عاشورا و این نکته که « مشکل اصلی کوفه این است که شیطان بر شما مسلط شده و ذکر خدا را از یاد برده اید » درباره شناخت شیطان و مراحل فریبکاری او سخن گفت و افزود: القای وسوسه، ورود به قلب انسان، ماندگاری در وجود انسان، گرفتار کرده انسان به عنوان عضو حزب شیطان، سرپرست و فرمانده انسان شدن و در نهایت هم ردیف کردن افراد با خودش مراحل فریبکاری شیطان است. وی راه های شیطان برای گرفتار کردن انسان ها را امر به فحشا و زشتی، خوب جلوه دادن کارهای زشت، القای دشمنی میان دیگران و وعده به فقر در برابر کمک ها و خیرات انسان برشمرد.

خطیب جمعه آیسک با استناد به آیاتی از قرآن راه های فرار و دوری از شیطان را دشمن دانستن شیطان، پناه بردن به خدا در برابر شر شیطان، اخلاص در عمل دانست و با ذکر روایاتی از ائمه معصومین علیهم السلام روزه، صدقه، عمل صالح و استغفار را از راه های درمان و دوری از شیطان بر شمرد.

وی ماه محرم را به نمازگزاران تسلیت گفت و آن را فرصت مناسبی برای آشتی با خدا و خوب عزاداری کردن دانست.

حجت السلام عرب در خطبه دوم با دعوت نمازگزاران جمعه به رعایت تقوای الهی در همه ابعاد زندگی به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان صدا وسیما اشاره کرد و همه ترین چالش پیش روی کشور را جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمنان دانست و گفت: هدف دشمنان استحاله جمهوری اسلامی با تغییر در سیرت و حفظ صورت جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه آیسک جنگ نرم را روشی برای مقابله با نظام اسلامی بدون زور و تهاجم نظامی با ورود به حوزه افکار مردم و با نرم افزار و کارهای روانی بیان کرد و تصریح کرد: تغییر باور ها، تغییر افکار، تغییر رفتار و تغییر ساختار اهداف دشمن در جنگ نرم است لذا باید مراقبت کنیم تا گرفتار این تهاجم نشویم.

وی تاکید کرد یک باور مردم، استکبار ستیزی است که امام (ره) در انقلاب به ما یاد داد و همواره باید هوشیار باشیم که رابطه با استکبار رابطه گرگ و میش است. وی یکی از راه های دشمن برای تغییر ساختار در نظام را جدایی انداختن بین مردم و رهبری دانست و تاکید کرد: دشمنان می دانند ک هبا وجود ارتباط رهبری و مردم نمی تواند هیچ غلطی بکند.

حجت الاسلام عرب با اشاره به مصاحبه یکی از عناصر آمریکایی در سال ۸۳ و اعلام طرح های نظام سلطه برای کاهش مقبولیت رهبران دینی و مرجعیت شیعه و ایجاد اختلاف بین شیعیان با سایر مذاهب گفت.  تاکشور وجود دارد دشمنان هیچ کاری نمی توانند بکنند.

 

درباره‌ی adine4

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*