تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نمازجمعه ۱۴-۶-۹۳

گزیده خطبه های نمازجمعه ۱۴-۶-۹۳

خطیب محترم جمعه آیسک ضمن تبریک پیشاپیش میلاد امام مهربانی ها، حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام، ماه ذیقعده را ماه امام رضا(ع) دانسته و بر استفاده از ایام و ذخیره معنوی لازم تاکید نموده و مراسم میلاد و شهادت ائمه را بهانه ای برای تزکیه و تهذیب نفس دانستند. امام جمعه  شهرمان در خطبه دوم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار خبرگان گفتند: غرب پس از جنگ جهانی نظم خاصی را مبتنب بر مبانی ارزشی، فکری و نظامی پایه زیزی کرد. ولی بعدا معلوم شد غرب برای چپاول و غارت ملتها در قالب شعار های دموکراسی و حقوق بشر به ثروت و توسعه رسیده است، آنها مدعی بالابردن کرامت و اخلاق و جایگاه انسان بودند در حالی که الان بحران اخلاق را می بینیم، تزلزل خانواده ها را می بینیم، جهت گیری غلط در مورد زنان را می بینیم. کمک به ظالمان صهیونیست را شاهد هستیم و.. راستی داعش را چه کسی راه اندازی کرد؟

امام جمعه شهرمان افزودند: امروز وهابیون اهل سنت به دنبال ثبت روز عاشورا به عنوان روز شادی مسلمانان هستند!!!!   اما انقلاب اسلامی ایران باعث تزلزل تمام این پایه های فکری و نظامی شده است. در عرصه های نظامی ، سیاسی شکست خوردند. بنابراین امروز ما باید با درک صحیح از اتفاقات پیرامون در عرصه های علم و فناوری و اقتصاد و فرهنگ قوی شویم.

ایشان با اشاره به فرارسیدن هفته تعاون از مسئولین خواستند بازتعریف مناسبی از آن را به مردم ارائه کنند و مردم نیز با مشارکت  در تعاونی ها اسباب شکوفایی ، تولید و رشد اقتصادی را فراهم آورند.

در حاشیه انماز امروز حاضرین با امضای فرمهای مستشهدین عاشورا برای درخواست از سازمان ملل حمایت خود را از ثبت آن به عنوان روز عزای مسلمانان در

سراسر جهان اعلام نمودند.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*