تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۱۳-۱-۱۳۹۵
گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۱۳-۱-۱۳۹۵

گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۱۳-۱-۱۳۹۵

گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۱۳-۱-۱۳۹۵

حجت الاسلام والمسلمین عرب در خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن توجه دادن خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تبریک آغاز بهار و سالل نو با استناد به حدیثی از امام رضا(ع) از فقه الرضا گفت: وقتی لباس نو می پوشید خدا را شکر کنید که لباسی به تنمان پوشاندی که زشتی های ما را پنهان کرد و با این لباس خود را آراستیم ، البت هاین توجه به ظاهر است امام لباس معنوی ” لباس التقوی ذلک خیر” بهترین لباس تقوی است زشتی ها را پنهان می کند با دوری از گناه . در ادامه خطیب جمعه آیسک با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و ضرورت درس گرفتن از زندگان این بزرگوار محورهای اساسی مایه عبرت این معصوم را به این شرح بر شمرد:

  • رسیدن به اوج مقامات معنوی در جوانی. که این یک کمال دست یافتنی است.
  • عبادت و حق طلبی و شجاعت حضرت
  • ایثار نسبت به محرومان و فقرا. سوره حشر آیه ۹
  • اتفاق زیبای دعا بریا دیگران، الجار ثم الدار
  • مهریه و جهیزیه ساده
  • الگوی تعامل زن و شوهر
  • ازدواج بدون تشریفات.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم ضمن بیان تمثیلی که” خروس هم در عزا و هم در عروسی ذبح می شود” به توجه دادن نمازگزاران به دیدگاه حضرت امام در خصوص سالهای حکومت قاجار و جنگ جهانی اول که ایران اعلام بیطرفی نمود اما مورد هجوم واقع شدو در صلح نیز از انها ضربه خورد پرداخت و همه اینها را ناشی از ضعف بنیه دفاعی کشور دانست  وافزود ما مثل خروس بودیم در مثل  فوق. نیمی از جمعیت تهران در آن زمان از قحطی تلف شدند. شرایط فوق در جنگ جهانی دوم نیز مشابه بود. اگر قوی نباشیم این طور خوار می شویم. باید با توجه به هشدارهای رهبری معظم خود را قوی کنیم.

در ادامه خطیب محترم جمعه به تعبیرات مقام معظم رهبری در خصوصو موارد ساده لوحی و خیانت و جمع بندی انها اشاره و تصریح نمود: اول، در دلسرد نمودن مردم نسبت به پیشرفت های ما در حوزه های نانو، سلولهای بنیادی و بحث هسته ای، دوم؛ بزک کردن چهره آمریکا که نتیجه آن پایان انقلاب است وشکست.  سوم؛ تخریب شورای نگهبان و چهارم در مقابل بیان فردای دنیا مذاکره است نه موشک ، در مقابل چهار مورد فوق بحث خیانت به کشور مطرح شده است.

امام جمعه محترم آیسک ضمن توصیه مردم و نخبگان به مقایسه بودجه دفاعی کشورهای مختلف و توسعه فناوریها و توان موشکی آنها گفت: اگر توان موشکی و دفاعی کش.ر توسعه نیابد قطعا نمیتوان در مذاکرات نیز برگ برنده را داشت بنابراین توان موشکی قابل مذاکره نیست.

درپایان امام جمعه محترم با اشاره به نامه امام خطاب به آیت اله منتظری و عزل وی بر تکرار خیانت بزرگان اسلام به آن تاکید و هشدار داد.

۲۰۱۶۰۴۰۱_۱۳۱۲۳۳ ۲۰۱۶۰۴۰۱_۱۳۱۲۴۲ ۲۰۱۶۰۴۰۱_۱۳۱۲۵۲ ۲۰۱۶۰۴۰۱_۱۳۱۳۰۱ ۲۰۱۶۰۴۰۱_۱۳۱۳۱۵

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*