تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱-۸-۹۴ مصادف با تاسوعای حسینی

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱-۸-۹۴ مصادف با تاسوعای حسینی

امام جمعه آیسک در خطبه اول با توصیه خود و همگان به تقوای الهی ، تلاش برای کسب روز ی حلال را از نشانه های اهل تقوا برشمرد و گفت: چگونه است که اهالی کوفه نمی خواستند صدای امام حسین ع را بشنوند؟ امام خود پاسخ فرمودند: علت این است که شکم های شما از حرام پر شده است. آن وقت بر قلبهای شما مهر زده شده . در ادامه خطیب جمعه آیسک با اشاره به  اختلاف طبقاتی و دنیا زدگی پس از نبی مکرم اسلام(ص)، علت اصلی پشت کردن به امام و رضایت به شهادت ایشان را دنیا و لقمه حرام دانست.

وی آثار لقمه حرام را عدم پذیرش نماز، عدم استجابت دعا و عدم شفاعت پیامبر اکرم ص از شخص حرام خور عنوان کرد. در خطبه دوم امام جمعه آیسک ضمن تاکید بر عبرت گیری از تاریخ فلسفه عزاداری برای امام حسین ع را درس گرفتن از این واقعه دانست. خطیب جمعه آیسک با بیان اینکه انقلابی بزرگ در سرزمین حجاز اتفاق افتاد زمانی که بنی امیه حاکم مطلق بودند. علت آن هم خوی استکباری آنان بود. وی ضمن مقایسه انقلاب جهانی پیامبر اکرم با انقلاب اسلامی ایران یکایک اتفاقات این دو انقلاب از جمله جنگ تحمیلی ، جنگهای صدر اسلام و نفوذ برای استحاله  و هتک حرمت احکام اسلامی  را متناظر دانست. در ادامه در هردو انقلاب روحیه رفاه زدگی و تجمل گرایی ترویج شد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عرب با مقایسه سران استکبار در حال حاضر و یزید و عمر سعد وشمر در زمان امام حسین به طرح این سوال پرداخت که یزید و شمر زمانه چه کسانی هستند؟  وی با اشاره به اینکه بعضی می خواهند بگویند شعار مرگ برآمریکا یک شعار جناحی است افزود: اتفاقا شعار مرگ برآمریکا شعار حسینی هاست.

در پایان وی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به ریاست محترم جمهور بر خط جداکننده ما و آمریکا که همان دشمنی آن است تاکید نمود.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*