تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۲-۱۰-۹۳
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۲-۱۰-۹۳

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۲-۱۰-۹۳

نماز جمعه ۱۲-۱۰-۹۳ آیسک

خطبه اول:

امام جمعه محترم حجت الاسلام والمسلمین عرب در ادامه بحث هفته های گذشته در خصوص عوامل برکت آفرین و برکت زدا این هفته به ذکر برخی از موارد برکت سوز در زندگی ها اشاراتی داشتند و با ذکر احادیث و روایاتی به تبیین موارد زیر پرداختند. ابتدا اما جمعه محترم با ذکر این نکه که بدترین عامل بی برکتی گناه است افزودند: امام باقر میفرمایند؛ بنده گناه می کند و به سبب آن روزی از او گرفته می شود. همچنین در روایتی از امام صادق گفتند: “خداوند متعال وقت می خواهد غضب کند و عذاب هم نازل نکند قیمت ها بالا می رود، عمرها کوتاه می شود، تجار وکسبه سود نمی کنند، چشمه های مثل قدیم جوشان نیستند. ” که مصداق حال جامعه امروز ماست.

 1. عواملی که باعث برکت زدایی می شوند:
 2. کفران نعمتهای الهی با چشم و دست و زبان و …
 3. کسانی که در میدان نبرد به دشمن پشت می کنند سبب غضب خدا می شوند.
 4. کسانی که به خداوندمتعال سوء ظن دارند.
 5. مردمی که منافق هستند.
 6. مالشان را در راه خدا انفاق نمی کنند.
 7. افراد سست عقیده و دم دمی مزاج .
 8. کسانی که تسلیم مقدرات الهی نمی شوند.
 9. کسانی که نظافت را رعایت نمی کنند.
 10. انسان خشمگین در هنگام خشم مورد غضب خداست.
 11. کسانی که نمازشان را بی جهت به تاخیر اندازند.
 12. کسی که زنی را برای مردی آنقدر وصف کند که مرد فریفته او شود.
 13. زنانی که ناسازگار باشند، بیش از توان مرد از او طلب کنند.

خطبه دوم

در ابتدا خطیب محترم جمعه از حضور قاطبه مردم در مراسم نهم دیماه و گرامیداشت روز بصیرت  و تجدید میثاق با ولایت قدردانی نموده و گوشزد نمودند: مسئولین از مردم عقب نمانند. در ادامه با اشاره به رزمایش بی نظیر ارتش جمهوری اسلامی پس از انقلاب به بهت کشورهای غربی و دو پیام این رزمایش برای کشورهای بین المللی و منطقه ای اشاره نمودند: ابرقدرتها باید بدانند نیروهای جان برکف نظامی ، ارتش و…. اگر بخواهند کوچکترین غلطی از انها سر بزند هوا و زمین ودریا را برای آنان جهنم خواهند کرد.و پیام دوم ، پیام صلح ودستی به کشورای منطقه است، که نگرانی از جان ما نداشته باشند ، توان نظام ما برای بازدارندگی است. پیام این رزمایش وحدت بود.

در ادامه امام جمعه محترم به بحث تفرقه بین کشورهای اسلامی و استفاده قدرتهایی مثل اسراییل اشاره نموده و عوامل تفرقه آفرین را داعش، تکفیری ها، دهابیون و در میان اهل تشیع گروه شیرازی ها عنوان نمودند که باعث تفرقه خصوصا در هفته وحدت می شوند.

در پایان نیز با اشاره به موضوع کشف حجاب رضاخان از ۱۷ دیماه به عنوان روزی ننگین در تاریخ کشور یاد کرده و با بیان تاریخ و اتفاقات آن افزودند: آن زمان علی رغم اجبار به کشف حجاب در آن زمان مردم حاضر به همکاری نشدند مراقب باشیم، ما نسل همان مردمیم که برای حفظ حجاب چند ماه و حتی چند سال از خانه بیرون نیامدند. امروز نیز باید دائما تذکر بدهیم برای حفظ حجاب و عفاف برای خانمها و آقایان تا مظاهر اولیه آن مانند کنار گذاشتن چادر نیز رسوخ پیدا نکند.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*