تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳ آذر ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳ آذر ۹۴

امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه این هفته یکی از راه های تقویت تقوای الهی در انسان ها را جلوگیری از خشم و عصبانیت بر شمرد و با استناد به روایاتی از رسول اکرم (صل الله علیه آله) و ائمه معصومین (علیهم السلام) راه های مبارزه با خشم را تشریح کرد .

حجت الاسلام و المسلمین حسین عرب اظهار اشت : برای جلوگیری از بروز عصبانیت ما باید با تفکر در زشتی خشم پیامد های آن را بشناسیم . وی خشم را ویرانگر خانواده ها، عامل کوتاهی عمر انسان و تباهی ایمان افراد دانست.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که جایگاه روح انسان پس از مرگ و قبض روح کجاست؟ تصریح کرد: اصل این سوال اشتباه است چرا که روح انسان به جای خاصی نمی رود . عالم پس از مرگ با عالم مادی متفاوت است .

وی ملائکه را در ۴  گروه شامل : واسطه های علم و وحی با هدایت جبرئیل، واسطه های رزق و روزی با هدایت میکائیل، ماموران حیات و زندگی به هدایت اسرافیل و قبض کنندگان روح به سرپرستی عزرائیل معرفی کرد.

وی در ادامه با بیان بخشی از زیارت ناحیه مقدسه به ذکر مصائب اهل بیت (علیهم السلام) پرداخت .

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، درباره نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غربی که در صدر خبرهای دنیا قرار گرفت سخن گفت و اظهار کرد: در اولین نامه رهبری که بهمن پارسال خطاب به جوانان غربی و اروپایی منتشر شد معظم له آن ها را به شناخت بی واسطه اسلام دعوت کردند و در دومین نامه نیز درد مشترک تروریسم در جهان را مطرح کرده و آنها را به شناخت اسلام ناب محمدی دعوت کردند.

حجت الاسلام عرب با اشاره به اینکه آمریکایی ها خود بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند ولی همواره جمهوری اسلامی ایران را به خاطر اجرای حدود الهی و احکام قضایی ناقض حقوق بشر معرفی می کنند اظهار داشت: حقوق بشر آمریکایی و غربی که در آن انسان ها درجه بندی شده و حق وتو برای عده ای قائل شده اید به درد خودتان می خورد .

وی با گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو و نماد استکبار ستیزی دانشجویان گفت : متاسفانه برخی افراد در دانشگاه ها به فکر حمایت از آمریکا و بزک کردن چهره استکبار هستند و هشدارهای مقام معظم رهبری درباره وضع فرهنگی دانشگاه ها را جدی نمی گیرند. وی از برخی حرکت های غیر فرهنگی در دانشگاه ها از جمله استان خراسان جنوبی ابراز نگرانی کرد و یادآور شد: مراقب باشید که دشمنان برنامه های بلند مدت را برای قشرهای مذهبی برنامه ریزی کرده اند .

امام جمعه آیسک حرکت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی را که برای تحلیل گران غرب غیر قابل باور بود مورد اشاره قرار داد و با محکوم کردن نوشته یک روزنامه اصلاح طلب در زیر سوال بردن این حرکت عاشقانه مردم شیعه و سنی سراسر جهان آن را همایش اتحاد و همبستگی مسلمانان دانست .

حجت الاسلام عرب با تاکید بر بهره گیری از فیوضات معنوی پایان ماه صفر، به مناسبت روز بیمه از دست اندر کاران این حوزه تقدیر کرد و مردم را به بیمه کردن باغات و مزارع فراخواند .

درباره‌ی adine4

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*