تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳ شهریور ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳ شهریور ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳ شهریور ۹۴

امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه این هفته در ادامه بحث هفته های گذشته پیرامون صفات متقین درباره نوع نگاه آنان به مرگ گفت: نگاه متقین به مرگ واقع بینانه است لذا شیوه زندگی خود را بر این اساس تنظیم می کنند . حجت الاسلام والمسلمین حسین عرب با استناد به آیات و روایات درباره آثار و برکات یاد مرگ گفت: اولین فایده به یاد مرگ بودن جلوگیری از سرکشی نفس انسان است و کوچک شدن دنیا، ترک معاصی و ظلم به دیگران در تحمل بلاها در ردیف های بعدی هستند. وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (صلوات الله علیه و آله) گفت: بیماری، فقر و مرگ ۳ موضوعی است که اگر در آدم نبود خاضع و خاضع نمی شد .

وی در ادامه مباحث آرامش در زندگی هم گفت: محبت روح زندگی است و بنیان زندگی را تشکیل می دهد لذا باید محبت و دوستی را به زبان بیاوریم و ان را اظهار کنیم.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی درباره اظهارات مهم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان بویژه موضوع برجام گفت: هر چه مجلس شورای اسلامی درباره توافق و برجام نظر بدهد همان باید سرلوحه کار مسئولان باشد و عملکرد نظام در این موضوع متناظر با رفتار طرف های غربی خواهد بود.

حجت الاسلام عرب خاطرنشان کرد؛ هرگز از ارزش های اسلامی عبورنخواهیم کرد و مردم ما از ارزشهای انقلاب و آرمان های امام و شهدا دست بر نخواهند داشت. وی بر آمادگی نیروهای مؤمن برای مقابله با دشمنان تاکید کرد و توجه به فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را ضروری دانست.

امام جمعه آیسک با اعلام اینکه باید مراقب نفوذ دشمن باشیم اظهار کرد: مهم ترین عامل ذلّت و شکست ملت ها نفوذ دشمنان است لذا باید راه های نفوذ آنها را شناخت و این راه ها را مسدود کرد. وی به استناد فرمایشات رهبر معظم انقلاب اهداف استکبار از نفوذ ایران را مدیریت ومهار جمهوری اسلامی ایران در مباحث بین المللی،جلوگیری ازاستقلال و خودکفایی ایران ،تقویت شبکه حامیان غرب درایران و ایجاد دو دستگی ، جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک الگوی موفق و تشدید اختلافات قومی و مذهبی دانست.

حجت الاسلام عرب گفت: آمریکایی ها و سینه چاکان آنها در داخل کشور بدانند ملت ما در زبان و در عمل به دنبال نابودی انها هستند. به گفته وی صبر و مقاومت، نترسیدن و نبریدن و کمک به همدیگر در کنار رصد هوشمندانه مواضع دشمن و انفعالی و ارتجاعی عمل نکردن از راه های سد کردن نفوذ دشمن به داخل کشور است

وی تصریح کرد؛ درس امام و شهدا و وصیت نامه های ایشان تاکید بر هوشیاری در برابر دشمن و صبر  ومقاومت است که در پرتوآن نظام ما به نظام جهانی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) متصل خواهد شد.

خطیب جمعه آیسک درباره مناسبت های هفته از جمله روز تعاون، شهادت آیت الله قدوسی، روز زیارتی امام رضا (علیه السلام) ، روز دحو الارض و سالروز قیام خونین ۱۷ شهریور مطالبی بیان کرد.

 

درباره‌ی adine4

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*