تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۱-۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۱-۹۴

حجت الاسلام و المسلمین عرب خطیب جمعه آیسک با اشاره به روز وفات حضرت ام البنین (س) و بزرگداشت مادران و همسران شهدا، ولایت مداری، نگرش و بصیرت سیاسی والای ایشان، ادب  در مقابل خداوند و مردم و تربیت صحیح فرزندان را از ویژگی های بارز همسر حضرت علی ع دانست. وی شجاعت، وفاداری، ادب، هنر و ایثارگری را از ویژگی های خاندان ام البنین(س) برشمرد.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران گفت: در طی هفته گذشته شاهد قدرت نمایی نظام جمهوری اسلامی در مقابل مستکبران و زورگویان جهان بودیم و این مذاکرات نشان می دهد که آنها کشور ما را به عنوان یک کشور مقتدر و مستقل  شناخته اند که به قول خودشان دیگر تحریم ها و تهدیدها هم اثری ندارد  پس با ایران به مذاکره نشستند.

وی ضمن خداقوت به مذاکره کنندگان هسته ای گفت: آن ها بچه های همین انقلابند و و ما به آن ها اعتماد داریم اما طرف مقابل فریبکارند و با آنها اعتمادی نداریم.

وی با اشاره به انتشار بیانیه گفت: هرچند این بیانیه جنبه حقوقی و اجرایی ندارد و راهنمایی برای توافق اصلی است اما دستاوردهایی هم برای ما داشت.حجت الاسلام و المسلمین عرب تایید صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران، پذیرفتن حق غنی سازی ایران، ادامه تحقیق و توسعه غنی سازی با همکاری های بین المللی، ادامه کار تاسیسات نطنز و فردو و ……… از دستاوردهای این مذاکرات برشمرد.

خطیب جمعه آیسک حملات ددمنشانه و وحشیانه رژیم سعودی به مردم بی دفاع و مظلوم یمن را به شدت محکوم کرد و گفت عربستان در تله غربی  ها افتاده است.

در پایان مراسم، نماز گزاران با تجمع در صحن مسجد جامع آیسک با سردادن شعار هایی حملات وحشیانه رژیم سعودی به مردم مظلوم یمن را محکوم کردند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*