تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۵ آبان ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۵ آبان ۹۴

خطیب جمعه آیسک در خطبه اول با اشاره به خطبه ۶۴ نهج البلاغه درباره رعایت تقوای الهی گفت : تقوای الهی پیشه کنید و با انجام اعمال نیکو به استقبال مرگ بروید .

حجت الاسلام والمسلمین حسین عرب در ادامه گفت : با خوش اخلاقی، رفتار نیکو با مردم و انجام نماز و روزه، آخرت را برای خود بخرید چرا که آخرت جاودان و ماندنی است .

وی دقت در اعمال دنیایی را وسیله خرید آخرت دانست و افزود : کارهای دنیوی متاع خریدن آخرت است .

وی اخلاق را گمشده زندگی های امروزی دانست و گفت : محور یک زندگی آرام خوش اخلاقی است .

وی راه مقابله با خشم و جلوگیری از عصبانیت را نگاه معنوی به بردباری و فروخوردن خشم دانست و توبه، وصیت کردن، تهیه کفن، شنیده موعظه ها و حضور در گورستان ها را از راه های آمادگی برای مرگ برشمرد .

امام جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه به تقوای الهی گفت : نظام سلطه به سرکردگی آمریکا به دنبال ایجاد دهکده جهانی است و در این راه از هیچ خباثتی فروگذار نمی کند . وی تصریح کرد: از آنجا که مبانی جمهوری اسلامی مخالف صد درصدی استکبار است لذا آمریکا، ایران را دشمن اول خود می داند .

وی با اشاره به جهانی شدن شعار مرگ بر آمریکا از حضور گسترده مردم بویژه دانش آموزان و دانشجویان در اهپیمایی ضد استکباری یوم الله ۱۳ آبان تقدیر کرد و افزود: امسال روز مبارزه با استکبار جهانی پرشور تر برگزار شد و این حضور گسترده نشان دهنده آن است که مردم بصیر و آگاه هستند .

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سیاست های خارجی را تبیین کرده و آن را کنترل می کنند افزود: برخی اصول سیاست خارجی بر اساس قانون اساسی شامل تعهدات  برادرانه به همه مسلمانان جهان، حمایت بی دریغ از مسلمانان جهان، طرد استکبار، حفظ استقلال همه جانبه و روابط صلح آمیز با دولت غیر محارب است .

خطیب جمعه آیسک با اشاره به سیاست های نظام در اجرای برجام بر دقت نظر در رعایت ضوابط و توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری تاکید کرد و افزود: تضمین قوی و کافی دغدغه تمام ملت ما درباره تحریم است .

حجت الاسلام عر ب در پایان خطبه ها از اقدام پرسنل اطلاعات سپاه پاسداران در دستگیری عوامل نفوذ آمریکا و انگلیس در برخی رسانه ها تشکر کرد .

درباره‌ی adine4

یک نظر

  1. خیلی خوب بود. ممنون از زحماتی ک متحمل میشوید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*