تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۲-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۲-۹۴ آیسک

امام جمعه محترم آیسک در آغاز خطبه ها با توصیه خود ودیگران به تقوا به ذکر حدیثی از امام کاظم(ع) پرداخته و گفت: کسانی که عاقل هستند به دنیا بی رغبت هستند و نسبت به آخرت رغبت دارند برای آنکه انها می دانند دنیا دنبال یک سری افراد ی است و دنیا مطلوب بعضی از انسانهاست  نسبت به آخرت هم همین است. و … خطیب جمعه شهرمان افزود بقمان به فرزندش گفت: ای پسرم بدان دنیا دریای عمیقی است، خیلی از انسانها در این دریا غرق شدند، در این دریای عمیق یاید کشتی داشته باشی، کشتی شما پرهیزگاری است، بادبان کشتی شما توکل باشد، بر این اساسا راه بروی و ناخدای این کشتی عقل است، قطب نمای آن دانش انسان است و مسافران این کشتی باید دارای صبر باشند.

در ادامه با ادامه بحث خانواده افزود: یکی از نکات آرامش آفرین شناخت روحیات زن و شوهر است از یکدیگر است. دو جور احساسات و روحیات وجود دارد یک نوع احساسات نوعی افراد است که در هر یک از افراد وجود دارد مثل اینکه خآقایاین دوست دارند همسرانشان در منزل آراسته باشند یا خانمها دوست دارند آقایان به آنها اظهار محبت کنند.

نوع دیگر روحیات افراد ، شخصی است که همسران باید نسبت به شناخت آن اطلاع پیدا کنند. و باید با گفتگو با یکدیگر از آن مطلع شد. همچننی باید واکنشهای طرف مقابل را شناخت. بعد از اطلاع از این روحیات باید با خط قرمز شرع با آنها برخورد کرد و در مقابل حساسیتهای نابجا اصل بر مدارا و صبر

امام جمعه محترم آیسک با اشاره با حضور ۷۰۰ هزار نفر در مراسم اعتکاف امسال در سراسر کشور به احیاء این برنامه به برکت  انقلاب اسلامی تاکید نمود و افزود : علیرغم برنامه های متعدد و مخرب شبکه های مختلف ماهواره ای با وجود این برنامه ها نخواهند توانست جوانان ما را از انقلاب بگیرند.

در ادامه با اشاره به سالروز نهضت تنباکو و اهمیت حضور روحانیت شیعه و تاثیر مردم از فتوای میرزای شیرازی گفت: در خصوص مباحث هسته ای نیز مردم اگر هوشیار باشند و به دنبال رهبر خویش باشند هیچ کاری از آنان ساخته نخواهد بود. همچنین با اشاره به نکات سخنان مقام معظم رهبری در مورد مذاکرات گفت: معظم له فرمودند، نیاز آنها به مذاکره اگر به اندازه ما نیست کمتر از ما نیست. ما اگر این نکته را توجه کنیم خیلی از این زورگویی ها را نخواهیم پذیرفت.

نکته دیگر این است که: مذاکره زیر شبه تهدید چه معنایی دارد؟ خطیب جمعه آیسک افزود: ما انتظار داریم مسئولان محترم نسبت به تهدید ها موضع مناسبی اتخاذ نموده و با همان ادبیات پاسخگو باشند. ما تهدید ، تطمیع، تحمیل را هرگز نخواهیم پذیرفت.

در ادامه ضمن اشاره به راهبردهای نظام استکبار و تشدید تنش و جنگهای خشونت بار در سراسر جهان،  و ایجاد خاورمیانه جدید و تجزیه کشورها توسط آنان اشاره و این سیاستها را شکست خورده نامیدند.

است.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*