تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹-۱۰-۹۳

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹-۱۰-۹۳

خطبه های نماز جمعه ۱۹-۱۰-۹۳ آیسک

خطبه اول:

توصیه به رعایت تقوا و ادامه ذکر موارد برکت زدا در زندگی؛ شامل چاپلوسی ، خیانت در شراکت، کوتاهی کردن در حق برادران دینی و دشنام دادن. امام جمعه محترم با استناد به احادیث و روایات با تعریف هر کدام از موارد به پرهیز مومنان از این رذایل تاکید نمودند. همچنین با تعریف رذیله چاپلوسی به نقل از امام صادق گفتند: هر مومنی که برای صاحب سلطه و کسی که آمیختن با وی به ضرر دینش باشد، تواضع و فروتنی کند و منظورش گرفتن آن چیز باشد خداوند او را به همان شخص وامی گذارد. نباید ذلت نشان داد این جزء رذایل اخلاقی است. در ادامه با ذکر حدیثی از امام صادق ع از سفارهای لقمان حکیم به پسرش گفتند حسود سه علامت دارد: وقتی نیست پشت سرش غیبت می کند، جلوی روی او چاپلوسی می کند و در گرفتاری شخصی او خوشحال می شود.

خطبه دوم:

ضن توصیه همگان به رعایت تقوای الهی گفتند: اگر همه مسلمین تقوا را رعایت کنند می توانند حوادثی را بوجود آورند که تاثیر گذار باشد و برکت آفرین.  انسان باید حوادث تاثیر گذار را در ذهن و عملش زنده نگهدارد که از جمله آین حوادث حادثه ۱۹ دیماه مردم قم و حماسه ۹ دیماه ۸۸ است.  این حرکت یک سرآغاز بود. اما حادثه ای به وسعت تاریخ بود. قدر این حوادث را باید دانست. دشمن می خواهد ما این حماسه ها را از یاد ببریم. باید حوادث تاریخی را به خاطر بسپاریم. البته مردم ما بصیرند.

در ادامه خطیب جمعه آیسک با ذکر چند خصوصیت از رژیم پهلوی از جمله: وابستگی ذلت آمیز به قدرتهای خارجی، فساد در همه عرصه ها خصوصا فساد مالی و بی اعتنایی به مردم اشاره نموده و بی اعتنایی به پیشرفت علمی و ترویج خودکم بینی را در برخی از روزنامه ها تذکر دادند.  ایشان ادامه دادند، الان همه باید مراقب باشیم به سمت تولید برویم، دولت از مباحث علمی و تولید رد کشور حمایت کند. آرمان ما رسیدن به بحث هسته ای نیست، بلکه استقلال و عدالت اجتماعی و تشکیل حکومت جهانی است. که اگر مراقبت نکنیم و عقب نشینی کنیم به ازای هر قدم دشمن قدمی پیش خواهدآمد. برخی از روزنامه ها دو سایت ها می نویسند؛ اساسا ما بهانرژی هسته ای نیاز نداریم، چطور آن کشورها خودشان سرمایه گذاری می کنندآنوقت ما نیاز نداریم .چگونه بعض اعتماد می کنند به آمریکایی ها، در حالیکه علیرغم توافق خودشان با زیر پا گذاشتن آن مدام تحریم های جدید اعمال می کنند و صریحا می گویند حتی با حل مناقشه هستههای نیز تحریم ها را کامل و یکجا بر نمی دارند. اگر شرطی را بگذارند که به غیرت مسئولین برخورد کند قطعا هیچ مسئولی نخواهد پذیرفت. ما اگر شده نان پنیر هم بخوریم دست از استقلال طلبی برنخواهیم داشت.

دولتمردان محترم بهتر است به فکر برداشته شدن تحریمها نباشند.. راهکاری برای مقابله با آن پیدا کنند و کاری کنند کشور از اتکای به نفت رها شود.

دودسته کردن مردم با حرفهایی که گفتن آنها ضرورتی ندارد و بیشتر اقبال رسانه غای خارجی را به همراه دارد سبب تفرقه است امروز باید بر اتحاد ملت تلاش کرد. گروههای سیاسی باید مردم را متحد کنند.

در مباحث منطقه ای نیز از موضع گیری بجای رییس محترم جمهور و وزیر محترم امور خارجه در طرفداری از فلسطین نیز تقدیر و تشکر نمودند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*