تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹-۴-۱۳۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹-۴-۱۳۹۴ آیسک

خطبه اول ۱۹-۴-۱۳۹۴

امام جمعه محترم آیسک ضمن تسلیت شهادت حضرت امیرالمومنین (ع) و دعوت همگان به قوی گفت: به عنوان محبین آن حضرت باید به آنجه ایشان فرموده اند عمل کنیم. حضرت علی (ع) در آخرین لحظات وصایایی فرمود که اهم آنها به این شرح است: ۱- وصیت به تقوای الهی ۲- دنیا شما را نفریبد.  ۳-بر از دست دادن چیزی از دنیا تاسف نخورید.  ۴-سخن حق را بگویید.   ۵-کونا للظالم خصماو للمظلوم عونا  ۶-اصلاح ذات بین   ۷- الله الله فی جیرانکم (همسایگاه)   ۸- الله الله فی القرآن   ۹- الله الله فی الصلاه ۱۰- الله الله فی الزکوه  ۱۱- الله الله فی الجهاد باموالکم و انفسکم و السنتکم.  ۱۲- الله الله فی الایتام ۱۳- ام به معروف و نهی از منکر.

در ادامه وی از اقدام ارزشمند و شایسته خانواده ؟آقای میربلوکی برای اهدای اعضای فرزندشان به بیماران نیازمند تقدیر و تشکر نمود.

خطبه دوم نماز جمعه و سخنرانی روز قدس ۱۹-۴-۱۳۹۴ آیسک

خطیب جمعه آیسک در بخشی از سخنان خودضمن بیان سابقه تاریخی مبارزه با اسراییل در اندیشه حضرت امام(ره) و نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی  قدس به برکات و دستاوردهای این اقدام تارخی پرداخت و گفت: مبارزه با صهیونیستها جزء اصول اساسی انقلاب اسلامی از آغاز تاکنون بوده است که درمراحل مختلف مصداق و تجلی یافته است از جمله تبدیل سفارت رژیم اشغالگر قدس به سفارت فلسطین در روزهای اول انقلاب ، راه اندازی سپاه قدس و ..

درادامه امام جمعه محترم سیره و مشی امام خامنه ای را نیز همانند حضرت امام دانست و افزود ایشان فرمودند: مذاکرات به نتیجه برسد یا نرسد، امنیت اسرایی بدتر خواهد شد. امروز جمهوری اسلامی هر حرکتی که در مقابل اسراییل و برای تضعیف آن انجام شود را حمایت می کند.

خطیب جمعه آیسک ثمره حرکت عظیم روز قدس و حمایت از مردم فلسطین را شکستهای مفتضحانه اسراییل در جنگهای ۳۳ روزه، ۲۲ روزه ۵۰ روزه و .. دانست و افزود آمار تلفات آنها به شدت افزایش یافته و به شدت از ایران هراس دارند. در ادامه همسویی و همکاری داعش و رژیم اسراییل را نیز یادآور شد، روز قدس روز روسوایی گروههای تروریستی است، داعش به یهودی ها کار ندارد و رژیم صهیونیتس از آنها حمایت می کند.

امام جمعه محترم آیسک ضمن توجه دادن بعضی از مسوولان تاکید نمود: موقعیت ما موقعیت صلح امام حسن ع نیست موقعیت ما موقعیت فتح خیبر است.، مردم محکم پشت سر رهبری عزیز ایستاده اند و از انقلاب و اسلام دفاع می کنند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*